|

لژیونرها در رادار استقلال

با مسجل شدن قهرمانی استقلال در لیگ برتر، اخبار نقل و انتقالاتی پیرامون آبی ها بیشتر شده است.

لینک کوتاه کپی شد

آبی ها توانستند 3 هفته زودتر از اتمام لیگ به قهرمانی برسند. شایعات زیادی درخصوص بازگشت ستاره های سابق استقلال به گوش می رسد و باتوجه به اینکه فرهاد به دنبال تقویت تیمش است امکان قطعی شدن این انتقال ها وجود دارد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از افکارنیوز؛ با توجه به شرایط مالی خوب ایجادشده در باشگاه برای بسته شدن تیمی مقتدر در راستای برطرف شدن نقاط ضعف این تیم، منعی وجود ندارد و در این راستا سیگنال‌های مثبتی به کادرفنی ارائه‌ شده است.

استقلالی‌ها درحالی برای بستن تیم خود برای فصل جدید استارت کار را زده‌اند که از جمع بازیکنان فعلی استقلال، قرارداد ۶ بازیکن در پایان فصل تمام می‌شود که عارف غلامی، روزبه چشمی، رافائل سیلوا، سعید مهری، آرمان رمضانی و وریا غفوری این نفرات هستند. این درحالی است که پیش از این برخی رسانه‌ها خبر از پایان قرارداد مهدی مهدی پور داده بودند اما همانطور که قبلا نوشتیم، این بازیکن برای فصل آینده با استقلال قرارداد مشروط دارد و می‌تواند به ازای پرداخت مبلغی، رضایتنامه خود را گرفته و از استقلال جدا شود. بااین‌حال برای مذاکره با نفرات جدید، در ابتدای امر تعیین تکلیف تمدیدی‌ها در دستور کار قرار گرفته که براساس سرنوشت بازیکنان تمدیدی، بازیکنان جدید جذب استقلال خواهند شد.

مجیدی به‌دنبال آن است تا شاکله تیم قهرمان را حفظ کند و این درحالی است که با همین نفرات، مجیدی همراه با استقلال دوباره به قله فوتبال ایران رسیده و برای فصل بعد هم فعلا خبری از آسیا نیست تا آبی‌ها بخواهند بریزوبپاش را در دستور کار قرار بدهند.

بااین‌حال اگر همه این بازیکنانی که در لیست تمدیدی‌ها هستند و مجیدی نیز خواستار حفظ آنهاست در تیم بمانند، در این زمان فقط جذب یک هافبک خلاق که امسال آبی‌ها خلأ آن را در ترکیب خود تا حدود زیادی احساس کردند در وهله اول در دستورکار قرار خواهد گرفت و مجیدی در اولین گام قصد دارد تا تکلیف چنین بازیکنی را مشخص کند. اما اینکه این بازیکن خارجی باشد یا داخلی باید منتظر روزهای آینده باقی ماند.

کاوه و نادری به استقلال برمی‌گردند؟

طی روزهای گذشته اخباری مبنی‌بر بازگشت کاوه رضایی و محمد نادری به استقلال درحالی منتشرشده که به نظر می‌رسد در این زمینه برخی تلاش‌ها از سوی باشگاه آغاز شده است. درهرصورت عملکرد سینوسی خط حمله استقلال و احتمال جدایی مهاجم فرانسوی و از سوی دیگر عدم بازگشت یزدانی به تیم گمانه‌زنی‌ها مبنی‌بر بازگشت رضایی و نادری را تقویت کرده است. استقلال با جدایی مرادمند و یزدانی و با جدایی قطعی سیلوا و احتمالی غلامی به‌شدت در این منطقه از زمین با خلأ مواجه خواهد شد اما در خط حمله جدایی هریک از مهاجمان این تیم می‌توانند زمینه‌ساز بازگشت بازیکنانی مانند کاوه رضایی باشند. بااین‌حال اگر آرمان، ارسلان و ژستد در استقلال بمانند، این احتمال نیز کمرنگ خواهد شد، هرچند طبق شنیده‌ها برخی گزینه‌های داخلی در پست مهاجم مدنظر فرهاد مجیدی قرار دارند.

عزت‌اللهی در لیست خرید استقلال

در چندسال اخیر همواره بحث استقلالی شدن سعید عزت‌اللهی وجود داشته، این درحالی است که استقلال در این نقطه از زمین در فصل جاری با وجود بازیکنانی مانند نیک‌نفس و مهدی‌پور فصل خوبی را سپری کرد تا در این نقطه خیلی خلئی احساس نشود. بااین‌حال پیش از این نوشتیم که طبق شنیده‌ها مهدی مهدی‌پور از یکی از باشگاه‌های قطری پیشنهاد‌هایی را دریافت کرده که این موضوع باعث شده تداوم همکاری هافبک میانی استقلالی‌ها با این باشگاه برای فصل بعد در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد که در صورت محقق شدن این امر، عزت‌اللهی برای حضور در استقلال به گزینه‌ای جذاب تبدیل خواهد شد. در غیر این صورت مجیدی در مرکز زمین با همین نفرات به کار ادامه خواهد داد، هرچند شاید برای جایگزینی این نفرات فعلی روی نیمکت، سرمربی استقلال دست به دامن یک یا دو گزینه جوان داخلی شود.

یامگا در استقلال می‌ماند

درباره سرنوشت بازیکنان خارجی استقلال نیز حرف‌وحدیث‌های زیادی به گوش می‌رسد. درباره سیلوا مدافع برزیلی استقلال این خبر به گوش می‌رسد که این مدافع برزیلی با پایان قرارداد نیم‌فصل خود با این باشگاه مطمئنا از این تیم جدا خواهد شد. اما درباره سایر خارجی‌های استقلال طبق شنیده‌های خبرنگار «فرهیختگان» به نظر می‌رسد یامگا در بین بازیکنان خارجی استقلال شانس بیشتری برای ادامه همکاری داشته باشد، هرچند به‌جز سیلوا، سایرین تا پایان فصل بعدی با استقلال همچنان قرارداد دارند.

محبی در پرتغال می‌ماند عارف به پرتغال می‌رود

همچنین درباره محمد محبی نیز برخی گمانه‌زنی‌ها حکایت از جذب این بازیکن توسط استقلال داشت اما طبق شنیده‌ها قرار نیست این بازیکن که در سپاهان درخشید و در سانتاکلارا هنوز نتوانسته جایگاه ثابتی در تیمش پیدا کند از لیگ پرتغال جدا شده و به نظر می‌رسد هافبک سابق سپاهان همچنان در اروپا خواهد ماند. از سوی دیگر گویا عارف غلامی مدافع استقلال که به‌تازگی با یک شرکت نقل‌وانتقال بازیکن بین‌المللی قرارداد بسته برای فصل بعدی قصد دارد به فوتبال اروپا برود و احتمالا او هم مثل خیلی از بازیکنان ایرانی سر از لیگ پرتغال درمی‌آورد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی