|

ترکیب احتمالی تیم ملی برابر امارات؛ فقط یکی، دو ابهام!

مسیر تیم ملی در مقدماتی جام جهانی بعد از گرفتن 6 امتیاز کامل برابر سوریه و عراق، به دبی و امارات رسیده.

لینک کوتاه کپی شد

تیمی که هنوز نباخته ولی بردی هم در کارنامه‌اش ندارد. اسکوچیچ برای ترکیب اصلی تیمش، چندان کار سختی ندارد. بیشتر مردان فیکس مشخص هستند و تنها یکی، دو انتخاب برای مرد کروات باقی می‌ماند تا بهینه‌ترین چیدمانش را روانه زمین ورزشگاه زعبیل کند.

مدافع چپ

به گزارش«شایانیوز» به نقل از فوتبالی، اسکوچیچ هنوز نتوانسته به مدافع چپ مدنظرش برسد. در بازی اول‌مان برابر سوریه، وحید امیری در این پست بازی کرد و برابر عراق در گام دوم، این قسمت زمین به امید نورافکن رسید. حالا هر 2 نفر در ترکیب تیم ملی هستند و البته میلاد محمدی (که در بازی اول فرصت بازی در این سمت زمین را پیدا کرد) و احسان حاج‌صفی هم هستند. به جز میلاد محمدی، 3 بازیکن دیگر توانایی بازی در پستی دیگر را هم دارند و می‌توانند به عنوان یکی از مردان خط دوم به زمین بروند. احتمال بازی کردن امیری یا حاج‌صفی برابر امارات بیشتر از نورافکن و محمدی است.

نفر سوم خط دوم

اسکوچیچ کماکان خط دوم تیمش را 3 نفره ولی با 2 هافبک دفاعی آرایش می‌دهد. یکی از بین سعید عزت‌اللهی یا میلاد سرلک به عنوان هافبک دفاعی اصلی بازی خواهند کرد که احتمال اولی بسیار بیشتر از دومی است. نفر دوم خط میانی کسی جز احمد نوراللهی نیست که در این چند وقت اخیر فقط برای تیم ملی بازی کرده و در تیم باشگاهی‌اش گزینه‌ای برای اتلاف وقت بوده و بعد از دقیقه 90 به زمین فرستاده شده است.

نفر سوم این زنجیره، بستگی ویژه‌ای به مدافع چپ انتخابی تیم ملی دارد: امیری اگر مدافع چپ نباشد، هافبک چپ خواهد بود ولی اگر مدافع چپ باشد، یکی از بین حاج‌صفی یا قدوس یا جهانبخش نفر سوم خط دوم تیم ملی خواهد بود. احتمال بازی حاج‌صفی بیشتر است مگراینکه جهانبخش در خط سوم به میدان نرود.

نفر سوم خط سوم

حضور مهدی طارمی و سردار آزمون در ترکیب اصلی تیم ملی قطعی است؛ زوجی که اول هفته را با کارت قرمز سپری کرده‌اند. نفر سوم چه کسی است؟ احتمال اصلی بازی دادن به علیرضا جهانبخش است که در هر 2 بازی قبلی‌مان، گل زده است. اما اگر جهانبخش در خط دوم بازی کند (که چندان محتمل نیست)، این پست بازی به علی قلی‌زاده می‌رسد.

16335116378042

هشدار

تیم ملی بعد از رویارویی با امارات، راهی تهران می‌شود تا مهمترین بازی‌اش در این مرحله را برابر کره‌جنوبی برگزار کند. هشدار اصلی اما 5 بازیکنی هستند که در بازی برابر سوریه و عراق، اخطار گرفته‌اند و کارت زرد گرفتن‌شان جلوی امارات یعنی از دست دادن بازی مهم با کره‌جنوبی. شجاع خلیل‌زاده، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، سعید عزت‌اللهی و میلاد محمدی در یک قدمی از دست دادن بازی کلیدی برابر کره‌جنوبی هستند و 4 نفر اول در حال حاضر جانشینی در ترکیب تیم ملی ندارند.

ترکیب احتمالی

علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، وحید امیری (امید نورافکن)، احمد نوراللهی، سعید عزت‌اللهی، احسان حاج‌صفی، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی