|

لطفا کوین یامگا را در استقلال نکشید!

خرید جدید استقلال مورد توجه قرار گرفته و هرکسی با سبک خاصی از او تعریف می‌کند.

لینک کوتاه کپی شد

استقلال در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر موفق شد با ۲ گل از سد ذوب آهن عبور کند و طلسم ۵ ساله اش برابر این تیم در اصفهان را از بین ببرد. مورد مهم در این بازی، اما نه پاک شدن این طلسم بلکه گلزنی کوین یامگا بود.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از فرارو، خرید جدید و خارجی استقلال در اولین بازی خوش درخشید و موفق شد دبل کند. او به تنهایی بار خط حمله استقلال را به دوش کشید. این اتفاق در شرایطی رخ داد که پست تخصصی او مدافع راست است و کمتر کسی توقع گلزنی از این بازیکن داشت. با این حال، با صلاحدید جالب فرهاد مجیدی، او برای استقلال در خط حمله به میدان رفت و موفق شد با ابتکار فرهاد مجیدی تبدیل به ستاره استقلال در این بازی شود.

بعد از این دیدار، اما تعریف و تمجید‌ها به شکل افراطی‌ای از یامگا افزایش یافته به طوری که بسیاری او را مهره گمشده استقلال در مسیر قهرمانی و برخی دیگر او را بهتر از شیخ دیاباته و به تازگی هم همردیف با مامه تیام دانسته اند. شاید کوین یامگا همینطور باشد و تمامی ویژگی هایش که برایش برشمرده شده را دارا باشد، ولی بهتر است با تعریف و تمجید‌های بی اندازه همین حالا زمینه کشتن بازی او در استقلال فراهم نشود. یامگا در یک بازی نشان داد بازیکن باکیفیتی است، ولی اگر با این حجم از تعریف و تمجید و با این سطح از زیر ذره بین رفتن، نتواند در بازی‌های آتی عملکرد بازی نخستش را داشته باشد، تکلیف چیست؟

او مهره ارزشمندی برای استقلال نشان داده، ولی شاید نشود تمامی مهارت‌های این بازیکن فرانسوی – کامرونی را در یک بازی مورد ارزیابی قرار داد. کارشناسان به ویژه استقلالی‌هایی که نگران وضعیت این تیم هستند بهتر است در تحلیل هایشان توقع کاذب از این بازیکن تازه وارد به وجود نیاورند تا در ادامه مسیر او با فشار و استرس کمتری بتواند خواسته‌های فنی فرهاد مجیدی را در زمین مسابقه پیاده کند.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی