|

پدیده انگلیس رکورد مسی در جام جهانی را شکست

ستاره جوان انگلیس در بازی با سنگال یک پاس گل داد تا به رکورد مسیِ جوان در جام جهانی 2006 برسد.

لینک کوتاه کپی شد

جود بلینگام با درخشش در این دوره از جام جهانی همه نگاه‌ها را به سمت خود دوخته است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبر ورزشی؛ ستاره ۱۹ ساله دورتموند بعد از اینکه با حضور در بازی مقابل سنگال به دومین بازیکن جوان تاریخ تیم ملی انگلیس در مرحله حذفی جام جهانی رسید، با دادن یک پاس گل در این دیدار، به رکورد لیونل مسی رسید.

او در بازی با ۱۹ سال و ۱۵۸ روز مقابل سنگال به میدان رفت تا پس از مایکل اوون که با ۱۸ سال و ۱۹۸ روز در جدال مقابل آرژانتین در جام جهانی فرانسه ۱۹۹۸ قرار گرفته بود، تبدیل به دومین بازیکن جوان تاریخ فوتبال کشورش شود که بازی در مرحله حذفی را تجربه می کند. او همچنین به عنوان یک بازیکن زیر ۲۰ سال، به رکوردی دست یافت که فقط مسی موفق به ثبتش شدن بود.

بلینگام که زننده اولین گل انگلیس در این دوره از جام جهانی بود، در بازی مرحله یک هشتم نهایی مقابل سنگال یک پاس گل به بیل داد تا بعد از مسی به دومین بازیکن زیر ۲۰ سال تاریخ جام جهانی تبدیل شود که هم گل زده و هم پاس گل داده است.

پیش از این و در جام جهانی ۲۰۰۶ بود که لیونل مسی موفق به ثبت این رکورد برای اولین بار در تاریخ مسابقات شد. فوق ستاره آرژانتینی که امسال پنجمین جام جهانی دوران بازی خود را تجربه می کند، در اولین تجربه حضور خود در این رقابت ها، سه بازی انجام داد و موفق به ثبت یک گل و یک پاس گل شد و حالا بعد از ۱۶ سال شاهد تکرار این کار توسط بلینگام هستیم.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی