|

رضا عنایتی جای آقا کریم را در تیم ملی می گیرد؟

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ماند اما یک مربی ایرانی، برای ایجاد نظم به کادرفنی او اضافه می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

پروژه انتخاب سرمربی ایران در جام جهانی قطر در نهایت با ابقای دراگان اسکوچیچ ظاهراً به پایان رسید. اسکوچیچ، همچنان سرمربی ایران ماند و احتمالا در جام جهانی هم روی نیمکت تیم ملی می‌نشیند. اصرار بعضی از پیشکسوتان فوتبال ایران برای انتخاب مربی داخلی هم با جواب منفی علی دایی و ابقای اسکوچیچ، بی نتیجه ماند. با این حال، علاوه بر وحید هاشمیان یک مربی ایرانی دیگر هم جام جهانی را به عنوان دستیار اسکوچیچ تجربه خواهد کرد. مربی‌ای که نام او هنوز مشخص نشده است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360؛ بحث نظم و انضباط در تیم ملی بعد از اتفاقاتی که با عدم مدیریت فدراسیون روی داد حالا جدی‌تر از قبل شده و اهمیتی چندین برابری پیدا کرده. این در حالی است که کریم باقری که همیشه حفظ نظم تیمی را به عنوان کسی که بازیکنان از او حساب می‌برند را برعهده داشت هم از تیم جدا شده است. به همین دلیل بعد از فراغت فدراسیون از نام سرمربی تیم ملی، پیدا کردن یک مربی ایرانی به مهم‌ترین چالش تبدیل شده است. 

استیلی جدا می‌شود؟

اخبار تلخ از اردوی آخر ایران در قطر، افکار عمومی را درباره تیم ملی نگران کرد. خیلی از بازیکنان تیم ملی، رفتار حرفه‌ای نداشتند و تا نیمه شب بیدار می‌ماندند. اسکوچیچ، متهم به ناتوانی در اداره رختکن تیم ملی شد و با ابقای او، انگشت اتهام به سمت حمید استیلی رفته است. مردی که وظیفه مدیریت تیم ملی را داشت و به نظر می‌رسد، نتوانسته در انجام این کار موفق باشد. اسکوچیچ و استیلی هم ظاهراً  رابطه خوبی با هم ندارند و تیم ملی علاوه بر باقری، یکی دیگر از اعضای ایرانی کادرفنی را از دست خواهد داد و همین مساله اهمیت دستیار ایرانی را چندبرابر خواهد کرد. 

گمانه‌زنی درباره جانشین کریم

حضور کریم باقری روی نیمکت پرسپولیس، نقش پررنگی در نظم تیمی آن‌ها دارد. باقری چه زمان برانکو و چه حالا در زمان یحیی گل محمدی، رابط بین کادرفنی و بازیکنان محسوب می‌شود و فدراسیون تصمیم گرفت همین سیستم را در تیم ملی هم پیاده کند. باقری رابطه خوبی با بازیکنان ایران برقرار کرد اما مشکلات حضور همزمان او در پرسپولیس و تیم ملی، باعث شد مجبور به انتخاب بین این دو تیم شود. انتخاب باقری، پرسپولیس بوده و به نظر می‌رسد پرونده او در تیم ملی بسته شده باشد. با این حال اسکوچیچ و فدراسیون نیم‌نگاهی به بازیکن سابق تیم ملی دارند تا شاید راهی برای بازگشت او مهیا شود. 

فدراسیون و اسکوچیچ حالا، باید دستیار ایرانی تازه‌ای برای او انتخاب کنند. دستیاری که هم بتواند مثل کریم، به تیم ملی نظم بدهد و هم جایگاه مناسبی بین بازیکنان داشته باشد. این‌طور که شنیده می‌شود رضا عنایتی در حال حاضر، یکی از گزینه‌های اصلی رسیدن به این پست محسوب می‌شود. عنایتی یک سال قبل، توانست هوادار را به لیگ برتر بیاورد و فصل پیش این تیم را با همه مشکلات مالی، در لیگ نگه داشت. هوادار عنایتی، تیم یک‌دستی بود و فاصله سنی کم او با بازیکنانش، باعث می‌شد رابطه نزدیکی بین آن‌ها برقرار باشد. با این حال هنوز خبر رسمی در این مورد منتشر نشده و شاید در نهایت گزینه دیگری سر از تیم ملی دربیاورد. فارغ از نام چیزی که مشخص است این است که زمان زیادی باقی نمانده و برای جلوگیری از بدتر شدن جو تیم ملی باید هر چه زودتر نام این مربی ایرانی مشخص شود. نامی که توانایی لازم برای آن را فقط در چند گزینه محدود در میان مربیان داخلی می‌توان پیدا کرد. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی