|

دو راهی سخت پیش‌ روی لژیونر محبوب پرسپولیسی ها

پس از پایان لیگ بیستم که با قهرمانی پرسپولیس به اتمام رسید، نوراللهی تصمیم گرفت بخت خود را برای حضور در باشگاهی متمول و خارجی آزمایش کند.

لینک کوتاه کپی شد

بعد از پایان لیگ بیستم که با قهرمانی پرسپولیس به پایان رسید، احمد نوراللهی در قامت یک بازیکن ملی و مهم، تصمیم گرفت بخت خود را برای حضور در باشگاهی متمول و خارجی آزمایش کند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از زنهار؛ او پیشنهاد‌های بسیاری از لیگ‌های قطر، امارات و چین دریافت کرد، اما انتخابش شهر دبی و باشگاه شباب الاهلی بود. آن هم با قراردادی به ارزش یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار برای فصل اول. نوراللهی توافقی دو ساله با الاهلی انجام داد که مبلغ قرارداد فصل بعد او هم رقمی در حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار خواهد بود. نکته جالب اینکه طرفین می‌توانند برای سال سوم هم به توافق برسند. باز هم نکته ویژه، معافیت نوراللهی از مالیات است که نشان می‌دهد الاهلی در زمان جذب این هافبک ملی‌پوش و آماده، تا چه حد مصر بوده است.

نوراللهی که شماره ۷ الاهلی را پوشید، از ابتدای فصل تا امروز که ۲۰ هفته از لیگ امارات گذشته، تنها ۱۵ بار وارد زمین شده. ۱۲ بار به‌عنوان بازیکن ثابت که در ۴ مورد تعویض شده و البته ۳ بار هم به‌عنوان مهره تعویضی یا جانشین. یعنی هافبک ۲۹ ساله تیم ملی روی هم ۸ بازی کامل و ۹۰ دقیقه‌ای انجام داده و البته در ۵ بازی الاهلی نیز غیبت داشته و در ترکیب قرار نگرفته است. این آمار نمی‌تواند برای کاپیتان سابق پرسپولیس که در تمام طول فصل، یکی از بازیکنان کلیدی این تیم بود، قابل قبول باشد.

شرایط نوراللهی وقتی بغرنج‌تر می‌شود که بدانیم او در لیگ قهرمانان آسیا هم چندان در تفکرات مهدی علی- سرمربی ایرانی‌الاصل و اهل لار الاهلی- جا ندارد. نوراللهی در نخستین بازی الاهلی مقابل آهال ترکمنستان که با تساوی یک بر یک تمام شد، جایی در فهرست تیمش نداشت و روی سکو نشست. او مقابل فولاد هافبک پشت مهاجم بود، اما دقیقه ۸۳ گل بخودی زد و ۵ دقیقه بعد هم تعویض شد. برابر الغرافه در بازی سوم و به‌دلیل آشنایی با بازی سعید عزت‌اللهی، نوراللهی در ترکیب اصلی قرار گرفت، اما فقط ۶۶ دقیقه در زمین بود و با تصمیم مهدی علی جای خود را به احمد عبدالله داد. در ۲ بازی بعدی مقابل الغرافه و آهال که به ترتیب با پیروزی ۸ بر ۲ و ۲ بر یک الاهلی به اتمام رسید، نوراللهی جایی در ترکیب نداشته و جالب اینکه در لیست نیز قرار نگرفته است.

احمد نور در این ۵ دیدار، تنها ۱۵۴ دقیقه در زمین بوده و البته با توجه به نتایجی که الاهلی گرفته، بعید است خیلی زود بتواند به تفکرات سرمربی برگردد و دوباره پیراهن اصلی تیمش را بپوشد. الاهلی از ۵ بازی، ۹ امتیاز در لیگ قهرمانان به دست آورده و صعود خود را به مرحله بعدی قطعی کرده. این تیم ۴ روز دیگر برای کسب صدرنشینی به مصاف فولاد می‌رود و در صورت پیروزی می‌تواند به‌عنوان تیم اول صعود کند. مهدی علی هم در جدیدترین مصاحبه خود گفت: «در حال حاضر تیم خوبی داریم و در حال نتیجه‌گیری هستیم؛ بنابراین دیگر نیازی به بازیکنان خارج از لیست خود نداریم!»

همین موضوع و سکونشینی نوراللهی در امارات می‌تواند زمینه را برای بازگشت او به پرسپولیس فراهم کند. درست است که مبلغ قرارداد یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری او را پرسپولیس نمی‌تواند متقبل شود، اما در سال جام جهانی، نوراللهی نیاز به حضور کامل در ترکیب تیمش دارد. بخصوص که او از جمله بازیکنان کلیدی و ثابت تیم ملی است که اسکوچیچ هم برای موفقیت ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ حساب ویژه‌ای روی توانایی‌هایش باز کرده است. نوراللهی همیشه علاقه خود را به پرسپولیس ابراز کرده و به حضور دوباره در این تیم چراغ سبز نشان داده. شرایط فعلی او و همچنین افت پرسپولیس در این فصل هم می‌تواند این انتقال را جدی‌تر کند. باید منتظر اخبار جدید در این زمینه باشیم و ببینیم آیا هواداران پرسپولیس می‌توانند بازگشت احمد نور را جشن بگیرند یا نه؟

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی