|

کارشناسی داوری صحنه های جنجالی بازی پرسپولیس - هوادار

در شب برد پرسپولیس، دو صحنه مشکوک به پنالتی و دو برخورد سروش رفیعی با بازیکن حریف، قضاوت این بازی را تحت تاثیر قرار داد.

لینک کوتاه کپی شد

قضاوت دیدار پرسپولیس و مس کرمان در هفته یازدهم لیگ برتر در شرایطی به عباس راکی سپرده شد که علاوه بر حساسیت مسابقه، پنج پرسپولیسی نیز در صورت دریافت کارت زرد در این دیدار، از همراهی سرخپوشان در دربی محروم می‌شدند و همین مسئله کار را برای داور مسابقه سخت‌تر می‌کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ با این حال در شرایطی که نیمه اول تا ثانیه‌های پایانی، بدون اعتراضی از سوی دو تیم پیش رفت، تکل سروش رفیعی روی پای حسن مرادی‌فر، باعث اعتراض کرمانی‌ها شد و آنها معتقد بودند هافبک پرسپولیس باید با کارت زرد جریمه می‌شد.

اما نیمه دوم این مسابقه با سه صحنه مشکوک همراه بود؛ در دقیقه ۵۱ شیخ دیاباته پس از برخورد با محمد ستاری در محوطه جریمه روی زمین افتاد که داور اعتقادی به خطا نداشت و تنها ۱۵ دقیقه بعد، مجددا مهاجم پرسپولیس در برخورد با جلال عبدی سرنگون شد تا دومین صحنه مشکوک به پنالتی شکل بگیرد.

جنجالی‌ترین صحنه مسابقه هم پس از تکل سروش رفیعی روی پای محمد ستاری در دقیقه ۶۸ رخ داد که اعتراض شدید مسی‌ها را به همراه داشت و آنها در گفت‌وگو با راکی، به او می‌گفتند دلیل جریمه کردن رفیعی با کارت زرد، محرومیت او از دربی است.

این چهار صحنه مورد نقد و بررسی کارشناسان‌ داوری قرار گرفته‌اند:

* تکل سروش رفیعی روی پای مرادی‌فر (مشکوک به جریمه شخصی - دقیقه ۴۵+۲)

✅ حسین عسگری: سروش رفیعی با تکل خطا، در ابتدا پای مدافع را می‌زند اما این یک خطای معمولی بود و کارت زرد نداشت.

✅ حیدر سلیمانی: در چنین خطاهایی، جریمه یا عدم جریمه بازیکن با کارت زرد از اختیارات داور است؛ داور در صحنه هم می‌توانست کارت زرد بدهد و هم می‌توانست ندهد.

❌ نوذر رودنیل: این خطا مستحق دریافت اخطار بود و داور باید به رفیعی کارت زرد می‌داد.

* برخورد شیخ دیاباته و محمد ستاری (مشکوک به پنالتی - دقیقه ۵۱)

✅ حسین عسگری: خطایی روی دیاباته رخ نداد و خود این بازیکن شروع به چلنج با حریف می‌کند و مدافع هم حرکت خطایی انجام نمی‌دهد.

✅ حیدر سلیمانی: مدافع مس دیاباته را گرفت اما سریع رها کرد و عملی انجام نداد که داور را مجاب به پنالتی کند؛ این برخوردها در فوتبال طبیعی است و دیاباته بزرگنمایی کرد. تصمیم داور درست بود.

✅ نوذر رودنیل: ادامه بازی درست بود و خطایی رخ نداد.

* برخورد شیخ دیاباته و جلال عبدی (مشکوک به پنالتی - دقیقه ۶۷)

❌ حسین عسگری: مدافع به وضوح با قسمت ران و بالاتنه به پشت دیاباته ضربه می‌زند و حتما باید یک پنالتی به سود پرسپولیس اعلام می‌شد. مدافع مس روی توپ هیچ اثری نداشت و فقط بازیکن را زد و باعث سرنگونی او شد.

❌ حیدر سلیمانی: مدافع مس با زانو روی کتف دیاباته فرود آمد و مرتکب خطای پنالتی شد اما داور از صحنه دور بود نتوانست به خوبی تصمیم بگیرد.

✅ نوذر رودنیل: مدافع مس برای توپ رفته بود و سپس با مهاجم پرسپولیس برخورد کرد و به همین دلیل این صحنه نمی‌توانست خطا باشد و ادامه بازی درست بود.

* تکل سروش رفیعی روی پای محمد ستاری (مشکوک به جریمه شخصی - دقیقه ۶۸)

❌ حسین عسگری: رفیعی با استوک روی پای بازیکن مس گذاشت و داور حتما باید به او کارت زرد می‌داد.

❌ حیدر سلیمانی: سروش رفیعی صد درصد باید با کارت زرد جریمه می‌شد.

❌نوذر رودنیل: در این صحنه هم قطعا رفیعی باید کارت زرد دوم را دریافت می‌کرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی