|

برترین دریبل‌ زن‌ های پنج لیگ معتبر فوتبال اروپا؛ همیشه یک بارسایی!

سایت معتبر هواسکورد به بررسی ستاره‌ های پرداخته که بیش‌ترین دریبل موفق را در اختیار دارند.

لینک کوتاه کپی شد

نام هافبک خبرساز روزهای اخیر بارسلونا آن هم در رده اول این جدول به چشم می‌خورد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360؛ فرنکی دی‌یونگ در این جدول با سبقت از تمام ستاره‌های لیگ‌های معتبر صدرنشین است. این آمار بر اساس عملکرد بازیکنان در فصل گذشته منتشر شده است.

صدرنشین؛ هافبک مورد مناقشه معروف

فرنکی دی‌یونگ در فصل گذشته با 85 درصد دریبل‌های موفق، از این نظر در میان بازیکنان 5 لیگ برتر اروپا با اختلاف مناسبی پیشتاز است. در حقیقت آمار دی‌یونگ در این زمینه بسیار چشمگیر و خیره کننده است. این تنها درخشش هافبک هلندی آبی و اناری‌ها نیست و میانگین پاس صحیح او هم با درصد 91.4 در تمام رقابت‌ها از شایستگی دی‌یونگ برای مبالغی که بارسا روی او می‌گذارد، خبر می‌دهد. دی‌یونگ به طور متوسط در فصل گذشته آمار 1.8 دریبل را در هر مسابقه ثبت کرده که اگر چه خیلی زیاد به نظر نمی‌رسد اما در مجموع او را در ردیف بازیکنانی می‌گنجاند که می‌شود با ارزیابی درصد موفقیت این دریبل‌ها مورد تمجید قرار داد. منچستریونایتد و تن‌هاخ تا پیش از این هم به اندازه کافی حسرت در اختیار داشتن او را می‌خوردند و با انتشار این آمار به صورت اختصاصی از سوی هواسکورد، شاید ولع کادر فنی شیاطین برای در اختیار داشتن شاگرد سابق سرمربی بیشتر هم بشود.

مارکو وراتی؛ از بهترین‌های پاریس

شاید هافبک ایتالیایی پاریس به اندازه خریدهای پر زرق و برق و بازیکنان مدعی این تیم سر و صدا نداشته باشد اما او بی سر و صدا در حال کمک به تیمش است. مارکو وراتی همواره از بهترین و مفیدترین ستاره‌های ترکیب پاریس بوده و آمار هواسکورد هم این موضوع را کاملا تایید می‌کند. ستاره 29 ساله پاری‌سن‌ژرمن با درصد دریبل موفق 80.7 دومین بازیکن در لیست بهترین‌های قاره سبز از این حیث است و او هم به طور میانگین 1.9 دریبل را در هر مسابقه به ثبت رسانده. درصد پاس صحیح او هم چیزی کم از دی‌یونگ ندارد و با وراتی با 91.7 درصد دقت پاس از این نظر حتی بالاتر از دی‌یونگ قرار می‌گیرد. البته باید در نظر داشت وراتی رو به جلوتر از همتای هلندی‌اش بازی می‌کند و تعداد پاس‌هایی که هر بازی به ثبت می‌رساند، کمتر از دی‌یونگ برآورد می‌شود.

پای ثابت دریبل؛ آداما ترائوره

ترائوره را از لیگ جزیره گرفتند و به لالیگا بردند، ترکیب اصلی و نیمکت بارسا را هم تجربه کرد و در فصل گذشته با افت و خیز مواجه شد اما یک حقیقت در مورد آداما ترائوره دستخوش هیچ تغییری نشد؛ او همواره در حال دریبل زدن است. ستاره اسپانیایی ولورهمپتون که بارها صدرنشین بیش‌ترین میزان دریبل در بین لیگ‌های معتبر اروپا هم بوده با میانگین دریبل موفق 78.1 سومین جایگاه جدول را در اختیار گرفته و این در حالی است که او به صورت متوسط در هر مسابقه 3.5 دریبل را در کارنامه دارد. در حقیقت وقتی توپ به ترائوره می‌رسد اولین کاری که به ذهنش خطور می‌کند عبور دادن آن از بازیکن مستقیم و دریبل کردن است. 3.5 دریبل در هر مسابقه آماری شگفت‌انگیز به شمار می‌رود که با درصد موفقیت 78.1 خارق‌العاده‌تر هم می‌شود. مدافعان مستقیم ترائوره دیگر می‌دانند در صورت مواجهه با او چه اتفاق انتظارشان را می‌کشد و درصد موفقیت بالای این بازیکن به این مدافعان گوشزد می‌کند کار چندانی هم در متوقف کردن این ماشین دریبل‌زنی ندارند!

رده‌های بعدی جدول بیش‌ترین درصد موفقیت در دریبل در بین 5 لیگ معتبر اروپا:

4. آدرین رابیو؛ 77.2 درصد

5. سانتیاگو کومنسانا؛ 75 درصد

6. اتینه کاپو؛ 74.6 درصد

7. متئو کواچیچ؛ 74.5 درصد

8. ویکتور ماکنگو؛ 73.6 درصد

9. اورلین شوامنی؛ 73.1 درصد

10. کوادو کونه؛ 72.6 درصد

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی