|

بایناما بازیکن جنجالی گل گهر لیگ را منفجر می‌کند؟

خطری باشگاه گل گهر را تهدید نمی‌کند و شکایت باشگاههای دیگر از باشگاه سیرجانی به جایی نخواهد رسید.

لینک کوتاه کپی شد

یکی از مهمترین مباحث فوتبال ایران در چند هفته گذشته ماجرای بازیکن گابنی گل گهر است. بازیکنی که از دید سه باشگاه استقلال، سپاهان و پیکان، شرایط بازی در لیگ برتر را نداشته و آنها خواهان تغییر نتیجه بازی تیمهایشان مقابل شاگردان امیر قلعه‌نویی شده‌اند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبالی، در شرایطی که هنوز معلوم نیست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال چه تصمیم درباره این پرونده خواهد گرفت، دو فرضیه درباره خروجی این ماجرا وجود دارد.

اگر رای کمیته انضباطی علیه گل گهر باشد، این تیم سقوطی عجیب را تجربه خواهد کرد و معادلات صدر جدول دستخوش تغییر خواهد شد. از طرف دیگر اگر کمیته انضباطی برنامه‌ای برای کاهش امتیاز از باشگاه سیرجانی نداشته باشد، آن وقت مسلما سه باشگاه معترض به حضور اریک بایناما در لیگ برتر، بیکار نمی‌مانند و پرونده را به کمیته استیناف خواهند برد و اگر آنجا هم نتیجه نگیرند، شاید ماجرا به دادگاه عالی ورزش کشیده شود و تا زمانی که خبری از رای دادگاه کاس نباشد، تکلیف قهرمان لیگ و حتی تیمهایی که سهمیه می‌گیرند، مشخص نخواهد بود و کل جدول تحت تاثیر این پرونده قرار خواهد گرفت.

آخرین گمانه‌زنی درباره این پرونده مربوط به گزارش امروز روزنامه گل بوده که مدعی شده خطری باشگاه گل گهر را تهدید نمی‌کند و شکایت باشگاههای دیگر از باشگاه سیرجانی به جایی نخواهد رسید.

سایپا را فراموش نکنید

این وسط هنوز تکلیف پرونده دربی جنجالی خودروسازان در فصل قبل مشخص نشده و سایپا علیرغم سقوط به لیگ یک، در حال پیگیری ماجرا از طریق دادگاه عالی ورزش است و مدیرعامل این باشگاه در مصاحبه اخیرش ابراز امیدواری کرده که رای این دادگاه به سود سایپا باشد. اگر فرض بگیریم که قرار به بازگشت سایپا به لیگ خواهد بود، آن وقت باید دید فدراسیون چه تصمیمی خواهد گرفت و آیا سایپا لیگ بیست و یکم را تحت تاثیر خواهد داد یا اینکه شاهد بازگشت این تیم به لیگ برتر در فصل آینده خواهیم بود.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی