|

صحبت هاب عجیب ساپینتو در مورد اختلاف امتیازی با پرسپولیس!

سرمربی تیم استقلال بیان کرد بازی خیلی سختی با تیم خوب نساجی مازندران داریم.

لینک کوتاه کپی شد

ساپینتو صحبت های جالبی را عنوان کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پیش از بازی با نساجی در هفته ششم لیگ برتر اظهار داشت: 

فردا یک بازی خیلی سخت در مقابل یک تیم خیلی خوب خواهد بود.نساجی با توجه به سابقه‌ای که مقابل تیم ما دارد، خوب ظاهر شده است. در سه بازی فقط با این تیم مساوی کرده ایم. نساجی برای سپاهان هم مشکل ایجاد کرده بود.

وی افزود:

بازیکنان خوبی دارند و به عنوان یک تیم هم خوب هستند. خوب می جنگند و سعی و تلاش‌شان نیز خوب است‌. یک حریف خیلی سخت برای ما هستند اما خیلی به این قضیه مثبت نگاه می‌کنیم. خوب بازی و سعی و تلاش کرده‌ایم. به خودمان ایمان داریم و لایق بهتر از این‌ها هستیم.

سرمربی استقلال اضافه کرد:

جدا از اشتباهات داوری و علی الخصوص پنالتی گرفته نشده و گل تیم ما در بازی با پیکان، نحوه بازی کردن و کنترل حریف ما  برای من اهمیت دارد اما مهم برد و نتیجه گرفتن با کسب سه امتیاز است. باید ببریم و باید در استفاده از موقعیت ها خودمان را تقویت کنیم. هدف اصلی ما در بازی فردا گل زدن است و کارمان را ادامه می دهیم تا نقاط ضعف برطرف شود. هم در بخش تهاجمی و هم در بخش دفاعی.

ساپینتو درباره اینکه استقلال در بحث گلزنی به هارمونی و هماهنگی نرسیده و برای رفع این مشکل چه تدابیری به کار گرفته است، توضیح داد:

در بحث گلزنی کار می کنیم. از لحاظ جنبه های انفرادی نیز کار می‌کنیم و مشغول تقویت این موضوع هستیم. در برخی بازی‌ها دوست داریم بازیکنان خوب عمل کرده، با تمام وجود کار کنند و گل بزنند ولی برخی مواقع بحث تکنیکی نیست. بلکه به دلیل بحث احساسی بازیکنان کار ما به امر گل زدن ختم نمی شود.

وی افزود:

فردا هم حتما گل می‌زنیم. برخی مواقع تیم‌ها مقابل حریف اتوبوسی دفاع می‌کنند. حتی با وجود این مسئله چند موقعیت ایجاد کرده و گل سالم به ثمر رساندیم. یک پنالتی داشتیم و خیلی چیزها داشتیم اما متاسفانه داور به ما کارت زرد داد. برخی تصمیمات داور در بازی قبلی خوب نبود و هزینه گزافی دادیم. سه امتیاز را هم از دست دادیم. این امر امر سبب عصبانیت و ناراحتی هواداران، تیم و بازیکنان می شود اما در مسیر خیلی خوبی هستیم.

سرمربی استقلال عنوان کرد:

صد در صد به تیمم ایمان دارم. ذهنیت خیلی خوبی داریم و امیدوارم فردا بتوانیم نتیجه بگیریم.

محمد حسین زرندی، مدیر رسانه ای استقلال درباره اینکه پس از دیدار با پیکان حاشیه های زیادی ایجاد شد و حتی بحث اولتیماتوم آجورلو به ساپینتو مطرح شد، گفت:

این موضوع به حدی شوخی است که باشگاه هیچ عکس العلملی به آن نشان نمی‌دهد‌.

ساپینتو درمورد اینکه قبل از شروع فصل سوالی از او پرسیده شد که در آن زمان آن را خیلی جدی نگرفت اما اکنون پس از گذشت پنج هفته دیدگاهش درمورد نبودن VAR در لیگ ایران چیست، پاسخ داد:

همانگونه که گفتم باید سیستم VAR را داشته باشیم. زیرا فوتبال بحث جزییات است و در این سطح رقابتی بازی‌ها یک پنالتی، آفساید، گل سالم و ... تیم برنده را مشخص می‌کند. اگر در آخرین بازی ما این سیستم موجود بود، اکنون یک امتیاز با پرسپولیس اختلاف داشتیم اما دو امتیاز را از دست دادیم و سه امتیاز اختلاف داریم. امیدوارم این مسئله را در بازی های لیگ خل کنند و هرچه سریع این مشکل برطرف شود.

وی درمورد اینکه آیا تعطیلات لیگ پس از بازی های فردا به خاطر اردوی تیم ملی روی روند تیمش تاثیر دارد، پاسخ داد:

در این تعطیلات به برخی بازیکنان استراحت می‌دهم اما برای نفراتی که لازم است بیشتر با آنها کار کنیم، کار خواهیم کرد و می‌خواهیم به بهترین شکل از این موقعیت استفاده کنیم.

وی درمورد اینکه نبود شماره ۹ کلاسیک در پنج بازی اخیر بیشتر از هر چیزی در استقلال به چشم آمده و آیا بازیکنی وجود دارد که بتواند این فقدان را جبران کند، گفت:

به عنوان شماره ۹ کلاسیک آرمان رمضانی را داریم که قدبلند است‌. مشخصاتی که می‌گویید برازنده او است.  ارسلان مطهری و سجاد شهباززاده بازیکنانی هستند که دوست دارند پا به توپ جلو رفته و بین خطوط بروند. آرمان رمضانی می‌تواند در محوطه جریمه صبر کند و منتظر توپ باشد‌. محبی هم دوست دارد مثل یک بازیکن شماره ۹ باشد.

سرمربی استقلال ادامه داد:

در حال حاضر در سیستم هایی که ما با آن کار می‌کنیم مثل ۲-۴-۴ یا ۲-۵-۳ دو بازیکن این مدلی نیاز داریم که به عنوان بازیکن شماره ۹ در باکس باشند. شاید در آینده سیستمی را به کار ببریم که تهاجمی تر باشد. باید این روی دو نفر کار کنیم که به عنوان شماره ۹ عمل کنند‌. پیمان بابایی هم دوندگی و تحرک زیادی دارد.

ساپینتو افزود:

به این دلیل هر دو بازیکن را صورت همزمان به کار نمی برم که این لیگ خیلی خاص است. هافبک ها در این لیگ خیلی مهم هستند. همه تیم ها با سه هافبک کار می‌کنند. دو هافبک، یک شماره ۱۰ و بازی ساز. دوئل‌های زیادی در میانه زمین اتفاق می‌افتد. مقابل تمام حریفان ایده متفاوتی خواهیم داشت.

وی تصریح کرد:

دوست داشتم کار را با سیستم ۳-۴-۳ ادامه بدهم اما دیدم دفاع خوب عمل نکرد و مجبور شدم سیستم را عوض کنم. اگر بتوانم در سیستم ۳-۳-۴ بازیکنی با این مشخصاتی که گفتید پیدا کنم، حتما او را در زمین می گذارم تا به تیم کمک کند. کمی بالانس هم در کیفیت بازی ایجاد خواهیم کرد اما مقابل تیم‌هایی که خیلی از عقب دفاع می کنند باید روی سیستم دیگری کار کرده، تهاجمی تر شویم و بیشتر در محوطه جریمه حریف ظاهر شویم تا بازیکن داخل و بیرون محوطه جریمه حریف باشد‌. از این لحاظ می‌توانیم از لا به لای بازیکنان حریف رد شویم و فرصت ایجاد کنیم. کارهای زیادی برای انجام دادن داریم اما از تیم راضی هستم زیرا خوب عمل می کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

  • ناشناس ارسالی در

    برو خدا رو شکر کن وار نیست والا الان تیمت بجای ملوان ته جدول دست و پا میزد و تو هم تا حالا اخراج شده بودی.

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی