|

مسی جایزه بهترین بازیکن جام جهانی را می گیرد؛ 5 دلیل اساسی!

در این مطلب به پنج دلیل برای انتخاب مسی به عنوان بهترین بازیکن جام جهانی 2022 قطر اشاره می کنیم.

لینک کوتاه کپی شد

شماره 10 تیم آرژانتین به عنوان قهرمان بزرگ جام جهانی قطر ظاهر می شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ فراتر از عملکردی که او‌ مقابل کرواسی ارائه داد و به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد، به نظر می رسد جایزه بهترین بازیکن جام جهانی 2022 هم مقصد مشخصی دارد: دستان لیونل مسی. فوق ستاره آرژانتینی عالی بود و در پیروزی 3-0 مقابل کرواسی که تیم آمریکای جنوبی را به فینال جام جهانی رساند، درخشید.

تا اینجای رقابت های جام جهانی پنج گل و سه پاس از مسی به ثبت رسیده بنابراین آمار و ارقام نیز حکم به شایستگی او برای بردن توپ طلای جام جهانی می دهد. آرژانتین روز یکشنبه در فینال جام جهانی به مصاف مراکش یا فرانسه خواهد رفت که امشب به مصاف یکدیگر می‌روند. مسی منتظر مشخص شدن رقیب است و 90 دقیقه تا جاودانگی محض فاصله دارد.

*چهار جایزه بهترین بازیکن زمین 

مسی در جام جهانی قطر چهار بار جایزه بهترین بازیکن زمین را دریافت کرد. اولین مورد در پیروزی مقابل مکزیک بود، زمانی که آرژانتین برای بقا در رقابت ها نیاز به پیروزی داشت. سه جایزه برجسته دیگر دقیقاً در مرحله حذفی جام جهانی اتفاق افتاد. در مقابل استرالیا (هشتم)، هلند (یک چهارم) و کرواسی (نیمه).

*آرژانتین را از خفگی خارج کرد

مسی تا حد زیادی مسئول بیرون آوردن تیم آلبی سلسته از خفگی در جام جهانی بود.این ستاره پس از شکست مقابل عربستان در اولین بازی خود، یک گل زیبا از خارج از محوطه مقابل مکزیک به ثمر رساند و در اولین پیروزی این تیم در مسابقات، با نتیجه 2-0، دروازه حریف را باز کرد.

از آن زمان تاکنون، چهار گل دیگر در جریان بازی و یک گل در ضربات پنالتی مقابل هلند توسط او ثبت شده است. 

*بزرگترین قهرمان داستان

توپخانه جام جهانی فعلا به شکل مشترک در تصرف لیونل مسی و کیلیان امباپه است چراکه هر دو 5 گل به ثمر رسانده اند. با این حال بازیساز آرژانتینی سه پاس گل دارد و از این حیث نسبت به امباپه برتر است. از سوی دیگر امباپه به طور مستقیم در 7 گل فرانسه تاثیر داشته چرا که علاوه بر 5 گل، دو پاس گل نیز به ثبت رسانده است. البته ستاره فرانسوی امشب در نیمه نهایی جام جهانی به دنبال بهبود رکورد خود مقابل مراکش است. 

*باشگاه 20 تایی

با این آمار گل و پاس گل، مسی اولین بازیکنی شد که به باشگاه 20 تایی جام جهانی پیوست. او در 5 حضور در جام جهانی 11 گل و 9 پاس گل به ثبت رسیده است.

ستاره آرژانتینی از گروهی که کلوزه و مولر آلمانی و رونالدو و پله برزیلی تشکیل شده بودند پیشی گرفت. همه آنها در طول دوران حرفه ای خود در جام ها 19 گل نقش داشتند.

*همیشه حاضر

رهبر تیم آرژانتین و با نگرش "مارادونایی"، مسی یکی از معدود بازیکنان حاضر جام جهانی است که در همه دقایق ممکن بازی کرده است.  حتی با وجود درد ران در بازی سه‌شنبه، شماره 10 در زمین ماند و با یک پاس گل فوق‌العاده برای جولیان آلوارز شیرینی برد را دو چندان کرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی