|

قوانین عجیب و سخت AFC برای تمامی باشگاه ها

کنفدراسیون فوتبال آسیا آیین‌نامه جدید و سخت صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها را اعلام کرد.

لینک کوتاه کپی شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا آیین نامه صدور مجوز حرفه‌ای برای تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و AFC کاپ را برای فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۴ که از تابستان سال آینده شروع می‌شود اعلام کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ این آیین‌نامه به زودی توسط کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فوتبال ایران هم اجرا خواهد شد.

در ماده ۱۵ این آیین‌نامه درخواست فوق‌العاده AFC  در سه استاندارد B ،A و C درجه‌بندی شده است به شرح زیر است:

A: الزامی است و در صورت فقدان، مجوز صادر نمی‌شود.

B: رعایت نشدن این مساله منجر به جریمه می‌شود.

C: پیشنهادی است.

از الزامات جالب توجه AFC برای تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا که تیم‌های ایرانی ملزم به اجرای آن‌ها هستند باید به موارد زیر اشاره کرد:

- استادیوم‌های ثبت شده (شاخص A)

متقاضی مجوز باید یک استادیوم برای بازی در مسابقات باشگاهی AFC داشته باشد. این ورزشگاه می‌تواند تحت مالکیت باشگاه باشد یا قرارداد کتبی برای استفاده از ورزشگاه در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا تهیه شود. هم‌چنین این ورزشگاه‌ها باید مجوز حرفه‌ای را دریافت کرده باشند.

هم‌چنین در آیین‌نامه بر ارائه پروانه ایمنی و برنامه خروج تماشاگران از ورزشگاه تاکید شده که ارائه این مدارک الزامی است و در غیر این صورت پروانه این استادیوم‌ها صادر نمی‌شود.

- سرمربی تیم اصلی (شاخص A)

متقاضی مجوز باید یک مربی با مدرک مربیگری معتبر منصوب کند. مربی تیم باید مدرک پرولایسنس AFC را داشته باشد. همچنین مربیان دروازه‌بانی این تیم‌ها می‌بایست دارای مدرک " مربیگری دروازه‌بانی سطح ۳ کنفدراسیون فوتبال آسیا" و مربیان بدنساز هم باید دارای مربیگری بدنسازی سطح ۲ کنفدراسیون فوتبال آسیا باشند.

- مدارک قانونی (شاخص A)

۱. متقاضی مجوز باید مدارک زیر را ارائه دهد:

یک کپی از اساسنامه فعلی شرکت، سند ثبت عمومی (مانند ثبت تجاری) که نشان می‌دهد متقاضی مجوز یک شخص حقوقی است که حاوی حداقل اطلاعاتی مانند نام ثبت شده، فهرست امضاکنندگان مجاز و ... است.

- برنامه‌های توسعه جوانان (شاخص A)

یک برنامه سه تا هفت ساله دارای اهداف، فلسفه بازی جوانان و فلسفه رشد جوانان، پرسنل فنی، پزشکی، اداری، زیرساخت‌های موجود برای بخش جوانان، برنامه‌های آموزشی، حمایت پزشکی از بازیکنان جوان و ... باشد.

از نکات جالب توجه این که هر فوتبالیست جوان باید از آموزش اجباری مدرسه مطابق با قوانین ملی تبعیت کند و همه فوتبالیست‌ها تحصیلات غیرفوتبالی خود را ادامه دهند.

- تیم‌های جوانان (شاخص A)

متقاضی مجوز حرفه‌ای حداقل باید دو تیم جوانان در گروه‌های سنی مختلف در محدوده سنی ۱۵ تا ۲۱ سال، حداقل یک تیم جوانان در محدوده سنی ۱۰ تا ۱۴ سال، حداقل یک تیم زیر ۱۰ سال داشته باشد که هر تیم جوانان به جز زیر ۱۰ سال باید در مسابقات رسمی یا برنامه‌هایی که در سطح ملی، منطقه‌ای یا محلی اجرا می‌شوند و توسط AFC به رسمیت شناخته می‌شوند، شرکت کند. مراقبت‌های پزشکی و آموزشی از دیگر الزامات AFC است که تیم‌ها باید این مسائل را رعایت نکنند.

- تیم زنان (شاخص C)

این کنفدراسیون هم‌چنین به تیم‌های داوطلب برای مجوز حرفه‌ای پیشنهاد کرده تیم‌ زنان هم داشته باشند اما نبود تیم زنان منجر به محرومیت یا جریمه نمی‌شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی