|

اصلی ترین مشکل استقلال و پرسپولیس لو رفت!

رئیس سازمان خصوصی سازی کشور با حضور در برنامه تلویزیونی به اصلی ترین مشکل خصوصی شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

حسین قربان‌زاده رئیس سازمان خصوصی سازی که مهمان یک برنامه تلویزیونی در شبکه خبر صداوسیما بود، با انتقاد به نپرداختن حق پخش تلویزیونی به باشگاه‌ها، اظهار داشت: در تمام دنیا حق پخش مهمترین فعالیت و درآمدزایی عملیاتی باشگاه ها محاسبه می شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از روزنو؛ اگر شرکتی فولادی است، مشخص است که خروجی آن و کالایی که به فروش می رساند، فولاد است. حالا ممکن است شرکتی که فولادی است، چند کار دیگر نیز انجام بدهد، اما درآمد عملیاتی آن شرکت از فولاد است. عمده درآمد عملیاتی یک باشگاه، از حق پخش تلویزیونی است. حق پخش تلویزیونی تنفس اصلی باشگاه های سراسر دنیاست که البته در کنار آن، تبلیغات محیطی، فروش پیراهن، بازیکن و... درآمدهای جانبی باشگاه تلقی می شوند. اما حق پخش تلویزیونی مهمترین درآمد دو باشگاه است. تا زمانی که صدا و سیما، استقلال و پرسپولیس، وزارت ورزش و مجلس شورای اسلامی در این زمینه به یک حکم مشخصی نرسند و آن به عنوان درآمد اصلی دو باشگاه اجرایی شود، درخصوص واگذاری آنها باید نگران باشیم.

مجری برنامه در سوالی از قربان‌زاده پرسید: آیا این مسئله انداختن توپ در سازمان صدا و سیما نیست؟ سازمان صدا و سیما با پخش فوتبال ها باعث شده است تا پول به سمت باشگاه ها بیاید.

رئیس سازمان خصوصی سازی در پاسخ گفت: این دو باشگاه حاضرند خودشان دوربین ببرند و بازی هایشان را از شبکه های اینترنتی پخش کنند و درآمدزایی آنها چند برابر شود.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی