|

استقلالی ها به هم رسیدند!

یکی از مهم ترین دیدارهای هفته ششم لیگ برتر بین استقلال و گل گهر سیرجان برگزار می شود.

لینک کوتاه کپی شد

مهم‌ترین بازی هفته ششم لیگ برتر، یک جنگ کاملا داخلی در سیرجان است بین استقلال و گل‌گهر. البته بهتر است به جای گل‌گهر، آنها را تیم دوم استقلال بنامیم که هم در کادر فنی‌اش و هم در کادر بازیکنانش، از هر دو، سه نفر، یکی سابقه بازی در استقلال را دارد؛ از امیر قلعه‌نویی و حسین ترابپور تا تبریزی و زکی‌پور.

 به گزارش «شایانیوز» و به نقل از منیبان؛ یک سوم زندگی استقلال در تاریخ لیگ برتر با حضور امیر قلعه‌نویی روی نیمکتش سپری شده است. 7 فصلی که تمامی قهرمانی‌های این تیم را هم شامل می‌شود. قلعه‌نویی البته هنوز هم آلترناتیو نیمکت آبی‌هاست هرچند جایی روی آن در 7 فصل اخیر نداشته. هیچ مربی‌ای به اندازه قلعه‌نویی هدایت استقلال را در لیگ برتر به عهده نداشته و درنتیجه او رکورددار امتیاز گرفتن هم هست هرچند از نظر معدل امتیازگیری در هر بازی، جزو 3 نفر اول هم قرار ندارد.

آمار لیگ برتر: 214 بازی شامل 112 برد، 66 مساوی و 36 باخت؛ 327 گل زده و 194 گل خورده؛ 402 امتیاز یعنی هر بازی 88/1 امتیاز

* محسن فروزان

  دروازه‌بان محبوب امیر قلعه‌نویی و گزینه اصلی او برای پر کردن جای خالی مهدی رحمتی که بارها از استقلال رفت و برگشت. فروزان اما تنها یک فصل در استقلال دوام آورد و خیلی زود با رفتن قلعه‌نویی و برگشتن رحمتی، از این تیم رفتنی شد. فروزان با حضور در گسترش فولاد، استقلال، فولاد، تراکتور، پارس جنوبی جم، سیاه‌جامگان، راه‌آهن، صبا و گل‌گهر جزو مارکوپولوهای فوتبال ایران قرار می‌گیرد.

در لیگ برتر برای استقلال: 28 بازی، 9 کلین‌شیت و 33 گل خورده

آمار کلی در استقلال: 30 بازی، 37 گل خورده و 10 کلین‌شیت

* آرمین سهرابیان

  خرید عجیبی که در لیگ هفدهم به استقلال آمد و بعد از 2 فصل بازی در این تیم، مورد قبول استراماچونی قرار نگرفت و رفتنی شد. سهرابیان مدافع بدی نبود ولی انتظار یک فصل بدون نوسان و کارهای ویژه از او نمی‌رفت. او بازیکنی بود با حضور در سمت چپ و دفاع میانی. سهرابیان البته در استقلال هرگز بازیکنی برای تمام فصل نبود و طی 2 فصل در کمتر از نصف بازیها حاضر شد.

در لیگ برتر برای استقلال: 26 بازی و یک پاس گل

آمار کلی در استقلال: 38 بازی و 2 پاس گل

* میلاد زکی‌پور

  مدافعی که هرگاه با پیراهن استقلال به میدان می‌رفت، شک و تردیدها درباره جذبش در زمان منصوریان بیشتر و بیشتر می‌شد. او در کارهای دفاعی هرگز استاندارد نبود و جزو مردان توانمند در کارهای هجومی هم دسته‌بندی نمی‌شد. حضور در گل‌گهر و پیشرفت بازی‌اش نشان داد او نیز در زمره بازیکنانی قرار می‌گیرد که شاید برای هر تیمی خوب باشند ولی برای استقلال، نه! زکی‌پور 4 فصل در استقلال حضور داشت و تاثیرگذاری‌اش روی گل‌های زده این تیم در تمام رقابت‌ها، دورقمی نشد که نشان‌دهنده کیفیت بازی‌اش است.

در لیگ برتر برای استقلال: 73 بازی، یک گل و 6 پاس گل

آمار کلی در استقلال: 103 بازی، یک گل و 8 پاس گل

* احمد موسوی

  از گل‌گهر به استقلال آمد و بعد از یک فصل، همین مسیر با به صورت برعکس رفت. موسوی را هم می‌توان بازیکنی مانند زکی‌پور دانست با این تفاوت که چندان در استقلال نماند و آبی‌ها خیلی زود تکلیف‌شان را با او مشخص کردند. 

در لیگ برتر برای استقلال: 19 بازی و یک گل

آمار کلی در استقلال: 24 بازی، یک گل و یک پاس گل

* بهنام برزای

  در نیم فصل لیگ 14 به استقلال آمد و خیلی زود همه را امیدوار کرد که آبی‌ها صاحب یک جوان بااستعداد شده‌اند ولی برزای کمتر بازی کرد و کمتر نشان داد که می‌توان به آینده‌اش حداقل در استقلال امیدوار بود. او البته زننده گل‌های مهم بقای منصوریان روی نیمکت آبی‌ها بود و پس از ترک این تیم، با هر پیراهنی به استقلال گل زد: گل‌گهر و شهر خودرو. 

در لیگ برتر برای استقلال: 46 بازی، 7 گل و 3 پاس گل

آمار کلی در استقلال: 57 بازی، 8 گل و 4 پاس گل

* فرشید باقری

  اصولا کمتر پیش می‌آید بازیکنی که هر دو تیم استقلال و پرسپولیس برای خریدش، دوئل می‌کنند لقمه دندان‌گیری باشد درست مثل همین فرشید باقری که نامش را در سیاهه امثال علی علیزاده، اصغر طالب‌نسب و حتی محمد قاضی و هاشم بیک‌زاده باید نوشت. البته در این بین نمونه‌های نقض‌کننده‌ای مثل رضا عنایتی و کاوه رضایی هم هستند. باقری 5 فصل برای استقلال بازی کرد و جز در یک مقطع کوتاه با هدایت شفر، ناامیدکننده بود.

در لیگ برتر برای استقلال: 81 بازی، 5 گل، 9 پاس گل

آمار کلی در استقلال: 115 بازی، 6 گل و 10 پاس گل

* مرتضی تبریزی

ورشکستگی کامل؛ این بهترین عبارت برای توصیف خرید او توسط استقلال است. آبی‌ها فقط برای رضایت‌نامه تبریزی، یک میلیارد و 800 ملیون تومان به ذوب‌آهن دادند و برای خارج کردنش از لیست هم 750 ملیون به خود این بازیکن. و این دو مبلغ، به جز قرارداد 2 سال حضورش در استقلال بود. مهم‌ترین تصویر ثبت شده از او با پیراهن استقلال، ضربه سری بود که جلوی دروازه خالی ماشین‌سازی و از داخل محوطه 5/5 متر به بیرون زد. او البته محکم‌ترین ضربه‌اش را در دوران پوشیدن پیراهن استقلال، به کلمن آب در زمان استراماچونی و بعد از تعویض شدنش زد.

در لیگ برتر برای استقلال: 34 بازی، 5 گل و یک پاس گل

آمار کلی در استقلال: 44 بازی، 7 گل و یک پاس گل

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی