|

زنده با نتایج کشتی فرنگی قهرمانی جهان

ستاره های کشتی فرنگی ایران، امروز و فردا به دنبال رقم زدن یکی از بهترین نتایج تاریخ این رشته در رقابت های جهانی نروژ هستند.

لینک کوتاه کپی شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پایان رقابت های 4 وزن اول به دو مدال برنز توسط محمدعلی گرایی در 77 کیلو و پژمان پشتام در 82 کیلو رسید و محمدرضا مختاری هم با شکست در دیدار رده بندی به مقام پنجم دست یافت. این در حالی است که روس ها استارت خود را برای قهرمانی زدند و با یک طلا، دو نقره و یک برنز در پایان روز دوم، با 80 امتیاز صدرنشین هستند. در جدول رده بندی تیمی آذربایجان با 66 امتیاز در رده دوم قرار دارد و ایران و ترکیه با 40 امتیاز در رده سوم هستند.

01652239

به گزارش«شایانیوز» به نقل از ورزش سه، اما در روز سوم مسابقات و در شرایطی که مسابقات فینال و رده بندی 3 وزن دوم امروز برگزار می شود، ایران بیش از قبل امیدوار است. روز گذشته به جز مهرداد مردانی که از دور رقابت ها کنار رفت و 6 امتیاز با حضور در مرحله یک چهارم نهایی برای ایران کسب کرد، علی اکبر یوسفی در 130 کیلو و محمدهادی ساروی در 97 کیلو به فینال راه یافتند. این دو فرنگی کار ایرانی که امشب برای کسب مدال طلا روی تشک می روند، حداقل هر کدام 20 امتیاز و حداکثر 25 امتیاز می توانند برای تیم ملی ایران در بخش تیمی اندوخته داشته باشند. ضمن اینکه آخرین طلای کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی در سال 2014 توسط حمید سوریان کسب شده و حالا بعد از 7 سال همه در انتظار طلایی شدن شاگردان بنا در نروژ هستند.

علاوه بر این دو فینالیست، در روز سوم مسابقات و در سه وزن پایانی، میثم دلخانی در 63 کیلو، محمدرضا گرایی در 67 کیلو و رامین طاهری در 87 کیلو روی تشک خواهند رفت. بدون شک با وجود محمدرضا گرایی که دو ماه قبل قهرمان المپیک شده، ایران امیدوار است در سه وزن پایانی نیز فینالیست داشته باشد.

در ادامه نگاهی به وضعیت 5 فرنگی کار ایرانی که امروز قرار است روی تشک بروند، می اندازیم:

63 کیلوگرم:

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی که قبلا سابقه حضور در مسابقات جهانی را داشته، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف دنیز منیکسه از آلمان رفت. بعد از گذشت حدود یک دقیقه از کشتی، داوران به کشتی گیر آلمانی اخطار دادند. دلخانی در حالت خاک توانست 4 بارانداز متوالی را اجرا کند و با نتیجه 9 بر صفر در کمتر از دو دقیقه به برتری برسد و به یک چهارم نهایی راه پیدا کند.

01652302

67 کیلوگرم:

در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی، قهرمان المپیک توکیو پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن کشتی می گیرد و بدون شک جزو مدعیان اصلی قهرمانی خواهد بود.

87 کیلوگرم:

در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری در دور اول مقابل میهایل برادو از مولداوی قرار گرفت. در تایم اول داوران به حریف مولداویایی اخطار دادند و طاهری توانست یک بار حریف را بارانداز کند و 3 بر صفر پیش بیفتد. در ادامه تایم اول یک امتیاز به برادو رسید. در تایم دوم نیز داوران یک اخطار به طاهری و یک امتیاز به حریف دادند، اما همین نتیجه تا پایان از سوی طاهری حفظ شد تا او 3 بر 2 در یک کشتی نزدیک به برتری برسد. وی در دور بعد به مصاف تورپال بیسلطان اف از دانمارک می رود.

01652303

97 کیلوگرم:

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی که دیروز رقبایی از کشورهای روسیه، گرجستان و ایتالیا را با اقتدار پشت سر گذاشت، امشب در فینال به مصاف الکس زوکه از مجارستان می رود.

130 کیلوگرم:

در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی دیروز رقبایی از کشورهای ارمنستان، نروژ و شیلی را برای رسیدن به فینال کنار زد و امشب برای کسب مدال طلا به مصاف زورابی گدخوری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه می رود.

اسامی فینالیست های سه وزن دوم به شرح زیر است:

60 کیلوگرم: ویکتور چیوبانو (مولداوی) – ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان)

97 کیلوگرم: محمدهادی ساروی (ایران)- الکس زوکه (مجارستان)

130 کیلوگرم: علی اکبر یوسفی (ایران) – زورابی گدخوری (روسیه)

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه