|

افشاگری؛ استقلال و پرسپولیس اینگونه حذف شدند + سند!

نامه حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا در تاریخ 23 اکتبر 2021 یعنی یکم آبان 1400 از سوی کمیته بدوی برای AFC ارسال شده است.

لینک کوتاه کپی شد

با وجود اینکه فدراسیون نشینان تاکید دارند کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) استقلال و پرسپولیس را از آسیا حذف کرده، دو نامه برای تاریخ 23 اکتبر 2021 با محتوای رد مجوز حرفه ای سرخابی ها از سوی کمیته بدوی مجوز حرفه ای به دست طرفداری رسیده است. در این نامه ها کاملا مشخص است این کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای در ایران بوده که به استقلال و پرسپولیس مجوز حضور در آسیا را نداده است. این دو نامه پرده از واقعیت ادعاهای رییس کمیته استیناف (داریوش مصطفوی) و مشاور فدراسیون (علی عالی) که می گویند AFC استقلال و پرسپولیس را حذف کرد، بر می دارد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از طرفداری؛ کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای به چه دلیلی در تاریخ یکم آبان 1400 به AFC نامه زد که استقلال و پرسپولیس مجوز حرفه ای ندارند؟ وقتی تمام فدراسیون نشینان از رد مجوز حرفه ای سرخابی ها در ایران آگاهی دارند، به چه دلیل اصرار بر این دروغ دارند که AFC استقلال و پرسپولیس را حذف کرده است؟ امسال وضعیت استقلال و پرسپولیس چه تفاوتی با سالهای گذشته دارد؟ منتقدان می گویند همان هایی که در حذف استقلال و پرسپولیس نقش اصلی را بازی کردند، بر دروغ نقش AFC در این اتفاق پافشاری می کنند و با راه انداختن این بازی هدفی فراتر را در سر می پرورانند!

ترجمه دو نامه ارسالی از کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای در ایران برای کنفدراسیون فوتبال آسیا را می خوانید:

اگر رد شد (مجوز حرفه ای)، لطفا دلایل رد شدن را قید کنید(اگر ممکن است همراه با 3 عدم انطباق):

esteghlal_reject_21032151

 

 perspolis_reject_21032151

  1. چند مورد کوچک از پرداختی‌های خارج از موعد با وجود اطلاع از این مورد و اسناد موارد پرداختی که به موقع ترجمه و تحویل نشده اند
  2. عدم ارائه توضیحات و اسناد اضافه برای تایید برخی از اسناد آپلود شده در زمان مقرر تعیین شده از سوی کمیته FIB

جالب اینکه هم برای استقلال و هم برای پرسپولیس دو دلیل مشابه برای رد مجوز حرفه ای باشگاه آورده شده است. آیا این دو دلیل با دلایلی که فدراسیون نشینان برای حذف استقلال و پرسپولیس در این روزها می آورند، مطابقت دارد؟

دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با شرایط متفاوت با دو دلیل مشابه و مضحک مجوز حرفه ای نگرفته اند. با عقل جور در می آید؟ تنها یک نمونه از تفاوت مشکلات دو باشگاه اینکه در یک آبان 1400 پنجره پرسپولیس بسته و پنجره استقلال باز بود ولی کمیته بدوی با یک دلیل مشابه هر دو باشگاه را رد کرد.

این نامه نشان می دهد کمیته بدوی در تاریخ اول آبان ماه نظر خود در خصوص مدارک استقلال و پرسپولیس را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد و هر دو باشگاه را فاقد صلاحیت برای دریافت مجوز حرفه ای دانست اما آقایان از این جا به بعد منتظر ماندند کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر حذف سرخابی ها را اعلام کند تا حذف را گردن کنفدراسیون بیاندازند. اعضای کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای را فدراسیون فوتبال ایران انتخاب و معرفی می کند و کنفدراسیون فوتبال آسیا حتی به یک عضو این کمیته هم حکم نداده و اصلا این اعضا را نمی شناسد. این اعضا با حکم رییس فدراسیون فوتبال انتخاب شدند و با توصیه رییس فدراسیون به استقلال و پرسپولیس سختگیری کردند.

استقلال و پرسپولیس، برای چه و در راه رسیدن به کدام هدف فدراسیون نشینان قربانی شده اند؟

آخرین اخبار باشگاه پرسپولیس را در صفحه پرسپولیس شایانیوز بخوانید.

آخرین اخبار باشگاه استقلال را در صفحه استقلال شایانیوز بخوانید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی