|

افشاگری سرپرست پیشین تیم ملی در مورد حقوق نجومی سرپرست فعلی تیم ملی!

مجتبی خورشیدی سرپرست سابق تیم ملی فوتبال نسبت حواشی اخیر واکنش نشان داد.

لینک کوتاه کپی شد

مجتبی خورشیدی که برای ارائه توضیحات در خصوص دریافتی خود در دوران حضورش در تیم ملی به کمیته اخلاق دعوت شده با انتشار بیانیه ای نسبت به اتهامات اخیر واکنش نشان داد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از خبرورزشی؛ در این بیانیه طولانی او در بخشی از آن به قیاس دریافتی خود و حمید استیلی پرداخته است. خورشیدی در این خصوص اعلام کرده: درخصوص حقوق و دستمزد بنده؛ باید به استحضار مردم و اهالی محترم فوتبال برسانم که حقوق بنده ماهیانه ٣٥ میلیون تومان از تاریخ ١٤٠٠/۰۱/۲۰ لغایت ١٤٠١/١/١٠ طی قراردادی تعیین شد که از این قرارداد فقط ۷ یا ۸ ماه حقوق دریافت کردم.

حال سوال من این است: حقوق این‌جانب در شرایط وحشتناک بازی‌های مقدماتی جام جهانی با آن شرایط و شانس صعود و همه گیری کرونا و .... که به آن اشاره شد، زیاد است یا حقوق سرپرست فعلی تیم ملی که در شرایط گل و بلبل و تیم صعودکرده برای ایشان تعیین شده است؟

من به شخصه از حمیداستیلی عزیز، پوزش می‌خواهم و معتقدم حق این چهره ملی است که این مبلغ را بگیرد. ولی مبلغ ٣٥ میلیون بنده در بوق و کرنا می‌شود و مبلغ ١٠٠ میلیون ماهیانه ایشان را هیچکس نمی‌بیند و انگار فقط و فقط شفاف سازی می‌بایست برای این حقیر باشد و باید به این عزیزان شفاف‌گر گفت اگر دین ندارید و آزاده هم نیستید، لااقل کمی انصاف داشته باشید.

مورد دیگری که در این خصوص به آن پرداخته‌اند، این است که بنده به‌صورت پاره وقت درخدمت تیم ملی بوده‌ام.

آخر در این شب‌های عزیز، دروغ و تهمت تا چه حد؟

پرسش من از همین افراد این است که روزهایی که از صبح تا پاسی از شب با برگزاری جلسات متعدد به دنبال برنامه‌ریزی دقیق برای اردوهای تیم ملی بودیم کجا بودید؟ و البته شاید فکر می‌کنید تمامی نظم و انضباط و برنامه‌ریزی‌های دقیقی که در اردوها شاهد آن بودیم، اتفاقی بود. لازم به ذکر است همکاران محترم در دپارتمان‌ها و کمیته‌های مختلف فدراسیون، همکاری صمیمانه و صادقانه‌ای با مجموعه تیم ملی داشتند که دور از انصاف است زحمات بی شائبه این عزیزان نادیده گرفته شود. به خصوص مهدی خراطی و حامد مومنی که مسئولیت دپارتمان تیم‌های ملی را داشتند، برادرانه و دلسوزانه در این مسیر و راه پرمسئولیت کنارمان بودند.

نکته بعدی درباره پاداش‌های این‌جانب بود که به آن پرداخته شده است.

باز هم تکرار می‌کنم که شفاف سازی بهترین کاری است که این روزها ورزش ما و به‌ویژه فوتبال در رده ملی و باشگاهی بدان نیاز دارد.

اولا: 

پاداش دریافتی طبق مصوبه هیئت‌رئیسه محترم بوده و خلاف و مغایر مصوبات هیئت‌رئیسه نبوده و نیست.

دوما: 

بنده به‌عنوان مدیر و سرپرست تیم ملی همان مبلغی را دریافت کرده‌ام که به تمامی اعضای تیم پرداخت شده است. به‌عنوان مثال پاداش بنده با مربی بدنساز و یا مربی دروازه‌بانان یکسان است و ریالی بیشتر نبوده است.

سوما:

درتمامی سنوات گذشته سرپرست تیم ملی مطابق با سرمربی و بقیه اعضاء تیم دریافتی داشته و بعضا حواله خودرو یا .... نیز به آنان اعطا شده است. ولی بنده هیچ چیزی مغایر آنچه به بقیه تیم تعلق گرفته، دریافت نکرده‌ام.

حال سوال من این است که شفاف سازی فقط به‌منظور کوبیدن و تخریب عزیزی خادم و تشویش اذهان عمومی است یا هدفی دیگر دارد؟

و اگر غیر از این است، شما تا قبل از این کجا بودید که شفاف سازی نمی‌کردید و نمی‌کنید؟

چهارما:

خواهش من به‌عنوان عضو کوچکی از خانواده فوتبال این است که مبالغ دریافتی سرپرستان و حتی مدیا آفیسرهای تیم ملی درمسابقات جام جهانی برزیل و روسیه را بیاورید و در رسانه‌های‌تان منتشر نمایید. البته باز هم از همین جا اعلام می‌کنم، هرچه این عزیزان در سنوات گذشته دریافت داشته‌اند، حق قانونی آنان بوده و لایق دریافت آن بوده‌اند. چون شادی و نشاط را به تک تک خانه‌های ملت شریف ایران آورده‌اند. ولی این که فقط و فقط بیاییم فدراسیون عزیزی خادم را آماج عامدانه‌ترین کینه ورزی‌ها قرار دهیم، رعایت انصاف و عدالت را به‌جا نیاورده‌ایم.

اگر لازم باشد خیلی راحت می‌توان مبالغ دریافتی همه ارکان فدراسیون را منتشر کرد. ولی همواره و در تمام این مدت روزه سکوت گرفتیم و حرفی نزدیم، چون پای منافع ملی درمیان بود و اتفاقا همین سکوت باعث شد تا همین آدم‌ها که بدون شرم و به‌راحتی با آبروی افراد بازی کرده و وقیحانه‌ترین دروغ‌ها و تهمت‌ها را به فدراسیون وارد می‌کنند.

در خاتمه بر خود لازم می‌دانم بگویم همه علاقه‌مندان به فوتبال می‌دانند که دستاورد فدراسیون در یک سال گذشته برای فوتبال ما چه بوده است؟

تامین منابع مالی با آوردن حدود ٢٠٠ میلیارد نقدینگی برای فوتبال که با همین تامین مالی بهترین اردوها برای تیم ملی فراهم شد. حق میزبانی در مسابقات خانگی به فوتبال ملی و کشور عزیزمان برگردانده شد. فوتبال بانوان هویت و شخصیت پیدا کرد.

سریع‌ترین صعود برای ‌دوستداران تیم ملی به جام جهانی رقم خورد.

دوازده میلیون دلار از فیفا و چهار میلیون دلار از کنفدراسیون فوتبال آسیا بابت صعود، نصیب فوتبال ایران شد. آن هم در شرایطی که از نظر مادی کم هزینه‌ترین صعود را داشتیم.

پس :

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل…

یاعلی و بدرود

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی