|

امید پرسپولیس به ضعف دفاعی الهلال

الهلال پس از پیروزی مقابل استقلال، در هر سه بازی بعدی گل خورده است. موضوعی که آن‌ها را در آستانه بازی حساس با پرسپولیس نگران می‌کند.

لینک کوتاه کپی شد

الهلال با توقف مقابل الحزم، با روحیه‌ای نه چندان خوب آماده مسابقه با پرسپولیس خواهد شد. پس از بازی‌های این هفته لیگ در کشور‌های مختلف، مسابقات بخاطر برگزاری بازی‌های ملی تعطیل می‌شوند و بلافاصله پس از پایان بازی‌های ملی، پرسپولیس و الهلال روبروی هم قرار می‌گیرند. الهلال در آخرین بازی پیش از تقابل حساس با پرسپولیس، پنجشنبه با الحزم بازی کرد و نتیجه پایانی مسابقه ۱-۱ مساوی شد. نتیجه‌ای نه چندان خوب، مقابل حریفی که در رده نهم لیگ حرفه‌ای عربستان قرار دارد.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از فوتبال ۳۶۰، الهلال در بازی قبلی هم با الشباب ۲-۲ مساوی کرده بود. مسابقه‌ای که تیم لئوناردو ژاردیم، دو بار عقب افتاد و به زحمت توانست با یک امتیاز زمین را ترک کند. آخرین پیروزی آن‌ها، به بازی خانگی با الاتفاق مربوط است که توانستند ۳ بر ۲ برنده شوند.

مشکل بزرگ الهلال علاوه بر نتایج این تیم، گل خوردن آن‌ها در همه بازی‌هاست. الهلال در بازی با استقلال، توانست ۲ بر صفر برنده شود و پس از آن، در هر ۳ بازی بعدی گل خورده است. الاتفاق، الشباب و الحزم حریفان آخر الهلال بودند که دروازه این تیم را باز کردند. تیم‌هایی که هیچکدام، جایی بین بالانشین‌های لیگ حرفه‌ای عربستان ندارند.

الهلال در بازی با استقلال هم، موقعیت‌های زیادی به تیم مجیدی داد و عملکرد دفاعی چندان خوبی نداشت. استقلال در این بازی ۱۵ بار دروازه الهلال را هدف گرفت که ۵ تای آن‌ها، داخل چارچوب بودند. بر اساس آمار «متریکا»، استقلال امید گل ۰.۹۳ را هم در این مسابقه ثبت کرد و بدشانس بود که بدون گل زده، از زمین بیرون رفت.

در طرف مقابل البته، آمار گلزنی خوبی الهلالی‌ها قرار دارد. آن‌ها در همین ۳ بازی، ۶ گل هم زده‌اند و میانگین ۲ گل زده در هر مسابقه را دارند. همان تعدادی گلی که با آن، استقلال را شکست دادند. بخش مهمی از آمار خوب تهاجمی الهلال، به مهاجمان فرصت طلب این تیم مربوط می‌شود که از حداقل موقعیت‌ها، بیشترین استفاده را می‌برند. مدافعان پرسپولیس، شب بسیار سختی مقابل الهلال خواهند داشت، اما خط حمله تیم یحیی گل‌محمدی، می‌تواند امیدوار به استفاده از اشتباهات مدافعین حریف باشند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه