|

شانس دو ستاره مطرح برای پرسپولیسی شدن کم شد

یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس به دنبال یک مهاجم سرزن و قدرتی است.

لینک کوتاه کپی شد

کی‌روش استنلی مهاجم فصل گذشته سپاهان، گزینه یحیی گل محمدی برای پیوستن به پرسپولیس بود اما آنها نتوانستند به دلیل بدهی به کالدرون و بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی بازیکن خارجی مدنظر خود را جذب کنند.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از خبرورزشی، قبل از بازی مقابل استقلال تاجیکستان پرسپولیسی‌ها بعد از چند روز مذاکره با کی‌روش استنلی توانستند با این بازیکن به توافق برسند و قرار بود درصورتیکه مجوزهای لازم صادر شود این بازیکن برای عقد قرارداد به ایران بیاید. موضوعی که با مخالفت فدراسیون فوتبال همراه شد و پرسپولیس نتوانست قبل از بازی‌های آسیایی، بازیکن خارجی بخرد.

حالا و بعد از حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا و شکست تلخ مقابل الهلال، یحیی گل محمدی از مدیران پرسپولیس درخواست کرد هرطور شده برای شروع فصل جدید لیگ برتر، یک یا دو بازیکن خارجی جذب کنند. آنطور که شنیدیم یحیی به صدری مجددا درخواست خرید کیروش استنلی را داد و پرونده این مهاجم برزیلی برای حضور در پرسپولیس دوباره باز شد.

نکته جالب در خصوص کیروش این است که از همان روزی که خبر مذاکره باشگاه پرسپولیس با استنلی منتشر شد هواداران پرسپولیس به شدت علیه خرید این بازیکن موضع گرفتند و نسبت به جذب کی‌روش اعتراض داشتند. کی‌روش فصل گذشته عملکرد بسیار بدی در سپاهان داشت و به یک نیمکت نشین محض تبدیل شد. هواداران پرسپولیس هم با استناد به همین موضوع مخالف خرید استنلی هستند.

سرمربی پرسپولیس معتقد است تیمش در خط حمله به یک مهاجم بلند قامت نیاز دارد که بتواند به خوبی ضربه سر بزند و قدرت بدنی بالایی داشته باشد. پرسپولیس در این فصل مهاجمانی مثل پاکدل، آل کثیر، عبدی و مهدی خانی را دارد و نفراتی مانند عالیشاه و امیری هم توانایی بازی در خط حمله را دارند.

با توجه به گزینه‌های موجود، یحیی نیاز به داشتن یک فوروارد بلند قامت را در تیمش حس می‌کند و خرید خارجی پرسپولیس باید چنین ویژگی داشته باشد.

طی روزهای اخیر به غیر از کی‌روش استنلی، کاوه رضایی مهاجم تیم ملی که در تیم ادهورلی بلژیک روزهای ناموفقی را سپری می‌کند به پرسپولیس لینک شدند ولی به دو دلیل کاوه شانس کمی برای پرسپولیسی شدن دارد. رضایی که قبلا در ذوب آهن شاگرد گل محمدی بود قصد دارد فوتبالش را در اروپا ادامه دهد و ضمن اینکه کاوه بازیکنی است که توانایی زیادی روی زمین دارد و مهاجمی سرزن به حساب نمی‌آید.

نکته جالب دیگر در مورد جذب مهاجم خارجی توسط پرسپولیس این است که تا چند روز قبل، کی‌روش استنلی اصلی ترین گزینه برای خط حمله پرسپولیس بود و یحیی گل محمدی قصد داشت هرطور شده این بازیکن را به ترکیب تیمش اضافه کند ولی در دو سه روز گذشته دو بازیکن اروپایی به یحیی معرفی شدند. در صورتیکه سرمربی پرسپولیس یکی از آنها را بپسندد؛ ممکن است از خرید استنلی منصرف شود.

پروسه خرید مهاجم خارجی برای پرسپولیس در وضعیت پیچیده ای قرار دارد و فعلا مشخص نیست کدام بازیکن شانس بازی برای پرسپولیس را پیدا خواهد کرد. لازم به ذکر است پرسپولیس در صورتی می‌تواند بازیکن خارجی بگیرد که ابتدا طلب کالدرون و دستیارش را بدهد و پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه باز شود.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی