|

ترافیک جذاب در خط آتش استقلال؛ اتکای مجیدی به خارجی ها

مجیدی در تلاش است تا آرایش هجومی تیمش را با یامگا، ژستد و قاسمی نژاد بر حریف دیکته کند که تا حالا چندان موفق نبود.

لینک کوتاه کپی شد

 360 دقیقه از لیگ برتر گذشته و تاکتیک بازی استقلال و نفراتی که بیشتر مورد توجه فرهاد مجیدی قرار دارند تا حد زیادی مشخص شده است. استقلال فصل پیش تا هفته‌های متمادی از این ویژگی محروم بود و تغییرات پی‌درپی و بی‌ثباتی به پیکر تیم لطمه‌های بسیاری وارد کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایران ورزشی، در واقع مجیدی دست گذاشته روی مهم‌ترین مسأله استقلال در لیگ بیستم تا شاید با ایجاد ثبات در این منطقه به نتایج مطلوب‌تری دست یابد.

صفر دقیقه بازی برای مرادی، رمضانی، کریم‌زاده

در لیگ جاری ظاهراً ماجرا طور دیگری در حال پیشروی است و استقلال به سوی ثبات نسبی در ترکیب خود خواهد رفت. این وضعیت ممکن است منجر به غیبت برخی بازیکنان در ترکیب اصلی شود، کما اینکه تا پایان هفته چهارم نیز همین گونه بوده و برخی بازیکنانی که فصل پیش مدعی حضور در ترکیب اصلی بودند، این فصل حتی یک دقیقه هم برای استقلال به میدان نرفته‌اند. بابک مرادی، آرمان رمضانی و متین کریم‌زاده که فصل پیش حتی در ترکیب اصلی دیده می‌شدند در لیگ بیست و یکم نتوانسته‌اند در ترکیب استقلال قرار بگیرند.

 سبحان خاقانی نیز به جز بازی مقابل هوادار در هفته نخست دیگر در ترکیب اصلی استقلال دیده نشد و با توجه به اینکه یامگا در خط آتش عملکرد درخشانی داشته و حضور ژستد در بازی‌های آتی نیز قطعی به نظر می‌رسد، خیلی بعید است که خاقانی حالاحالاها شانس بازی در ترکیب اصلی تیم ملی را داشته باشد.

 وضعیت رمضانی، کریم‌زاده و مرادی نیز به همین شکل خواهد بود و این سه بازیکن از چهار 90 دقیقه‌ای که از لیگ بیست و یکم گذشته، حتی یک دقیقه هم در ترکیب دیده نشده‌اند که این مسأله ممکن است آنها را به سمت درهای خروجی استقلال در نیم فصل سوق دهد. مرادی فصل پیش حتی در لیگ قهرمانان آسیا هم به میدان رفت اما این فصل با تغییرات گسترده‌ای که در خط حمله ایجاد شده، شانسش نیز به حداقل خواهد رسید.

 حال شاید او به دلیل تخصص بازی در جناحین بتواند در بازی‌های آینده به میدان برود اما قطع به یقین آرمان رمضانی برای ورود به ترکیب اصلی استقلال با اما و اگر‌های بسیاری مواجه است و عملاً به گزینه پنجم تبدیل شده است. در بازی با فجر مشخص شد که فرهاد مجیدی تمایل دارد از ژستد، یامگا و یکی از میان مطهری یا قاسمی‌نژاد در ترکیب اصلی بازی بگیرد و اگر همین منوال در بازی‌های آتی ادامه یابد، ورود این مهاجم بلندقامت که فصل پیش از پرسپولیس به استقلال پیوست، در ترکیب آبی‌ها بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

اتکا به خارجی‌ها

اما اولویت انتخاب ترکیب هجومی استقلال که بیشتر از دیگر خطوط مورد توجه است، بر گزینش دو بازیکن فرانسوی است. در بازی با فجر فرهاد مجیدی از یامگا و ژستد استفاده کرد و امین قاسمی‌نژاد نیز نزدیک به این دو بود. در واقع مجیدی تلاش کرد آرایش هجومی تیمش را با این سه بازیکن بر حریف دیکته کند که چندان موفق نبود. یکی از مهم‌ترین دلایلی که سبب شد سرمربی استقلال در آن میدان به توفیق نرسد، ناهماهنگی میان این سه بازیکن بود.

بخصوص ژستد که تازه به تمرینات استقلال ملحق شده بود و بدیهی است که این بازیکن برای کسب هارمونی لازم برای حضور در ترکیب اصلی نیازمند تمرینات بیشتر است. حال اینکه بازیکنی همچون قاسمی‌نژاد تا چه اندازه ظرفیت برای به وجود آوردن هماهنگی با گزینه‌های دیگر را داشته باشد، در دراز مدت مشخص خواهد شد اما باید توجه داشت که ارسلان مطهری نیز دم دست سرمربی استقلال است و هرگاه مشکلی ایجاد شود این بازیکن به صف مهاجمان خواهد رفت و برای استقلال بازی خواهد کرد.

در حقیقت دایره بازیکنان اصلی استقلال در خط حمله به همین مردان ختم خواهد شد و بعد از آنها فرهاد مجیدی روی خاقانی هم نظر خواهد داشت، کما اینکه دیدیم در هفته اول لیگ جاری به این جوان میدان داد. آرمان رمضانی اما بعید است در شرایط کنونی اقبالی برای بازی در تیمش داشته باشد و احتمالاً او حداقل فرصت بازی در ترکیب اصلی را تجربه خواهد کرد.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی