|

خلاصه بازی استقلال-نساجی دوشنبه 22 فروردین

استقلال در ضربات پنالتی مغلوب نساجی شد و از جام حذفی کنار رفت.

لینک کوتاه کپی شد

در آخرین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی فوتبال ایران، تیم های استقلال و نساجی در استادیوم آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی حساس و دیدنی در پایان 120 دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا اینکه تیم نساجی توانست با پیروزی در ضربات پنالتی، راهی مرحله نیمه نهایی شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه؛ این بازی با حملات پردامنه استقلال همراه شد. در دقیقه 5 ضربه کاشته وریا غفوری را حقیقی راهی کرنر کرد. سه دقیقه بعد امیرحسین حسین زاده با یک توپ گیری بسیار خوب موقعیت فوق العاده ای را خلق کرد ولی این بازیکن تصمیم گرفت به جای اینکه کوین یامگایی که در شرایط بهتری بود را صاحب توپ کند، ضربه اش را به سمت دروازه بزند که شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 24 نساجی بهترین موقعیت گلزنی خود را از دست داد. حرکت صابر حردانی روی خط عرضی محوطه  جریمه با شوت این بازیکن همراه شد که ضربه زمینی او به پایه تیر عمودی دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت. در ادامه نیز دو تیم موقعیت های نصف و نیمه ای را خلق کردند ولی هیچکدام به گل تبدیل نشد تا بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در نیمه دوم استقلال در میانه های زمین نساجی صاحب یک ضربه کاشته شد. مهدی پور پس از چند متر دورخیز، ضربه اش را به صورت زمینی به سمت دروازه زد که توپ در میانه های راه به حسین زاده رسید ولی ضربه این بازیکن از شدت کافی برخوردار نبود و حقیقی آن را مهار کرد.

در دقایق 76 و 77 عزیزبک آمانوف دو فرصت پشت سر هم را از دست داد. او ابتدا از میان دو مدافع نساجی عبور کرد و ضربه کم جانش را حقیقی گرفت. سپس ارسال دیدنی حردانی از سمت راست، در دهانه دروازه به این بازیکن ازبکستانی رسید ولی شوت او از بالای دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت.

استقلال در وقت های تلف شده دو موقعیت خوب گلزنی را از دست داد. ابتدا امیرحسین حسین زاده در دقیقه 90+2 با یک شوت سهمگین و راه دور دروازه حریف را تهدید کرد که علیرضا حقیقی با واکنشی دیدنی و تماشایی با یک دست، توپ را راهی کرنر کرد و مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

 

در حالیکه بازی رو به پایان بود، استقلال بزرگترین موقعیت خود در نیمه دوم را از دست داد. حرکت خوب صالح حردانی در دقیقه 90+6 از سمت راست با ورود او به درون محوطه جریمه همراه شد. این بازیکن سپس با شوتی پرقدرت دروازه نساجی را تهدید کرد که شلیک دیدنی او به زیر طاق دروازه حقیقی برخورد کرد و به درون زمین بازگشت. در این لحظه، کادرفنی استقلال اعتقاد داشتند توپ از خط عبور کرده ولی در تصاویر آهسته مشخص بود که چنین نیست و بازی در پایان 90 دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در وقت های اضافه آرمان رمضانی یک فرصت نصف و نیمه داشت که توپ او را حقیقی به راحتی مهار کرد. دقایقی بعد رمضانی توانست دروازه نساجی را باز کند اما پیش از آن آفساید حردانی اعلام شده بود. نساجی نیز دو فرصت نصف و نیمه توسط غلامعلی بیگی و گل محمدی را از دست داد.

مشکوک ترین اتفاق بازی در دقیقه 112 رخ داد. جایی که ارسال عارف غلامی به روی دروازه با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد و این بازیکن توانست دروازه نساجی را باز کند اما داور خطای مهاجم استقلال به روی شاهین طاهرخانی را اعلام کرد که آبی پوشان پس از این اتفاق، به شدت نسبت به تصمیم داور معترض بودند. در نهایت نیز این بازی در پایان 120 دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا کار به ضربا پنالتی کشیده شود.

 

بازی از مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام حذفی 

دوشنبه: 22/01/1401 ؛ ساعت: 20:30 

ورزشگاه: آزادی تهران /  13 هزار تماشاگر

گروه داوری: امیر عرب‌براقی / کمک ها: مهدی عالیقدر – حسن انتظاری؛ داور چهارم: احمد محمدی / ناظر: رحیم رحیمی‌مقدم

ترکیب استقلال:

علیرضا رضایی

روزبه چشمی(115- رضا آذری)

رافائل سیلوا

عارف غلامی

وریا غفوری (74- صالح حردانی)

ابوالفضل جلالی (46- مهدی مهدی پور)

زبیر نیک نفس (74- آرمان رمضانی)

جعفر سلمانی

سبحان خاقانی (63- عزیزبک آمانوف)

کوین یامگا

امیرحسین حسین‌زاده(115 - ژستد)

 

سرمربی: فرهاد مجیدی

 

ترکیب نساجی:

علیرضا حقیقی

حامد شیری

سعید غلامعلی‌بیگی

شاهین طاهرخانی

صابر حردانی (85- متین کریم زاده)

متین کریم‌زاده

اکبر صادقی (66- مهرداد عبدی)

ایوب کلانتری

حسن نجفی (62- عرفان گل محمدی)

رضا جعفری (91- امیرمهدی جانملکی)

کریم اسلامی

 

خلاصه بازی

پنالتی ها

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی