|

(عکس) بررسی صحنه های داوری بازی پرسپولیس-آلومینیوم؛ پنالتی سرخ ها سوخت؟!

حذف پرسپولیس از جام حذفی، با حاشیه‌های داوری زیادی همراه بود. صحنه‌هایی که هم به نفع و هم به ضرر آن‌ها اعلام شد.

لینک کوتاه کپی شد

از دست رفتن شانس قهرمانی در جام حذفی، فصل پرنوسان پرسپولیس را تلخ‌تر کرد. آن‌ها در لیگ برتر، از استقلال صدرنشین فاصله گرفته‌اند و حالا، دیگر شانسی برای قهرمانی در جام حذفی هم ندارند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال360؛  آن هم در شرایطی که با صعود خلیج فارس ماهشهر به بازی نیمه نهایی، امید زیادی برای رسیدن به فینال مسابقات داشتند. حذف پرسپولیس مقابل آلومینیوم، تحت تاثیر تصمیمات پرحاشیه داوری هم بود. این مسابقه، سه صحنه مشکوک به پنالتی داشت که وحید کاظمی در دو صحنه پنالتی گرفت. تصمیماتی که به نظر می‌رسد یک پنالتی به پرسپولیس هدیه داد و یک پنالتی هم در دقایق پایانی از این تیم گرفت.

اولین تصمیم جنجالی وحید کاظمی، گرفتن یک پنالتی برای پرسپولیس در دقایق پایانی نیمه اول بود. زمانی که بازی، با نتیجه ۱-۱ مساوی دنبال می‌شد. شرزود تمیروف، با گرفتن این پنالتی سرانجام توانست روی گل‌های تیمش تاثیرگذار باشد و ترابی، پرسپولیس را جلو انداخت.

(عکس) ۳ صحنه جنجالی در آزادی؛ پنالتی پرسپولیس گم شد؟

در صحنه اصلی و آهسته، تصمیم داور مشکوک به نظر می‌رسید. کارشناسان داوری هم، نظر کاظمی در این صحنه را رد کرده‌اند. نوید مظفری، نوذر رودنیل و هادی دزفولی، هر سه اعتقاد داشتند که روی تمیروف خطایی صورت نگرفته و داور، به اشتباه اعلام پنالتی کرده است.

پنالتی دوم مسابقه، به نفع آلومینیوم گرفته شد. پاس رو به عقب اشتباه وحدت هنانوف، باعث شد احمد گوهری مجبور به خطا روی مهاجم آلومینیوم شود. صحنه‌ای که خود پرسپولیسی‌ها هم، اعتراض چندانی به آن نداشتند. گوهری توانست با مهار این پنالتی، تیمش را در بازی نگه دارد.

(عکس) ۳ صحنه جنجالی در آزادی؛ پنالتی پرسپولیس گم شد؟

در این صحنه همه کارشناسان داوری، تصمیم کاظمی را تایید کرده‌اند. بخاطر مسیر توپ، کارت زرد هم از نظر آن‌ها برای گوهری کافی بوده است.

دقیقه ۹۴، جنجال‌های آزادی به اوج خود رسید. در شرایطی که پرسپولیس با تمام بازیکنانش برای حمله فشار می‌آورد، توپ در شلوغی محوطه جریمه به دست بازیکن آلومینیوم خورد و مانع ضربه زدن بازیکن پرسپولیس شد. داور، پنالتی نگرفت و همین، باعث شد پرسپولیسی‌ها هم آخر بازی به قضاوت کاظمی معترض باشند.

(عکس) ۳ صحنه جنجالی در آزادی؛ پنالتی پرسپولیس گم شد؟

در صحنه‌های تلویزیونی، برخورد توپ به دست بازیکن آلومینیوم مشخص بود. بیشتر کارشناسان داوری هم، اعتقاد به پنالتی بودن این صحنه داشتند. نوید مظفری، نوذر رودنیل و هادی دزفولی که پنالتی اول پرسپولیس را رد کرده بودند، همگی رای به پنالتی بودن صحنه دوم دادند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی