|

(عکس) شباهت باورنکردنی کریمی و قائدی در فاصله 20 سال !

گلی که شب گذشته مهدی قائدی وارد دروازه الشارجه کرد، شباهت عجیب و بی نظیری با گل 18 سال پیش علی کریمی دارد.

لینک کوتاه کپی شد

قطعا درخشش مهدی قائدی در لیگ امارات، یک حس دوگانه را در هواداران استقلال ایجاد می کند. آنها از یک طرف بابت پیشرفت ستاره بوشهری سابق تیمشان خوشحال هستند و آرزو دارند روزی او در فوتبال اروپا بدرخشد و از سوی دیگر نیز با هر گلی که او با پیراهن شباب الاهلی می زند، آنها بابت جدایی وی ناراحت شده و اینکه شاید او در دیدار برابر الهلال می توانست نتیجه متفاوت تری را رقم بزند، ناراحت می شوند.

به گزارش «شایانیوز» و نقل از ورزش سه، قائدی در انتخابی جنجالی، راهی شباب الاهلی شد تیمی که قبلا ایرانیان مختلفی را در جمع خود داشته که شاخص ترین آنها حسن روشن و علی کریمی هستند. جالب اینکه در همان روزهای نخست پیوستن قائدی به این تیم، هواداران شباب الاهلی با انتشار تصاویری از علی کریمی و قایدی برای او درخششی مشابه آرزو کردند.

او  پس از یک حضور 14 دقیقه ای برابر عجمان و یک دیدار کامل برابر العروبه که تیر دروازه این تیم را نیز به لرزه درآورد، شب گذشته در دیدار برابر الشارجه و در استادیوم آل راشد طوفان به پا کرد. مهدی در حالیکه شباب الاهلی نیمه نخست را با شکست یک بر صفر به رختکن رفته بود، در ابتدای نیمه دوم  به جای نوراللهی وارد زمین شد و پس از 3 دقیقه، روی یک حرکت دیدنی گل تساوی را وارد دروازه الشارجه کرد.البته خط دفاعی متزلزل شباب الاهلی 2 گل دیگر دریافت کرد و در حالیکه بازی 3 بر 2 به سود میهمان بود، روی ارسال قائدی و اشتباه مدافع الشارجه بازی 3 – 3 شد و در دقیقه 94 نیز روی حرکت انفرادی و دیدنی باشوی کوچک، شباب الاهلی به گل برتری رسید و در دیداری جذاب و دیدنی با نتیجه 4 بر 3 به پیروزی رسید.

گل

گل3

پس از درخشش قائدی در دیدار شب گذشته، رسانه های هواداری شباب الاهلی با اشاره به دیدار چندین سال پیش این تیم برابر الوصل، به شباهت عجیب و جالب توجه گل کریمی و قائدی اشاره کرده اند. در آن مسابقه که فرهاد مجیدی نیز 2 بار برای الوصل گلزنی کرد، کریمی شب فوق العاده ای را سپری کرد و با 2 گل و یک پاس گل، ستاره اصلی تیمش بود.

گل5

گل دوم علی کریمی در آن مسابقه، شباهت بی نظیری با گل قائدی دارد. پس از اینکه جادوگر ایرانی توپ را پشت محوطه جریمه می گیرد، با یک سرتوپ مدافع روبرویش را از روند بازی خارج می کند و با یک شوت پای چپ به گوشه دروازه، برای شباب الاهلی گل می‌زند. قائدی نیز  دیشب و بعد از 18 سال در صحنه‌ای مشابه پس از یک فرار از پشت مدافعین الشارجه، پس از یک سر توپ و با یک ضربه پای چپ دیدنی به گوشه دروازه، دروازه این تیم را باز کرد.

علی کریمی به مدت 4 فصل در شباب الاهلی توپ زد و 2 بار با این تیم قهرمان جام حذفی امارات شد و یک بار به عنوان بهترین بازیکن خارجی و یک بار نیز به عنوان بهترین بازیکن لیگ امارات انتخاب شده است. او از امارات به بایرن مونیخ رفت تا آخرین انتقال بزرگ فوتبال ایران اینچنین رفم بخورد.جالب اینکه قائدی با الاهلی قراردادی طولانی مدت منعقد کرده و باید دید در همان مسیر پیش خواهد رفت یا نه.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه