|

رویای جدید یحیی گل محمدی در پرسپولیس

یحیی گل‌محمدی، قراردادش با پرسپولیس را تمدید کرده و می‌تواند بین باثبات‌ترین و پرافتخارترین مربیان این باشگاه قرار بگیرد.

لینک کوتاه کپی شد

در روز‌هایی که پرسپولیس آماده لیگ قهرمانان آسیا و بازی حساس با الهلال می‌شود، تمدید قرارداد یحیی گل‌محمدی خبر مهمی برای این تیم بود. گل‌محمدی نیم فصل لیگ نوزدهم، جای کالدرون را روی نیمکت پرسپولیس گرفت. زمانی که گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس شد، این تیم رقابت سختی با سپاهان و استقلال داشت، اما به لطف نتایج خوب تا پایان فصل، توانست یکی از سریع‌ترین قهرمانی‌های لیگ را جشن بگیرد.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از فوتبال ۳۶۰، لیگ بیستم هم سرخپوشان با یحیی علاوه بر رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا و قهرمانی سوپرجام، توانستند دوباره قهرمان لیگ شوند. بهترین قهرمان‌های تاریخ لیگ برتر به لحاظ میانگین امتیاز، پرسپولیس گل‌محمدی در لیگ نوزدهم و بیستم با ۶۷ امتیاز از ۳۰ بازی است.

قرارداد گل‌محمدی و پرسپولیس، فقط تا پایان این فصل اعتبار داشت. مجید صدری که فعلا جای جعفر سمیعی را در راس مدیریت پرسپولیس گرفته، قرارداد گل‌محمدی را به مدت دو سال تمدید کرد. بر اساس قرارداد جدید، گل‌محمدی علاوه بر لیگ بیست و یکم، در دو فصل بعدی و تا سال ۱۴۰۳ سرمربی پرسپولیس خواهد بود. این اتفاق پیش از بازی با الهلال، می‌تواند انگیزه زیادی به گل‌محمدی و کادرفنی او بدهد. به خصوص که لئوناردو ژاردیم سرمربی الهلال، شرایط خوبی در این باشگاه ندارد و در صورت شکست مقابل پرسپولیس، شغلش را از دست می‌دهد.

گل‌محمدی در صورت باقی ماندن تا پایان قراردادش در پرسپولیس، می‌تواند از برانکو ایوانکوویچ عبور کند و رکورددار بیشترین حضور روی نیمکت پرسپولیس در لیگ برتر بشود. علاوه بر این، او با ۴ سال و نیم مربیگری مداوم در این باشگاه، یکی از رکوردداران حضور مداوم روی نیمکت سرخپوشان خواهد شد. رکورددار مربیگری متوالی در پرسپولیس، علی پروین با بیشتر از ۱۱ سال است! مهراب شاهرخی، در رده دوم قرار دارد و گل‌محمدی، می‌تواند جای برانکو را در رده سوم بگیرد. او با یک قهرمانی دیگر در لیگ برتر، همراه برانکو و پروین تبدیل به رکورددار قهرمانی با پرسپولیس در لیگ ایران هم خواهد بود. همه این‌ها، به شرطی است که روز‌های خوب یحیی و پرسپولیس، در سال‌های آینده هم ادامه پیدا کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه