|

نیمکت نشینی بیرانوند در دیدار با سوریه؛ امیر عابدزاده وارد می‌شود؟

از اردوی تیم ملی شنیده می‌شود که دراگان اسکوچیچ تصمیم دارد در بازی مقابل سوریه از دروازه‌بان دیگری در ترکیب ایران استفاده کند.

لینک کوتاه کپی شد

امیر عابدزاده به احتمال زیاد در بازی مقابل سوریه دروازه‌بان اول ایران است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال 360، تیم ملی ایران در حالی شکست یک بر صفر مقابل لبنان را در وقت‌های اضافه با یک بازگشت خوب به برد 2 بر یک تبدیل کرد که علیرضا بیرانوند در این بازی عملکرد قابل قبولی نداشت. بیرانوند در نیمه اول با یک اشتباه فاحش و دنبال نکردن توپ، باعث شد لبنانی‌ها به گل برسند و در نیمه دوم هم یک اشتباه فاحش از او در بازی با پا، نزدیک بود لبنان را به گل دوم بازی برساند.

تیم ملی ایران سه دروازه‌بان لژیونر (علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده و پیام نیازمند) در ترکیب خود دارد. با توجه به عملکرد نامطمئن بیرانوند در بازی با لبنان، از اردوی تیم ملی شنیده می‌شود که دراگان اسکوچیچ تصمیم دارد در بازی مقابل سوریه از دروازه‌بان دیگری در ترکیب ایران استفاده کند. 

احمدرضا عابدزاده با پاس گل وارد می‌شود

اولین بازی رسمی احمدرضا عابدزاده برای تیم ملی، به بازی‌های مقدماتی المپیک 1988 سئول برمی‌گردد؛ او در روزهایی که بیش از 10 بازیکن از حضور در تیم ملی استعفا داده بودند، در اسفندماه سال 1365 در بازی مقابل کویت که در شهر دوحه قطر برگزار می‌شد، با تشخیص زنده‌یاد پرویز دهداری در دروازه ایران ایستاد. تیم ملی آن بازی را با نتیجه 2 بر یک از کویت که در آن سال‌ها یکی از قدرت‌های فوتبال آسیا بود، برد. بازی 1-1 دنبال می‌شد که احمدرضا عابدزاده از داخل محوطه جریمه ایران توپ را با یک ضربه بلند به سمت دروازه کویت فرستاد، کریم باوی که قدرت فوق‌العاده‌ای در زدن ضربه سر داشت، زودتر از دروازه‌بان کویت با هد توپ را به گل تبدیل کرد تا ایران با پاس گل عابدزاده در دقیقه 89، در اولین بازی احمدرضا به پیروزی برسد. آن بازی شروع روزهای خوب عابدزاده در تیم ملی ایران بود و احمدرضا قهرمانی در بازی‌های آسیایی 1990 پکن و حضور در جام جهانی 1998 فرانسه را در دروازه ایران تجربه کرد.

اولین بازی مهم امیر

احمدرضا عابدزاده و پسرش امیر عابدزاده، تنها پدر و پسرهای تاریخ فوتبال ایران هستند که حضور در جام جهانی را تجربه کرده‌اند؛ احمدرضا دو بار در جام جهانی 1998 فرانسه، مقابل آمریکا و آلمان به میدان رفت. امیر اما در جام جهانی 2018 روسیه، حضور داشت اما فرصت بازی کردن پیدا نکرد.

امیر عابدزاده سابقه پنج بازی برای تیم ملی در بازی‌های دوستانه و رسمی نه چندان مهم را در کارنامه دارد. بازی مقابل سوریه در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر که در کشور اردن برگزار می‌شود، اولین جدال حساسی خواهد بود که امیر در دروازه تیم ملی می‌ایستد. حضور او در یک بازی مهم برای تیم ملی مقابل سوریه، یادآور حضور احمدرضا مقابل کویت در اسفندماه 1365 است. باید دید عابدزاده کوچک در بازی مقابل سوریه، می‌تواند خاطره‌ای از نوع خاطره‌ی پدرش در اولین بازی رسمی حساسی که در دروازه تیم ملی ایستاده است را زنده کند یا نه. 

 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی