|

جنگ قهرمانی کشتی ایران، روسیه و آمریکا در دیدار‌های پایانی

رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در حالی به پایان می‌رسد که تیم‌های ایران، روسیه و آمریکا مصاف بسیار نزدیک برای رسیدن به عنوان قهرمانی دارند.

لینک کوتاه کپی شد

رقابت‌های چهار وزن نخست و دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان روز‌های ۱۰ تا ۱۲ مهرماه در شهر اسلو نروژ برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، کامران قاسم پور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا و علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در وزن ۶۵ کیلوگرم و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از مهر، در رقابت‌های دو وزن پایانی مجتی گلیج نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشورمان به دیدار رده بندی راه یافته و عرفان الهی کشتی گیر وزن ۷۰ کیلوگرم نیز در گروه بازنده‌ها حضور دارد که ادامه این مسابقات امروز برگزار می‌شود. تا پایان روز دوم مسابقات که تکلیف مدعیان ۸ وزن از ۱۰ وزن رقابت‌ها مشخص شده، تیم ایران با ۱۴۱ امتیاز در صدر قرار دارد و تیم‌های آمریکا و روسیه به ترتیب با ۱۴۰ و ۱۳۳ امتیاز در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

در همین راستا امروز یعنی روز پایانی رقابت‌های جهانی، تمامی کشتی‌ها بسیار حساس و مهم خواهد بود چراکه می‌تواند تکلیف مثلث قهرمانی ایران، روسیه و آمریکا قهرمانی را مشخص کند به طوری که امروز با هر برد و باخت کشتی گیران این مثلث قهرمانی، رتبه هر سه تیم تغییر خواهد کرد.

امروز مدال عرفان الهی و مجتبی گلیج برای قهرمان شدن تیم ایران بسیار حائز اهمیت است، البته نباید از نتایج کشتی گیران ۲ رقیب دیگر یعنی آمریکا و روسیه هم غافل شویم. تیم ایران که تاکنون عملکرد خوبی در این دوره از رقابت‌های جهانی داشته شانس قرار گرفتن روی سکوی قهرمانی را دارد، اما به شرط درخشش عرفان الهی و مجتبی گلیج که می‌تواند این مسیر را هموارتر سازد.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی