|

آجرلو همه چیز را در یک شب به نفع فرهاد تمام کرد!

شب گذشته مصطفی آجورلو تغییرات زیادی را در باشگاه استقلال به وجود آورد که بازتاب های زیادی داشت.

لینک کوتاه کپی شد

اولین دقایق بامداد امروز برای استقلالی ها با رگبار تغییرات همراه بود. مصطفی آجورلو بعد از خداحافظی با احمد مددی و جلسه با فرهاد مجیدی با احکام شبانه، رسانه رسمی استقلال را پر از خبر کرد؛ تمدید سه ساله با فرهاد مجیدی، تبدیل فرزاد مجیدی از کمک دستیار! (کمک سرپرست یا دستیار سرپرست) به مربی، انتخاب بیژن طاهری به عنوان سرپرست جدید، معرفی اجلال نصیری به عنوان مدیر اجرایی و سرانجام ظهر امروز محمد نوری فر به عنوان مدیر رسانه ای… اخباری که در ظاهر به نفع فرهاد مجیدی است و از افزایش اختیارات او در محدوده فنی و ارتقای قدرت و جایگاهش روی نیمکت خبر می دهد. ظاهر تغییرات؛ همه چیز به نفع فرهاد است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از پارس فوتبال، مصطفی آجورلو درست بعد از اولین جلسه با فرهاد مجیدی و صحبت با او، این اطمینان را به سرمربی آبی ها داد که حامی اوست. کادر فنی استقلال بعد از شکست برابر الهلال، زیر فشار زیادی بود. این موضوع بعد از صحبت های احمد مددی و اعضای هیات مدیره استقلال حتی بیشتر هم شد. مددی، مدیرعامل وقت استقلال در پاسخ به سوال تغییر اعضای کادر فنی در برنامه ورزشگاه گفته بود: فصل به پایان رسیده و هیات مدیره حق دارد در مورد کادر فنی تصمیم گیری کند.

درست بعد از اولین جلسه فرهاد مجیدی با مصطفی آجورلو، خبری در رسانه رسمی باشگاه استقلال منتشر شد؛ توافق آجورلو با مجیدی برای همکاری سه ساله. مصطفی آجورلو به نوعی خیال فرهاد مجیدی را بابت اینکه حامی برنامه بلند مدت اوست، راحت کرد. فرهاد مجیدی که تا پیش از این نگران برکناری اش بود، حالا می تواند روی مسائل فنی تمرکز کند.

از این موضوع بگذریم، تغییر دیگری که در باشگاه استقلال رخ داد، محمد نوری فر بود. فرهاد مجیدی با محمد نوری فر رابطه نزدیکی دارد و این موضوع بر کسی پوشیده نیست، با این حال تلاش های مجیدی طی ماه های اخیر برای حضور نوری فر در استقلال بی نتیجه مانده بود چرا که وزارت ورزش قبلی این موضوع را قبول نمی کرد.

با این حال نوری فر هم با حکم آجورلو به استقلال آمد تا خیال فرهاد بابت موضوعات رسانه ای باشگاه راحت شود. البته گفته می شود نوری فر این حکم را نه به واسطه اصرار فرهاد مجیدی که به دلیل آشنایی قبلی با یکی از نزدیکان و اقوام مصطفی آجورلو به دست آورده و تقریبا از همان روزهای نخست به گوش رسیدن شایعه انتخاب آجورلو به عنوان مدیرعامل استقلال، بحث نوری فر هم به عنوان مدیر رسانه ای جدید مطرح بود.

آجورلو، فرزاد مجیدی را هم به رسمیت شناخت!

علاوه بر این حرف ها، فرهاد مجیدی در زمان فعالیتش در استقلال بارها در چند مقطع تلاش کرد برادر خود یعنی فرزاد مجیدی را به استقلال بیاورد، موضوعی که از سوی چند مدیرعامل رد شد اما مددی که می توانیم از او به عنوان ضعیف ترین مدیرعامل استقلال طی سال های اخیر یاد کنیم، بالاخره به این موضوع تن داد، البته پست فرزاد مجیدی آنقدرها پست حیاتی محسوب نمی شد و او به عنوان کمک سرپرست انتخاب شده بود.

یعنی حتی مددی هم حاضر نشده بود فرزاد را به عنوان مربی استقلال به رسمیت بشناسد و تنها در بازی مقابل الهلال که مددی در امارات حضور نداشت و صفر تا صد کارهای استقلال با توجه به منفعل بودن پرویز مظلومی و خنثی بودن بهرام امیری برعهده فرهاد مجیدی بود، برای فرزاد کارت نشستن روی نیمکت صادر شد!

آجورلو که به نظر ساز سازگاری با فرهاد را کوک کرده، طی حکمی با اضافه شدن فرزاد مجیدی به کادر فنی استقلال هم موافقت کرد تا فرزاد این بار بیخ گوش فرهاد باشد. شرایط بهتر، انتظارات بیشتر؟

حتی زمانی که دوستان فرهاد مجیدی در باشگاه بودند هم به این اندازه شرایط را برای فرهاد فراهم نکرده بودند. فرهاد اختیارات زیادی دارد، مدیر رسانه ای تیم را به سلیقه خود انتخاب کرده، برادرش در کادر فنی حضور دارد و طبق آنچه رسانه رسمی باشگاه استقلال نوشته، برای قراردادی سه ساله به توافق رسیده است.

وقتی تمام مواردی که می خواهید برایتان فراهم می شود، انتظارات هم بالا می رود

فرهاد مجیدی حالا آرامش بیشتری در استقلال دارد و آنچه می خواسته را به دست آورده، شاید خودش هم فکر نمی کرد به این سرعت همه مواردی که طی ماه های اخیر بارها در خصوص آن ها با مصاحبه و رفتارهایش تلاش کرده بود به آنها برسد را به دست بیاورد ولی این اتفاق افتاده و بعد از این موضوع نگاه ها به نتایج فرهاد معطوف خواهد شد… بیژن طاهری بهترین انتخاب مصطفی آجورلو بود. بدون هیچ تردیدی از میان انتخاب های شب گذشته مصطفی آجورلو، انتخاب بیژن طاهری به عنوان سرپرست جدید باشگاه استقلال بهترین تصمیم وی بود.

استقلالی ها به شدت از بهرام امیری به عنوان سرپرست موقت ناراضی بودند و گویا زمانی که این تیم برای تمرین به مشکل خورده بود، امیری حتی جواب تماس های استقلالی ها را هم نمی داده، به هرحال بعد از اینکه مدت ها کسی بهرام امیری را ندید(!) او از سمتش برکنار و بیژن طاهری سرپرست جدید استقلال شد.

حذف معاونت ورزشی اولین اشتباه آجرلو

بیژن طاهری که از پیشکسوتان استقلال محسوب می شود، گزینه مناسبی برای این سمت به حساب می آید، انتخابی که خلاف انتخاب های دیگر، با نظر مصطفی آجورلو انجام شده است. البته انتخاب اجلال نصیری هم صد درصد دلخواه آجورلو بود که در عین حال نمی تواند دلخواه هواداران استقلال باشد. باشگاهی که ده ها پیشکسوت جوان و باانگیزه برای پذیرش منصب مدیر اجرایی دارد، صندلی اش در شرایط طبیعی به اجلال نصیری نباید برسد اما فراموش نکنیم مصطفی آجورلو مدیرعامل استقلال است و این اختیار را دارد با هر گزینه ای که خودش دوست دارد کار کند. اولین اشتباه مصطفی آجورلو؛ حذف معاونت ورزشی بود. در فوتبال روز دنیا، پست معاونت وزرشی یکی از مهم ترین و حیاتی ترین پست های یک باشگاه است.

افرادی که برای این پست انتخاب می شوند، معمولا سابقه بازی در آن تیم را داشته و به عنوان فردی میان کادر فنی و بازیکنان و کادر مدیریتی محسوب می شوند، فردی که باید بین اعضای باشگاه به نوعی تعادل ایجاد کند و خواسته های سرمربی تیم را به گوش مدیران رسانده و پل ارتباطی بین دو طرف به حساب می آید. مثلا ندود که سال ها در یوونتوس جزو ستارگان این تیم بوده، حالا در پست معاونت ورزشی یوونتوس فعالیت می کند یا مثلا مالدینی در آث میلان.

البته همانطور که بالا هم گفتیم معمولا افرادی که در پست معاون ورزشی فعالیت می کنند عضوی از باشگاه بوده اند ولی بایدی برای این موضوع وجود ندارد؛ مثلا در چلسی مارینا گرانوفسکایا معاون ورزشی چلسی است و نقش مهمی در موفقیت های اخیر آبی های لندن داشته است.

خبری که از شب گذشته در رسانه های ایران در حال شنیده شدن است، برکناری مهدی پاشازاده و همچنین حذف پست معاونت ورزشی از چارت مدیریتی باشگاه استقلال است. پست معاون ورزشی بسیار مهم است و اگر حتی نگاهی به تیم ها و مثال های بالا بیندازید متوجه می شوید معاون های ورزشی در تیم های مختلف دنیا به چه اندازه تاثیر گذار هستند. حتی اگر آجورلو می خواهد با مهدی پاشازاده هم همکاری نکند، حذف پست معاونت اشتباه بزرگی است.

البته همچنان رسانه رسمی باشگاه استقلال به این موضوع واکنش نشان نداده است… خیال اطرافیان مجیدی فعلا بابت جواد نکونام راحت شد!

برخی اطرافیان فرهاد مجیدی تصور می کردند با انتخاب مصطفی آجورلو، شمارش معکوس برای حذف او و انتخاب جواد نکونام که در پاس با آجورلو همکاری داشت آغاز می شود اما مصطفی آجورلو حداقل در ظاهر به این تردیدها و تصورها پایان داد و فرهاد را در حیطه فنی صاحب اختیار تام کرد اما باز هم بعضی ها فکر می کنند این آرامشی که آجورلو به مجیدی هدیه کرده، دوام چندانی ندارد و با افزایش اختیارات، توقع هم از مجیدی بالا می رود و شاید همین موضوع پاشنه آشیل او شود. آجورلو تا این لحظه با احکامی که به نفع فرهاد صادر کرده روی تمام این حدس و گمان ها -فعلا- خط بطلان کشیده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه