|

دعوت از 6 بازیکن سپاهان به تیم ملی فوتبال

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال نام 6 بازیکن از تیم سپاهان را در فهرست اولیه خود قرار داده است.

لینک کوتاه کپی شد

کارلوس کی‌روش نسبت به پیام نیازمند، رامین رضائیان و همین‌طور امید نورافکن که در اردوی تیم امید حضور داشت، شناخت دارد؛ اما او علاوه بر این سه بازیکن نام سه بازیکن دیگر را نیز از سپاهان در فهرست خود قرار داده تا طلایی‌پوشان اصفهانی به همراه استقلال با 6 سهمیه بیشترین بازیکنان از یک تیم را در اردوی تیم ملی داشته باشند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ نیازمند برای اولین مرتبه پیش از جام ملت‌های 2019 توسط کی‌روش به تیم ملی فراخوانده شد و پس از این مربی نیز در دوران ویلموتس و اسکوچیچ پای ثابت اردوهای تیم ملی بوده است. خبر بازگشت کی‌روش خبری خوش برای نیازمند به شمار می‌رود.

اما بی‌شک شاید خوشحال‌ترین بازیکن از بازگشت کارلوس کی‌روش، رامین رضائیان است که در دوران اسکوچیچ از فهرست تیم ملی خط خورد و با وجود انتقادات هیچ‌گاه دعوت نشد. او حالا با بازگشت کی‌روش گزینه اول دفاع راست تیم ملی در جام جهانی است؛ مگر اینکه اتفاقات عجیبی در دو ماه باقی مانده رخ بدهد.

نورافکن از بازیکنان کلیدی تیم امید بود که البته این تیم با مربیگری حمید استیلی در رسیدن به المپیک ناکام ماند. نورافکن اما از آن تیم به تیم بزرگسالان رسید و در مسیر جام جهانی یکی از بازیکنان مورد علاقه دراگان اسکوچیچ بود و حالا توسط کی‌روش نیز به تیم ملی فراخوانده شده است.

محمد کریمی و یاسین سلمانی دو بازیکن دیگر سپاهان هستند که طی سال‌های اخیر عملکرد خیره‌کننده‌ای از خودشان ارائه کرده‌اند و حالا کی‌روش نیز با دعوت از آن‌ها نشان داده که شرایط بازیکنان ایرانی را زیر نظر داشته است. کریمی در ابتدای لیگ هجدهم به سپاهان پیوست و در جوانی پدیده لیگ شد و یاسین سلمانی، ستاره تیم امید نیز در لیگ بیستم بود که خودش را به عنوان پدیده مسابقات مطرح کرد.

دیگر بازیکن دعوت شده از لیست سپاهان شهریار مغانلو است که درست پس از جدایی کی‌روش درخشش در فوتبال ایران را آغاز کرد  و به لیگ پرتغال رفت. او طی دو سه سال گذشته شاخص‌ترین مهاجم هدف ایرانی لیگ برتر بوده و این روزها هم یکی از آماده‌ترین بازیکن لیگ است که توانایی بر هم زدن معادلات خط هجومی تیم ملی را با توجه به توانایی‌هایش دارد.

حالا نسبت به سه سال پیش که کی‌روش ایران را پس از جام ملت‌های 2019 ترک کرد شرایط تغییر کرده و باید دید پس از این اردو که به برگزاری دو بازی دوستانه بسیار مفید ختم خواهد شد، کدام بازیکنان قدیمی از فهرست تیم ملی توسط کی‌روش خط خواهند خورد و کدام بازیکنان خودشان را به تفکرات مرد پرتغالی تحمیل خواهند کرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی