|

نیمکت نشینی محض نوراللهی در امارات

نوراللهی تبدیل شده به بازیکنی که دقیقه 95 وارد زمین می‌شود و بدون اینکه حضورش حس شود، سوت پایان داور را می‌شنود به رختکن برمی‌گردد.

لینک کوتاه کپی شد

 حضور مجدد بازیکنان ایرانی در لیگ امارات هر چقدر به کام مهدی قایدی بوده، احمد نوراللهی را هر روز بیشتر از روز قبل به این فکر می‌اندازد که ترک پرسپولیس درست بوده یا نه؟

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، نوراللهی به عنوان ستاره پرسپولیس راهی امارات شد؛ بازیکنی که مرد همه‌کاره و همه‌ فن‌حریف تیم گل‌محمدی بود و در مقطعی از فصل با زدن گل‌های 3 امتیازی (مثل بازی با ماشین‌سازی) یا دادن پاس گل‌های سرنوشت‌ساز، نقشی غیرقابل‌انکاری در قهرمانی تیمش داشت. حالا اما نوراللهی تبدیل شده به بازیکنی که دقیقه 95 وارد زمین می‌شود و بدون اینکه به توپ ضربه‌ای بزند و حضورش حس شود، سوت پایان داور را می‌شنود و از همان راهی که آماده به رختکن برمی‌گردد.

همین نوع بازی گرفتن از نوراللهی باعث شده شایعات زیادی در خصوص برگشتن او به ایران و پرسپولیس مطرح شود و نام او در همان سیاهه‌ای نوشته شود که پیش از آن با نام‌ فرشاد احمدزاده و سروش رفیعی وحید امیری و مهدی ترابی تشکیل شده بود؛ مردانی که پرسپولیس را به دلایل مختلف ترک کردند ولی خیلی زود فهمیدند برای آنها، بهترین تیم همانی است که ترکش کرده‌اند. البته مهدی علی، سرمربی ایرانی‌تبار الاهلی اعلام کرده نوراللهی جایی نمی‌رود و همچنان در این تیم خواهد ماند.

فوتبال امارات در همه این سالهایی که مقصد بازیکنان ایرانی بوده، روی خوش تنها به آنهایی نشان داده که گلزن بوده‌اند از مجیدی و کریمی و سامره و عنایتی تا رجب‌زاده و خلعتبری و حتی مبعلی و کاظمیان. به همین دلیل هم قایدی خیلی زود توانسته دل شاهزاده‌های الاهلی را تسخیر کند. نوراللهی اما بازیکنی با خصوصیات دیگر است؛ او خوب گل می‌زند ولی اول به سراغ انجام وظایفش می‌رود که کارهای دفاعی است. 

ادامه این روند بازی نکردن برای نوراللهی بسیار خطرناک است؛ در سال منتهی به جام جهانی هستیم و او هم بازیکن اصلی و کلیدی تیم ملی و اسکوچیچ. اما بازی نکردن باعث می‌شود احمد نور هر روز بیشتر از قبل از شرایط بازی کردن دور شود و آمادگی‌اش را از دست بدهد. این اتفاق شاید باعث شود اسکوچیچ هم روی نام او خط قرمز بکشد به هر حال بازیکنی که برای تلف کردن وقت در لیگ امارات به میدان می‌رود، فاقد آمادگی لازم برای ایفای نقش یک همه‌کاره در مرکز زمین تیمی است که می‌خواهد به جام جهانی برود.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی