|

این مشکل کار دست پرسپولیس می دهد!

مربی سابق پرسپولیس اعتقاد دارد که گلر این تیم روی ضعفی که دارد در بازی با تراکتور دروازه اش نیز باز شد.

لینک کوتاه کپی شد

ناصر ابراهیمی درباره پیروزی 2 بر یک پرسپولیس مقابل تراکتور در هفته سیزدهم لیگ برتر اظهار داشت: همیشه گفته‌ام، هر تیمی که مقابل پرسپولیس یا استقلال بازی می‌کند، انگیزه خاصی دارد. در این بازی نیز دیدید تراکتوری که در این هفته‌ها خیلی ضعیف عمل کرده بود، مقابل پرسپولیس با تمام توان کار و عملکرد خوبی داشت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تسنیم؛ وی اضافه کرد: پرسپولیس همیشه 15 بازی سخت در دور رفت و 15 بازی سخت در دور برگشت دارد. تراکتور اگر در بازی‌‌های قبلی‌اش نیز اینطور بازی می‌کرد، جایگاه خیلی بهتری در جدول داشت. این بازی سختی برای پرسپولیس بود، هر چند تراکتور بیشتر به دنبال ضدحمله بود و روی همین موضوع نیز به گل رسید ولی نوع بازی دو تیم منجر شده بود که بازی نزدیکی را شاهد باشیم.

مربی پیشین پرسپولیس درباره وضعیت فنی این تیم عنوان کرد: تعداد پاس‌هایی که در خط هافبک رد و بدل می‌شد، خیلی کم بود. به نظر می‌رسید پرسپولیس در این بازی برای انتقال توپ به خط حمله خیلی عجله داشت. در آن سو خط دفاع تیم نیز ایرادهایی داشت. وقتی دفاع راست تیم نفوذ می‌کند، دفاع چپ باید تمایل به ماندن در عقب زمین داشته باشد یا اینکه یکی از هافبک‌های دفاعی رو به عقب بازی کند ولی در حملات این جای خالی دیده می‌شد. پرسپولیس در کنترل ضد حملات ضعف دارد و همین موضوع باعث شد ضدحملات تراکتور خطرناک شود و دیدید که به گل هم رسیدند.

ابراهیمی با اشاره به وضعیت لیگ برتر تا هفته سیزدهم، عنوان کرد: پرسپولیس فاصله امتیازی‌اش را با استقلال کم کرده ولی در کل بازی‌های زیبایی را نمی‌بینیم. این موضوع برای کل لیگ است. ستاره‌های زیادی دیده نمی‌شوند که بتوانند جای نام‌آوران گذشته را پُِر کنند. برای همین مسابقات خیلی دلچسب نیست و گاهی اوقات حوصله‌مان سر می‌رود و اگر سریال ببینیم بهتر است.

وی در پاسخ به این سؤال که مشکل را در کجا می‌ببیند، گفت: سازندگی در فوتبال از بین رفته است. مشکل این است که دلال‌ها به تیم‌ها و مربیان بازیکن می‌دهند و نه استعدادیاب‌ها. کشف استعداد از بین رفته است. علی کریمی یا فرهاد مجیدی را مگر دلال‌ها به پرسپولیس و استقلال آوردند؟ وضعیت تهران در استعدادیابی بغرنج است. قبلاً‌ را‌ه‌آهن، بانک ملی، برق، هما، پاس، دارایی و تهران جوان تیم‌های سازنده بودند و بازیکن به تیم‌‌های بزرگ معرفی می‌کردند ولی الان چه ؟ راه‌آهن سالی 10 بازیکن طراز اول به این فوتبال معرفی می‌کرد ولی الان خبری از استعداد و ستاره نیست،‌ چون دلال‌‌ها تیم می‌بندند.

ابراهیمی یادآور شد: هیچ‌کدام از تیم‌ها فوتبال زیبایی ارائه نمی‌دهند و فقط جنگ روانی وجود دارد. نیمکت‌ها خیلی اعتراض می‌کنند و اخطار می‌گیرند. در گذشته این مسائل نبود و اگر بازیکنی اخطار می‌گرفت تعویض می‌شد ولی الان نیمکت‌‌نشین‌ها هم اخطار می‌گیرند. از آن سو بازی‌های زیبایی دیده نمی‌شود و از آن سو بی‌اخلاقی در فوتبال موج می‌زند. در این فضا فقط مربی تیم ملی خوش‌به‌حالش است که 16-15 بازیکن خوب لژیونر دارد و می‌تواند با آنها کار کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی