|

6 فینال تا قهرمانی؛ فرهاد به کدام مهاجمش اعتماد می کند؟

استقلالی‌ها در حالی با شکست خانگی مقابل نساجی از جام حذفی کنار رفتند که خط حمله این تیم در هفته‌های گذشته نتوانسته انتظارات را برآورده کند.

لینک کوتاه کپی شد

شاگردان فرهاد مجیدی برای آمادگی بیشتر جهت حضور در لیگ برتر دوشنبه شب در یک بازی دوستانه به مصاف فجرسپاسی رفتند که درخشش ارسلان مطهری در این بازی خبر خوب برای فرهاد بود. 

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال360؛ استقلال در حالی با 4 گل از سد فجر در این بازی دوستانه گذشت که در نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر در هیچ‌دیداری نتوانسته‌اند با اختلاف بیش از یک گل برنده بازی شوند. همچنین در 8 دیدار برگزار شده فقط در 2 دیدار، 2 گل زده و در بقیه بازی‌ها را با صفر یا یک گل زده به پایان بردند. در هر دو بازی هم پنالتی نقش تعیین‌کننده برای شاگردان فرهاد مجیدی داشت. در بازی با هوادار یک و در بازی با گل‌گهر 2 پنالتی باعث برتری آبی‌پوشان شد. 

این آمار در نیم‌فصل دوم نشان می‌دهد که زنگ خطر برای خط حمله آبی‌ها به صدا درآمده است. کوین یامگا که بیشتر پنالتی‌زن است و ژستد که بیشتر برای زدن ضربات سر در خط حمله به میدان می‌رود، امید گل استقلال برای زدن گل را پایین می‌آورند. امیرحسین حسین‌زاده هم در چند بازی اخیر  کم‌دقت ظاهر شده و از دست دادن چند موقعیت خوب او را حسابی مورد انتقاد قرار داده است. 90 دقیقه بازی با پیکان و 120 دقیقه بازی با نساجی در جام‌حذفی و صفر گل زده تایید بر ادعای افت مهاجمان این تیم است.

 

در این میان بازیکنی که این فصل کمتر به او فرصت حضور در ترکیب ثابت استقلال رسیده است و در بازی تدارکاتی با فجر هم ستاره بازی بود همچنان مورد نظر کادرفنی قرار ندارد. ارسلان مطهری در بازی با فجر یک گل تماشایی زد و یک گل ساخت تا یکی از دلایل برد پرگل آبی‌ها در این بازی باشد. بازیکنی که در لیگ هم هر وقت به او فرصت رسیده، به خوبی توانسته جواب اعتماد کادرفنی را بدهد.

این بازیکن در یک سوم دقایق بازی رودی ژستد به اندازه او گل زده و هیچ کدام از گل‌هایش هم پنالتی نبوده است. مقایسه این دو بازیکن البته با توجه به خواسته‌های کادرفنی از آن‌ها شاید چندان درست نباشد، ژستد اما به عنوان یک مهاجم نتوانسته در گل‌زدن آمار امیدوارکننده‌ای داشته باشد.

ارسلان مطهری 3 گل خود را با 17 شوت زده و ژستد همین تعداد گل را با 33 شوت به ثمر رسانده. این آمار هم نشان از برتری ارسلان مطهری در استفاده از موقعیت‌ها دارد. با وجود اینکه ارسلان مطهری شاید به دلایل مختلف نسبت به دیگر مهاجمان این تیم کمتر در تفکرات فرهاد مجیدی قرار دارد اما شاید او در هفته‌های پایانی مجبور شود در تصمیماتش تجدید نظر کند. استقلال برای نگه داشتن اختلاف امتیاز با پرسپولیس و بالابردن جام، نیاز به زدن گل دارد و فرهاد از تمام ظرفیت‌های تیم خود در ادامه فصل استفاده خواهد کرد.

گلزنی یامگا و مطهری در بازی مقابل فجر خبر خوبی برای فرهاد است و با وجود اینکه مجیدی اعتقاد دارد حضور ژستد به نوع بازی تیمش کمک می‌کند و او را بازیکن موثری در ترکیب استقلال می‌داند، این امکان وجود دارد که ذخیره طلایی او (مطهری) در 6 هفته باقی‌مانده به ترکیب اولیه تیم برگردد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی