|

سورپرایز ساپینتو در ترکیب استقلال برابر نفت مسجدسلیمان

در بازی هفته چهارم لیگ برتر چهار بازی امروز سه شنبه برگزار خواهد شد که در یکی از مهمترین دیدارها استقلال میهمان تیم نفت مسجدسلیمان است.

لینک کوتاه کپی شد

استقلال به شیوه فصل قبل راهش را  در لیگ ادامه می دهد، برد اقتصادی و گرفتن سه امتیاز این تیم با دو برد متوالی حالا هوادارانش را راضی نگه داشته اما مثل فصل قبل برخی کارشناسان معتقدند استقلال فوتبال زیبایی را به نمایش نمی گذارد البته به فوتبال زیبا امتیاز نمی دهند و به همین دلیل استقلال فصل قبل قهرمان شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از سرپوش؛ نفت مسجدسلیمان هم تیمی است که برای ادامه حضور در لیگ برتر تلاش می  کند. بهترین نتیجه نفتی ها مقابل استقلال دو تساوی بوده و این تیم همیشه به استقلال باخته است.

نفت تا این جای کار دو گل بیشتر از استقلال زده اما خط دفاعش هم متزلزل نشان داده است. استقلال برای رسیدن به سومین برد متوالی به شهر مسجد سلیمان سفر می کند. مسابقه ای که با حضور تماشاگر برگزار  می شود و کار را برای شاگردان ساپینتو سخت خواهد شد. یزدی مدیرعامل نفت مسجدسلیمان در این خصوص گفت: هوادار باید در استادیوم باشد و با دیدن مسابقات فوتبال ذوق کند. خوشحالیم که هواداران خوب و خونگرمی داریم که همیشه در همه شرایط حامی ما بوده و هستند. امیدوارم که در بازی بعد برابر استقلال پرشور و پرتعدادتر باشند تا امتیاز لازم را کسب کنیم.

رویارویی استقلال با نفت مسجد سلیمان

تیم‌های نفت مسجدسلیمان و استقلال تاکنون ۱۰ بار در لیگ برتر به مصاف یکدیگر رفته‌اند که هفت دیدار با پیروزی استقلال و سه دیدار با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. در ۱۰ رویارویی دو تیم ۱۸ گل به ثمر رسیده که ۱۴ گل برای استقلال و تنها چهار گل برای نفت مسجد سلیمان بوده است.نفت مسجد سلیمان در پنج فصلی که با استقلال در مسجدسلیمان بازی کرده، سه بار شکست خورده و دو بار استقلال را با نتیجه تساوی متوقف کرده است.

ترکیب استقلال برابر نفت مسجد سلیمان,بازیکنان استقلال برابر نفت مسجد سلیمان

استقلالی‌های خوزستان در تدارک سفر به مسجدسلیمان

استقلال فردا شب میهمان نفت مسجدسلیمان است. مسابقه‌ای که می‌تواند جذابیت‌های خاصی داشته باشد و البته در زمانی برگزار می‌شود که چند ساعت قبل از آن تکلیف رئیس جدید فدراسیون فوتبال مشخص شده است. در چنین شرایطی اما استقلالی‌های مقیم خوزستان تمام حواس خود را معطوف به رویارویی تیم محبوب‌شان برابر شاگردان رضا مهاجری کرده‌اند. تعداد قابل ملاحظه‌ای از هواداران استقلال از شهرهایی همچون: اهواز – آبادان - اندیمشک – شوش - ماهشهر و... در تدارک هستند تا برای تماشای تقابل استقلال با نفت خود را به مسجدسلیمان برسانند. البته آنها قطعاً کار دشواری پیش رو خواهند داشت چون جدا از هواداران مسجد سلیمانی نفت، استقلال در خود شهر مسجدسلیمان هم طرفداران زیادی دارد که قطعاً از ظهر فردا هر کاری می‌کنند تا خود را به داخل استادیوم شهید بهنام محمدی برسانند.

 راه درازی که «ساپینتو» باید طی کند

بسیاری از آنچه نصیب آبی‌های تهرانی در سه هفته نخست لیگ شده و در دیدارهای بعدی این تیم نیز به آبی‌ها ارزانی خواهد شد، به عملکرد ریکاردو ساپینتو برمی‌گردد. این مرد پرتغالی با توجه به وفور بازیکنان خوب در این تیم و اضافه شدن نفرات مجرب و جدیدی مانند کاوه رضایی، محمد محبی و البته مهدی قایدی به جمع‌شان، با ترافیک بازیکنان شایسته برای حضور در ترکیب تیم مواجه است. این مشکل فقط زمانی حل می‌شود که مربی اشراف لازم را بر ویژگی‌های فنی تیمش داشته باشد و همه قابلیت‌های نفرات خود را بشناسد و این چیزی است که ساپینتو ندارد. او فقط سه ماه است که با آبی‌ها کار و تمرین می‌کند و هنوز در حال دیدن کیفیات و روال کار شاگردان خود است و برای رسیدن به یک نقطه اطمینان و داشتن انتخابی اصلح از بین انبوه نفرات موجود، به زمان و بررسی بیشتری نیازمند است.

 قدر مسلم اینکه خط دفاع استقلال هم پس از فصل آهنینی که در لیگ بیست و یکم گذراند، نیاز به بازبینی دارد و باید هماهنگی بین نفرات این خط بیشتر شود. با توجه به اینکه مرادمند و یزدانی به این خط رجعت کرده‌اند و غلامی و سیلوای برزیلی هم آماده خدمتگذاری هستند، دفاع مرکزی استقلال باید بسیار مستحکم‌تر از چیزی باشد که در سه دیدار نخست این تیم در لیگ بیست و دوم رؤیت شد، هر دو گلی که آبی‌پوشان تهرانی در هفته اول از سپاهان خوردند تا حدی گل‌های مفت و آسان بودند و گلی که ملوان نیز در انزلی به آنها زد گل پیچیده‌ای نبود. سیدحسین حسینی هم که فصل پیش با خوردن فقط ۱۰ گل یکی از ستاره‌های کل لیگ بود، روی این سه گل قصور زیادی داشت و در نتیجه دیگر بازیکنی که باید خودش را به سطوح قبلی بازگرداند و دوباره به پرواز درآید، همین سنگرباننام آشنا است.

ساپینتو باید دوباره اندیشه کند که آیا بازگرداندن روزبه چشمی به پست هافبک وسط کاری عقلایی و به سود تیم وی هست یا خیر و از بین این همه گزینه برای خط حمله کدامین افراد و ترکیب ارجح هستند. همه اینها به همان آشنایی و وقوفی احتیاج دارد که پیشتر به آن اشاره کردیم و فاصله ساپینتو با آن چندان کم نیست و برعکس، راهی دراز نشان می‌دهد.

اولین حضور قایدی در ترکیب ثابت؟

مهدی قایدی از هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر به جمع آبی‌پوشان اضافه شد و انصافاً هنگام تقابل با ملوان بندر انزلی نقش بسیار مؤثری در اولین پیروزی این فصل استقلالی‌ها ایفا کرد. قایدی پنجشنبه شب برابر مس کرمان نیز از نیمه دوم به میدان رفت و ضرباهنگ تهاجمی آبی‌ها پس از حضور او در زمین به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش یافت. حالا بحث‌هایی در اردوی استقلال مطرح شده مبنی بر اینکه این بازیکن تازه برگشته و با انگیزه سه‌شنبه شب می‌تواند برای اولین مرتبه در این فصل به عنوان بازیکن ثابت وارد میدان شود. قایدی خودش اهل بوشهر است و سال گذشته را نیز در دبی زندگی کرده، به همین خاطر مشکلی با گرمای هوای مسجدسلیمان ندارد ولی باید ببینیم از نظر بدنی مهیای حضور در میدان شده است یا نه؟

ترکیب احتمالی استقلال برای بازی با نفت مسجد سلیمان

حسین حسینی، رافائل سیلوا، عارف غلامی، روزبه چشمی،آرش رضاوند (زبیر نیک نفس)، مهدی مهدی پور، صالح حردانی، جعفر سلمانی، محمد محبی، کوین یامگا و مهدی قایدی

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی