|

مهندس که قرار است میدان دار تراکتوری ها باشد!

ریکاردو اولین تجربه آسیایی خود را در کنار سرمربی سابق خود تجربه کند.

لینک کوتاه کپی شد

ریکاردو آلوز جدیدترین پرتغالی فوتبال ایران است که به تراکتور پیوسته و باشگاه سرخ‌پوش او را با لقب مهندس معرفی کرده است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبالی، هافبکی پرتغالی که به واسطه ملیتش، تی تی ها دوست دارند که حضور وی را با یادآوری دوران فلاویو لوپز بازیکن سابق تیمشان، به فال نیک بگیرند. تراکتور هشتمین تیم دوران حرفه ای آلوز خواهد بود، بازیکنی که از غیرت قزاقستان جدا شد تا دوباره با قربان بردیف سرمربی سابق خود همکاری کند. 

ریکاردو آلوز کوئلهو داسیلوا متولد ۲۵ مارچ ۱۹۹۳ در شهر لوروسا است. شهر کوچکی با جمعیت نزدیک به ۹ هزار نفر. آلوز فوتبال خود را از همان ۸ سالگی و از تیم پایه شهرش شروع کرد و پس از دو سال به پایه های پورتو پیوست. حضور اول وی در پایه های پورتو دو ساله بود و ریکاردو پس از حضور در تیم هایی چون بوآویشتا، پاستلیرا و پادروئنسه دوباره در سال ۲۰۰۹ به پورتو بازگشت تا آخرین حضور خود در این باشگاه بزرگ را ثبت کرده و از سال ۲۰۱۲ با جدا شدن از رده پایه، فوتبال را به شکل جدی‌تری دنبال کند.

بلننس اولین تیم دوران حرفه ای هافبک کنونی تراکتور به عنوان یک بازیکن بزرگسال محسوب می شود. وی اولین بازی خود را در ۱ آگوست ۲۰۱۲ در برد خانگی تیمش با سه دقیقه حضور تجربه کرد. آلوز پس از ۱۳ بازی و ۱ گل زده در ترکیب بلنسس، فصل بعد را به صورت قرضی در پورتیموننزه به بازی پرداخت؛ دورانی که از آن به عنوان "یک گام به عقب" در حرفه خود یاد می‌کند. البته شایان ذکر است در همین سال ریکاردو همراه تیم ملی زیر ۲۰ ساله‌های پرتغال در جام جهانی این رده سنی نیز شرکت کرد و سه بازی نیز در این تورنمت انجام داد. مسابقاتی که تنها سابقه ملی این بازیکن به حساب می آید.

ریکاردو پس از دو سال بازی در کشورش در نهایت تصمیم به ترک پرتغال گرفت؛ تصمیمی که تا بدینجا نیز به آن پایبند بوده و دیگر به فوتبال کشورش بازنگشته است. اولین مقصد وی پس از خروج از پرتغال، راپید بخارست رومانی بود. جایی که آلوز یک نیم فصل در آن حضور داشت و با انجام ۷ بازی خیلی زود و در نقل و انتقالات نیم فصل تصمیم به ترک آن گرفت. مقصد بعدی وی این بار اسلوونی و تیم المپیا لیوبلیانا بود؛ باشگاهی که هافبک پرتغالی در آن توقف بیشتری داشت و در همان بازی اول خود برای تیمش در یک بازی خارج از خانه گلزنی کرد. وی در دو و نیم فصل حضورش در تیم اسلوونیایی ۷۸ بازی انجام داده و ۱۵ گل به ثمر رساند و به نوعی موفق ترین دوران بازی خود را ثبت کرد. آلوز در فصل ۲۰۱۸ - ۲۰۱۷ به همراه لیوبلیانا موفق به کسب دبل شد و البته با پاس گل‌هایش در فینال جام حذفی این کشور نقش به سزایی در کسب جام برای تیمش داشت.

پس از ثبت خاطراتی شیرین در اسلوونی، آلوز تصمیم به تغییر مسیر گرفته و با اورنبورگ روسیه به توافق رسید. وی دو سال پیراهن آبی تیم روسی را برتن کرده و درنهایت با مسئولان این تیم به توافق برای فسخ دو طرفه قرارداد رسید. وی البته فوتبال خود را در روسیه ادامه داد و به تیم کریلیا سووتوف این کشور پیوست اما خیلی زود و در نیم فصل تصمیم به جدایی راهش از این باشگاه نیز گرفته و راهی قزاقستان و تیم غیرت شد تا شاگرد قربان بردیف شود.

در نهایت باشگاه غیرت از توافق برای جدایی بازیکن پرتغالی خود و پیوستن وی به تراکتورِ تحت هدایت قربان بردیف خبر داد. موضوعی که چند روز بعد به صورت رسمی نیز اعلام شد تا ریکاردو اولین تجربه آسیایی خود را در کنار سرمربی سابق خود تجربه کند. سرمربی‌ای که آن قدر به شاگردش اعتقاد داشت که جذب وی را در اولویت خریدهای خود قرار دهد و حالا باید ببینیم این هافبک خوش‌فکر در تبریز و با پیراهن سرخ تراکتور چه عملکردی از خود نشان خواهد داد و آیا خواهد توانست جا پای هموطن خود فلاویو لوپز بگذارد یا نه؟ موضوعی که در صورت تحقق، ریکاردو آلوز را در ورزشگاه تراکتور به نامی محبوب بدل خواهد کرد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی