|

سرانجام دو بازیکن خارجی پرسپولیس چه می شود؟

رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در مورد ثبت قرارداد بازیکنان مدنظر پرسپولیس پس از باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه ارائه کرد.

لینک کوتاه کپی شد

فریبرز محمودزاده درباره شائبه مطرح شده مبنی بر اینکه منوچهر صفروف و وحدت هنانوف به دلیل فسخ قرارداد خود با باشگاه استقلال تاجیکستان پس از اتمام زمان نقل و انتقالاتی لیگ این کشور بازیکن آزاد نیستند و نمی‌توانند پس از باز شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس قرارداد خود را با این باشگاه ثبت کنند، اظهار داشت: پرسپولیس یا هر باشگاه دیگری که پنجره نقل و انتقالاتش بسته باشد حق دارد با بازیکن مدنظر خود عقد قرارداد کند و این اقدام با وجود بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی هر باشگاهی منع قانونی ندارد. فقط ثبت قرارداد، رجیستر شدن بازیکن و صدور کارت وی باید در زمانی صورت بگیرد که پنجره باشگاه بسته نباشد و مشکل قانونی از این لحاظ وجود ندارد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از اندیشه معاصر؛ محمود زاده در ادامه گفت: عقد قرارداد برای پرسپولیس یا هر باشگاه دیگری که پنجره نقل و انتقالاتی‌اش بسته باشد آزاد است اما ثبت قرارداد مشکل دارد. پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس و تمام باشگاه های لیگ برتری ایران ساعت ۲۴ یکشنبه ۱۶ آبان بسته شد. به این دلیل که پنجره باشگاه پرسپولیس در آن زمان بسته بود، از این تاریخ به بعد لیست پرسپولیس یا هر باشگاه دیگری که این شرایط را داشته باشد می‌تواند به عنوان سهمیه آزاد فیفا از این بازیکنان استفاده کند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ عنوان کرد: دو موضوع مطرح است؛ برای تیمی که پنجره اش بسته است عقد قرارداد آزاد است اما ثبت قرارداد ممنوع است. پس باشگاه پرسپولیس هم از این قاعده مستنثا نیست.

وی ادامه داد: چون پنجره نقل و انتقالات ابتدای فصل بسته شد هر باشگاهی که بازیکن جدید می‌خواهد باید از سهمیه بازیکنان آزاد فیفای خود استفاده کند.

محمودزاده درخصوص اینکه بازیکنی که می‌خواهد به عنوان سهمیه آزاد به کشورمان بیاید، پنجره نقل و انتقالات کشور مبدأ را یا مقصد در نظر می‌گیرند، پاسخ داد: کشور مقصد. آیا بازیکن می‌خواهد به کشور ایران بیاید یا به کشور دیگر برود؟ پنجره نقل و انقالاتی کشورمان ۱۶ آبان بسته شد. به همین دلیل شرایط نقل و انتقالاتی کشور مقصد ملاک سهمیه فیفا است و ملاک سهمیه آزاد بودن است. به دلیل اینکه همیشه فسخ قرارداد، رفتن و جدا شدن توافقی آزاد است.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ افزود: همه باشگاه‌های ایران پنجره نقل و انتقالاتشان ۱۶ آبان بسته شد، آیا امروز یک بازیکن و باشگاه حق دارند از هم جدا شوند؟ کسی نمی‌تواند مانع این امر باشد. فقط این بازیکن باید تا نیم فصل صبر کند تا جذب باشگاه شود. هر بازیکنی در ایران از ۱۷ آبان به بعد فسخ کند دیگر تا نیم فصل نمی‌تواند جایی برود چون پنجره نقل و انتقالات بسته شد.

مهمترین خبر های تیم پرسپولیس را در این صفحه بخوانید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی