|

اشتباهات متعدد خلیل زاده کار دستش داد؛ او دیپورت می شود؟

شجاع خلیل‌زاده با اشتباهات متعددی که در بازی آخر تیمش مرتکب شد ادامه حضورش در الریان را سخت کرده و شاید مجبور به بازگشت شود.

لینک کوتاه کپی شد

شجاع خلیل زاده این روز‌ها شرایط چندان مساعدی ندارد و در فرم مطلوبی به سر نمی‌برد، به‌ خصوص در آخرین دیدار تیمش حداقل روی دو گلی که تیمش دریافت کرد، تقصیر داشت و نتوانست نمایش خوبی را ارائه کند. او پیش از حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل قبل از آن جدا شد تا برای تیم الریان قطر بازی کند. خلیل‌زاده سال گذشته به‌ همراه این تیم رتبه سوم لیگ را به‌دست آورد و در حالی‌ که سومین خط دفاعی برتر فصل را در اختیار داشتند، راهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شدند. در این مسابقات الریان با سرمربی جدید و مشهور خود لوران بلان نتوانست نمایش خوبی را ارائه دهد و در گروهی که پرسپولیس در آن سرگروه شد با ۱۲ گل خورده و تنها ۲ امتیاز در قعر جدول قرار گرفت.

عملکرد ضعیف خلیل زاده در الریان

به گزارش «شایانیوز»، همان زمان مشخص بود که این تیم در فاز دفاعی نمایش خوبی ندارد و سرمربی فرانسوی باید تغییراتی در تیمش ایجاد کند. با شروع فصل جدید رقابت‌های لیگ ستارگان قطر، الریان با زوج ترائوره و خلیل‌زاده در قلب خط دفاعی که هر دو بالای ۳۲ سال دارند، به‌ مصاف حریفان رفت که در سه هفته ابتدایی نتوانست برابر رقبای خود کلین شیت کند و با دو تساوی و یک شکست شروع ضعیفی داشت. یاران خلیل‌زاده در بازی ابتدایی فصل برابر ام‌صلال به‌تساوی ۲ - ۲ رسیدند و در مسابقه دوم هم با الوکره یک - یک مساوی کردند.

در مصاف با السد که دیداری مهم و حساس برای هواداران الریان محسوب می‌شد، خلیل‌زاده نمایشی ضعیف داشت و اشتباهات او و سایر مدافعان تیم باعث شد این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ به سود یاران ژاوی به‌ پایان برسد. یابت الکوره درباره این مسابقه نوشت: «قطار السد از روی الریان رد شد و توانست این تیم را با ۴ گل شکست دهد. اشتباهات پیاپی بازیکنان الریان در این مسابقه باعث شد آن‌ها برابر حریف قدرتمند خود شکست تلخی را تجربه کنند.

علی مال، بازیکن الریان معتقد است شکست برابر السد حاصل اشتباهاتی بود که این تیم در خط دفاعی داشته: «تیم ما آنطور که انتظار داشت نتوانست در این مسابقه ظاهر شود و درنهایت شکستی سنگین را تجربه کردیم. روی سه گل آن‌ها اشتباه‌های بدی را مرتکب شدیم و به‌ راحتی اجازه دادیم تا دروازه تیم ما را باز کنند. البته در ادامه تلاش کردیم که به بازی برگردیم، اما برابر این تیم قدرتمند کار بسیار سختی بود.» هرچند الریان سعی کرد بازی را به‌تساوی بکشاند، لغزش‌های نیمه نخست باعث شد فاصله زیادی ایجاد شود که جبران آن ممکن نبود.

احتمال جدایی خلیل زاده از الریان قوت گرفت

به این ترتیب بلان برای ترمیم خط دفاعی پراشتباه خود باید هر چه زودتر فکری کند. البته او در روز‌های اخیر با به خدمت گرفتن خامس رودریگز از اورتون بیشتر تلاش کرده تا در فاز هجومی تیمش را در شرایط بهتری قرار دهد و به این ترتیب شاید فشار کمتری روی مدافعان این تیم ازجمله شجاع خلیل‌زاده قرار گیرد که آخرین فصل قراردادش با این باشگاه را سپری می‌کند. الریان با اضافه شدن خامس رودریگز حالا هر ۵ سهمیه خارجی خود را پر شده می‌بیند. این تیم در حال‌حاضر یاسین براهیمی، شجاع خلیل‌زاده، خامس رودریگز، یوهان بولی و فرانک کوم را در ترکیب خود دارد و اگر بلان برای تقویت تیمش در خط دفاعی بخواهد سراغ یک لژیونر دیگر برود باید یکی از این نفرات را از تیم کنار بگذارد.

در صورت ادامه این روند و عملکرد نه‌ چندان خوبی مدافع ملی‌پوش ایرانی در الریان بعید نیست قرعه به نام او بیفتد و خلیل‌زاده در میانه‌های فصل دوباره به ترکیب پرسپولیس برگردد تا این تیم را همراهی کند؛ اتفاقی که شاید یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس با توجه به جدایی محمدحسین کنعانی‌زادگان در ابتدای فصل و تجربه نه‌ چندان بالای فرجی و علی نعمتی در این پست، تمایل زیادی به رخ دادن آن داشته باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه