|

چالشی که تبدیل به فرصت شد؛ استقلال راست دست

فرهاد مجیدی در اولین بازی کوین یامگا برای استقلال، توانست زوجی موفق با او و وریا غفوری در سمت راست تیمش بسازد.

لینک کوتاه کپی شد

کوین یامگا گوش راست جدید استقلال، شروعی فوق العاده در این تیم داشت. نمایش عالی و دو گل او، باعث شد استقلال از اصفهان با امتیازات کامل خارج شود و خود او هم، رکورد گلزنی یک خارجی در اولین بازی با پیراهن استقلال را بشکند. گل‌های یامگا و بازی خوب او علاوه بر نتیجه، اهمیت دیگری هم برای استقلال داشت. یامگا و وریا غفوری، مقابل ذوب آهن نشان دادند توانایی ساختن زوجی قدرتمند در سمت راست استقلال را دارند.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از فوتبال 360، یامگا در تیم‌های سابقش، معمولا به عنوان مدافع راست بازی می‌کرد. پستی که در استقلال، سال‌ها متعلق به وریا غفوری بوده است. با توجه به سیستم بازی استقلال و بازی با سه مدافع، به نظر می‌رسید با ورود یامگا مجیدی برای انتخاب یک نفر از بین او و غفوری کار سختی داشته باشد. در اولین بازی با ذوب آهن اما، مجیدی از یامگا به عنوان وینگر راست استفاده کرد و وریا غفوری، پشت سر او به عنوان وینگ بک راست به میدان رفت. حاصل این همکاری، بازی خوب استقلال و تبدیل شدن سمت راست زمین،‌ به نقطه قوت این تیم بود.

حضور یامگا در زمین، باعث شد وریا غفوری دورتر از دروازه ذوب آهن بازی کند. او نسبت به بازی با هوادار نقش کمتری در کارهای تهاجمی داشت و شوتی به سمت دروازه حریف نزد. نفوذهای استقلال از سمت راست، بیشتر بر عهده یامگا بود. با این حال وریا توانست در پست تخصصی خودش، مطمئن ظاهر شود و روی گل دوم، با نفوذی سریع خودش را به یامگا رساند تا در حمله شرکت کند. مجیدی، راه استفاده همزمان از غفوری و یامگا را پیدا کرده و هماهنگی بیشتر آن‌ها، سمت راست استقلال را به نقطه‌ای ویرانگر برای حریفان تبدیل می‌کند. جایی که غفوری به عنوان مدافع و یامگا به عنوان وینگر، زوجی مهار نشدنی برای حریفان می‌سازند.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی