|

یازده نکته مهم از بازی استقلال- صنعت نفت آبادان

در آخرین دیدار هفته سیزدهم لیگ صنعت نفت و استقلال به مصاف هم می‌روند.

لینک کوتاه کپی شد

این بازی امروز یکشنبه ۴ دی ماه ازساعت ۱۸ در آورزشگاه خالی از تماشاگر تختی آبادان برگزار خواهد شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال360؛ به بهانه این تقابل نکات مهم این مسابقه مرور شده است. 

1- استقلال در پایان هفته دوازدهم با ۲۳ امتیاز در رده سوم جدول جای داشت. این تیم در بدترین شرایط در این هفته در رده چهارم جای می‌گیرد. آبی‌پوشان در صورت پیروزی در این دیدار شانس صدرنشینی دارند.

2- صنعت نفت با ۹ امتیاز در منطقه سقوط قرار دارد و پانزدهم است. کسب ۳ امتیاز این مسابقه می‌تواند این تیم را از قعر جدول دور کند و تا رده دوازدهم صعود کند.

3- استقلال در ۶ بازی اخیر خود به ۳ پیروزی و ۳ تساوی دست یافته است. این تیم یک در میان به پیروزی و تساوی رسیده و در صورت ادامه این روند، در این بازی برنده خواهد شد. صنعت نفت در هفته گذشته پس از ۸ بازی ناکامی با مربی جدید خود به پیروزی دست یافت. این تیم در ۶ هفته اخیر به یک پیروزی، ۲ تساوی و ۳ شکست رسیده است. صنعت نفت با ۲ تغییر مربی، متزلزل‌ترین نیمکت را در این دوره داشته است.

4- بر اساس آمار«متریکا» استقلال یکی از تهاجمی‌ترین تیم‌های لیگ است و در شوت و شوت در چارچوب تیم اول لیگ به شمار می‌آید. صنعت نفت بدترین تیم لیگ در مالکیت توپ محسوب می‌شود. صنعت نفت که به خاطر بازیکن تکنیکی به برزیل ایران مشهور است پایین‌ترین آمار را در زمینه دریبل دارد.

5- صنعت نفت، ضعیف‌ترین تیم لیگ در دیدارهای خانگی است. این تیم تنها تیمی است که به عنوان میزبان بردی نداشته است. استقلال هم جزو تیم‌های بدون باخت لیگ در خارج از خانه است. این تیم در ۱۰ مصاف قبلی با صنعت نفت در تمام رقابت‌ها مغلوب نشده است.

6- حسین حسینی برابر صنعت نفت، آمار فوق‌العاده‌ای دارد. این دروازه‌بان در هر ۶ مصاف مقابل این تیم دروازه‌اش را بسته نگه داشته است. کاپیتان استقلال، بیشترین کلین‌شیت‌اش را در لیگ برتر مقابل صنعت نفت ثبت کرده است.

7- فرهاد مجیدی با ۴ گل بهترین گلزن تقابل‌های استقلال و صنعت نفت در لیگ برتر است. آرمان رمضانی، امیرارسلان مطهری و مهدی قایدی بازیکنانی هستند که سابقه گلزنی در این مسابقه را دارند.

8- محمد محبی با نمره متریکا ۷.۲۵ چهارمین بازیکن برتر لیگ و بهترین بازیکن استقلال است. این بازیکن با ۴ گل بیشترین گل زده را در این تیم دارد. مهدی ممی‌زاده با نمره ۶.۸۶ بهترین بازیکن صنعت نفت در این فصل است. ۷ گل صنعت نفت توسط ۷ بازیکن مختلف زده شده و این تیم تنها تیمی است که بازیکنی با بیش از یک گل زده ندارد.

9- در حال حاضر ۲ بازیکن استقلال سابقه بازی در صنعت نفت آبادان را دارند. جعفرسلمانی و زبیر نیک‌نفس بازیکنانی هستند که در آبادان چهره شدند و بعدها به استقلال پیوستند.

10- اتفاق بد برای استقلال در دربی مصدومیت آرش رضاوند بود و این بازیکن چندین هفته قادر به همراهی تیمش نخواهد بود. ابوالفضل جلالی و عارف غلامی هم همچنان شرایط بازی در این مسابقه را نخواهند داشت. صنعت نفت هم به دلیل آسیب‌دیدگی از وجود چند بازیکن کلیدی خود بی‌بهره است. طالب ریکانی و شیرالدین بابایف قطعاً در این بازی غایب خواهند بود و حسن بیت‌سعید هم احتمالاً شرایط بازی در ترکیب اصلی را نداشته باشد.

11- بیژن حیدری داور بازی استقلال و صنعت نفت خواهد بود. این داور که سابقه قضاوت بیش از ۱۰۰ بازی در لیگ برتر را دارد برای نخستین بار تقابل دو تیم را سوت خواهد زد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی