|

فرهاد مجیدی به دنبال یک عدد 4 دیگر!

فرهاد مجیدی به دنبال چهارمین برد خود در کسوت سرمربی استقلال برابر سپاهان است.

لینک کوتاه کپی شد

فرهاد مجیدی در سمت سرمربی استقلال در سه مقطع مختلف زمانی فعالیت خود را دنبال کرده است که البته در دو بازه زمانی در نقش سرمربی موقت روی نیمکت نشست.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال360؛ ابتدا در نقش جانشین وینفرد شفر در لیگ هجدهم و سپس جانشینی آندره‌آ استراماچونی در لیگ نوزدهم. مجیدی بعد از اخراج محمود فکری در هفته‌ شانزدهم لیگ بیستم قراردادی 2/5 ساله را با آبی‌ها امضا کرد و کماکان در کسوت سرمربی به کار خود در استقلال ادامه داده و توانسته نتایجی درخشان را به ثبت برساند و در آستانه اولین قهرمانی دوران مربیگری‌اش قرار دارد.

2 تقابل با سپاهان در دوره پسا استرا

مجیدی در مقطع اول حضورش در استقلال با سپاهان رودررو نشد. این تقابل اما با حساسیت بیشتر در دوره دوم شکل گرفت. استقلال و سپاهان در مردادماه دو سال قبل بود که در فاصله زمانی 10 روزه دو دیدار با یکدیگر برگزار کردند. شاگردان فرهاد مجیدی ابتدا در لیگ برتر برابر شاگردان امیر قلعه‌نویی صف‌آرایی کردند و سپس نوبت به برگزاری تقابل دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی رسید.

 

آبی‌پوشان استقلال نبرد اول در لیگ را با گلزنی شیخ دیاباته و البته گل به خودی شایان مصلح دو بر یک برنده شدند، سپس در جام حذفی هم گلزنی وریا غفوری و علی کریمی باعث شد تا شاگردان فرهاد مجیدی از زمین مسابقه دو-صفر برنده بیرون بیایند و دو تقابل مجیدی-قلعه‌نویی و استقلال-سپاهان با برتری قاطع آبی‌پوشان به ثبت برسد.

 

اولین شکست فرهاد و آخرین باخت تیمِ مجیدی!

استقلال در آخرین دیدار لیگ بیستم در ورزشگاه آزادی پذیرای سپاهان بود، آن‌هم در شرایطی که دو تیم شانسی برای قهرمانی نداشتند و فرهاد مجیدی که جانشین محمود فکری شده بود در نبرد با همتای جوانش محرم نویدکیا بازنده از زمین مسابقه خارج شد و آبی‌پوشان با باختی 2-1 ورزشگاه آزادی را ترک کردند. سپاهان در شرایطی توانست استقلال را شکست بدهد که هم اولین شکست فرهاد مجیدی در کسوت سرمربی برابر طلایی‌پوشان بود و هم این‌که آخرین باخت آبی‌ها در لیگ برتر رقم خورد. چرا که بعد از شکست برابر سپاهان، شاگردان مجیدی تا به امروز در لیگ بیست‌و‌یکم شکست نخورده‌اند تا رکورد ویژه شکست‌ناپذیری نصیب آبی‌ها شود.

انتقام‌گیری با اسلحه پنهان

فرهاد مجیدی در دور رفت لیگ بیست و یکم توانست انتقام خود را از محرم نویدکیا بگیرد و اولین پیروزی خود در کسوت سرمربی را در تقابل با نویدکیا به دست آورد و با گلزنی جعفر سلمانی در ورزشگاه آزادی، شمار پیروزی‌های سرمربی جوان استقلال در برابر سپاهان به عدد 3 رسید. بردی که ضمن تثبیت صدرنشینی استقلال، سپاهان را هم از معادلات قهرمانی لیگ بیست و یکم دورتر کرد.

 

فرهاد به دنبال پوکر در نقش‌جهان

سرمربی استقلال در چهار رویارویی خود با سپاهان در نقش سرمربی همواره در ورزشگاه آزادی به میدان رفته و هیچگاه تجربه سرمربیگری در ورزشگاه نقش‌جهان را ندارد. او اما این هفته باید در این ورزشگاه مدرن اصفهان تیمش را برابر سپاهان هدایت کند و هدف‌گذاری مجیدی کسب چهارمین پیروزی دوران سرمربیگری‌اش برابر طلایی‌پوشان اصفهانی است. مجیدی البته به دنبال دبل سپاهان هم بوده و قصد دارد تا با کسب برد در اصفهان، هم در بازی رفت و هم در بازی برگشت سپاهان را شکست داده باشد و رکوردی دیگر در کارنامه مربیگری خود به ثبت برساند.

مجیدی به دنبال رکورد رایکوف و کرانچار

فرهاد مجیدی در طول 4 تقابل به عنوان سرمربی با طلایی‌پوشان اصفهانی 3 پیروزی را در کارنامه خود به ثبت رسانده و هفته آینده به دنبال ارتقای رکورد شخصی خود است. در صورت برد استقلال برابر سپاهان، چهارمین پیروزی مجیدی در کسوت سرمربی به ثبت می‌رسد و سرمربی استقلال به رکورد زدراکو رایکوف و زلاتکو کرانچار می‌رسد. فرهاد کاظمی در تقابل‌های استقلال و سپاهان رکورددار بوده و توانسته در 11 مسابقه، 8 برد به دست بیاورد و بعد از او امیر قلعه‌نویی با 7 برد و منصور پورحیدری و محمود یاوری با 5 پیروزی در رتبه‌های بعدی هستند و فرهاد مجیدی خیلی زود می‌تواند با کسب پیروزی در نقش‌جهان اصفهان خود را در جمع بزرگان جای دهد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی