|

نگاهی به تمام بازی های بارسلونا و بایرن مونیخ

بازی های بارسلونا و بایرن مونیخ یکی از جذاب ترین جدال های لیگ قهرمانان اروپا به شمار می رود.

لینک کوتاه کپی شد

بارسلونا و بایرن مونیخ برای نخستین بار در سال 1996 به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ به بهانه دیدار مجدد دو تیم در لیگ قهرمانان اروپا، قصد داریم به تاریخچه بازی بایرن مونیخ و بارسلونا بپردازیم. 

لیگ اروپا - مرحله نیمه نهایی، بازی رفت فصل 1995/96

در دیدار رفت دو تیم که در ورزشگاه المپیک اشتادیون مونیخ برگزار می شد دو تیم به نتیجه 2 بر 2 رضایت دادند. برای بارسلونا اسکار (14) و حاجی (77) و برای بایرن مونیخ مارسل ویتسزک (52) و مهمت شول (57)، گل های این بازی را به ثمر رساندند. 

لیگ اروپا- مرحله نیمه نهایی، بازی برگشت فصل 1995/96

 بارسلونا که هدایت تیمش به دست یوهان کرویف فقید بود، برای پیروزی و صعود به فینال آن هم در ورزشگاه نیوکمپ تلاش می کرد اما در نهایت این بایرن مونیخ بود که با برتری 2 بر 1 به دیدار پایانی صعود کرد. در برای بارسلونا دلاپینا (89) و برای بایرن مونیخ مارکوس بابل (40) و مارسل ویتسزک (84)، گل های این بازی را به ثمر رساندند.

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله گروهی فصل 1998/99

 ورزشگاه المپیک اشتادیون مونیخ میزبان یکی از بازی های حساس مرحله گروهی آن فصل لیگ قهرمانان اروپا بود، در گروهی که بارسلونا، منچستر یونایتد و بایرن مونیخ حضور داشتند و در نهایت باید دو تیم از این گروه صعود می کردند. در این بازی بایرن مونیخ توانست با تک گل اشتفان افنبرگ ،که در دقیقه 45 به ثمر رسید از سد بارسلونا بگذرد.

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله گروهی فصل 1998/99 

​​​​​بارسلونا در وررشگاه نیوکمپ به دنبال اولین پیروزی تاریخ خود در برابر بایرن مونیخ بود. آن ها با گل جیووانی در دقیقه 29 که از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید پیش افتادند البته که این پایان کار نبود و آنها با گل های الکساندر زیکلر (47) و حسن صالح حمیدزیچ (87) توانستند بارسلونا را شکست دهند تا باز هم حسرت پیروزی بر دل کاتالان ها بماند. 

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله یک چهارم نهایی فصل 2008/09 

بعد از 13 سال این بار نوبت بلوگرانا بود، آنها توانستند در ورزشگاه نیوکمپ بایرن مونیخ را با نتیجه 4 بر 0 در هم بکوبند تا در آن زمان بهترین پیروزی دیدار های رو در روی دو تیم رغم بخورد. برای بارسلونا مسی در دقایق 9 و 38، ساموئل اتوئو در دقیقه 13 و تیری آنری در دقیقه 43، گلهای این بازی را به ثمر رساندند ضمن این که پپ گواردیولا در دقیقه 20 از کنار زمین اخراج شد. 

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله یک چهارم نهایی فصل 2008/09

در بازی برگشت که در ورزشگاه آلیانز اره نا برگزار شد، دو تیم به تساوی 1 بر 1 رضایت دادند، برای بایرن مونیخ فرانک ریبری در دقیقه 47 و برای بارسلونا سیدو کیتا در دقیقه 73 گل زنی کردند.

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله نیمه نهایی فصل 2012/13 

در این بازی که در ورزشگاه آلیانز آره نا برگزار می شد بایرن مونیخ با نتیجه پر گل 4 بر 0 از سد بارسلونا گذشت. توماس مولر دوبار و ماریو گومز و آرین روبن برای برای بایرن مونیخ گلزنی کردند.

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله نیمه نهایی فصل 2012/13 

در بازی برگشت که در ورزشگاه نیوکمپ شهر بارسلون برگزار شد بایرن مونیخ بازهم توانست بارسلونا را شکست دهد. مولر، پیکه (گل به خودی) و روبن برای بایرن مونیخ در این دیدار گلزنی کردند تا بایرن با نتیجه هفت بر یک در مجموع دو بازی از سد بارسلونا بگذرد و به مرحله بعد صعود کند.

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله نیمه نهایی فصل 2014/15 

 جادوی لئو! بهترین تعبیر برای این بازی همین است! در حالی تا دقایق پایانی بازی بانتیجه بدون و گل دنبال می شد مسی در سه دقیقه دوبار دروازه بایرن مونیخ را باز کرد. دیگر گل بارسلونا در این بازی را نیمار به ثمر رساند.

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله نیمه نهایی فصل 2014/15 

در بازی برگشت بایرن مونیخ با نتیجه 3 بر 2 در ورزشگاه آلیانز آره‌نا از سد بارسلونا گذشت، اما در دوبازی رفت و برگشت این بارسلونا بود که بانتیجه 5 بر 3 به پیروزی رسید و راهی فینال شد. برای بارسلونا نیمار دو بار و برای باواریایی ها مولر، لواندوفسکی و مهدی بن عطیه گلزنی کردند.

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله یک چهارم نهایی فصل 2019/20

 تحقیر تاریخی! 8 آگوست 2020 یکی از بازی های به یادماندنی تاریخ لیگ قهرمانان بود. بایرن در این بازی توانست بارسلونا را بانتیجه سنگین هشت بر دو شکست دهد. برای بایرن مونیخ، کوتینیو و مولر هرکدام دوبار، گنبری، کیمیش، پریشیچ و لواندوفسکی هر کدام یکبار و برای بارسلونا نیز سوارز و آلابا (گل به خودی) گلزنی کردند. 

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله ی گروهی فصل 2021/22

بازی رفت دو تیم در ورزشگاه نیوکمپ برگزار شد و بایرن مونیخ با نتیجه ی سه بر صفر از سد بارسلونا گذشت. توماس مولر و لواندوفسکی (2 گل) برای بایرن مونیخ گلزنی کردند. 

لیگ قهرمانان اروپا - مرحله‌ی گروهی فصل 2021/22

بازی برگشت در ورزشگاه آلیانز آره نا برگزار شد. در بازی برگشت مرحله ی گروهی میان بایرن مونیخ و بارسلونا، باواریایی ها بازهم بارسلونا را با نتیجه سه بر صفر شکست دادند. توماس مولر، لروی سانه و جمال موسیالا برای بایرن مونیخ گلزنی کردند. این شکست باعث شد، تا بارسلونا از مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان اروپا حذف شود و به لیگ اروپا صعود کند. 

بازی ها و جام های دوستانه 

جام خوان گامپر 1967: بایرن مونیخ 1-2 بارسلونا 

جام محمد پنجم مراکش 1969: بارسلونا 2 (4) vs بایرن مونیخ 2 (3)

جام خوان گامپر 1984: بایرن مونیخ 1-3 بارسلونا 

جام خوان گامپر 2006: بارسلونا 4-0 بایرن مونیخ 

جام آئودی 2011: بارسلونا 2-0 بایرن مونیخ 

جام اولی هونس 2013: بایرن مونیخ 2‌-0 بارسلونا 


نگاهی به برخی از آمار های ثبت شده در این بازی (رسمی) 

بیشترین گل: توماس مولر با 8 گل

بیشترین بازی: توماس مولر 7 بازی

بیشترین بازی به عنوان سرمربی: پپ گواردیولا 4 مسابقه (2 بازی به عنوان سرمربی بایرن مونیخ و 2 بازی به عنوان سرمربی بارسلونا) 

دو تیم 13 بار به مصاف یکدیگر رفته اند که سهم بایرن مونیخ 9 و بارسلونا 2 پیروزی بوده است و همچنین 2 دیدار هم با تساوی به پایان رسیده است. در این دیدار ها بایرن مونیخ 32 و بارسلونا 16 گل به ثمر رسانده اند. 

همچنین تا به حال بارسلونا در زمین بایرن مونیخ به پیروزی نرسیده است. 

عملکرد کلی دو تیم (با احتساب بازی های دوستانه) 

تعداد بازی: 19 مسابقه

10 پیروزی برای بایرن مونیخ و 6 پیروزی برای بارسلونا و مساوی

بایرن مونیخ 38 گل زده و بارسلونا 29 گل زده

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی