|

الهلال کابوس تیم های ایرانی

ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا رقابت نزدیکی با یکدیگر داشتند و با برد دیروز الهلال تعداد برد نمایندگان 2 کشور در عدد 46 برابر شد.

لینک کوتاه کپی شد

 با پیروزی الهلال مقابل استقلال تعداد پیروزی این تیم مقابل نمایندگان ایران به عدد 14 رسید تا نماینده عربستان در کنار پاختاکور ازبکستان رکورددار بیشترین پیروزی مقابل تیم‌های ایرانی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا باشد. در کل تیم‌های ایرانی و عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا رقابت نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند و با پیروزی دیروز الهلال تعداد برد نمایندگان این دو کشور در عدد 46 برابر شد. 

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، استقلال از جمله تیم‌هایی است که آمار خوبی مقابل تیم‌های عربستانی و به طور خاص الهلال دارد. تیم‌های عربستانی با 11 شکست برابر استقلال به هیچ تیم ایرانی بیشتر از این نباخته‌اند و استقلال هم تیم‌های هیچ کشوری را به اندازه عربستان مغلوب نکرده است. تا پیش از این مسابقه، الهلال با 4 باخت در آسیا به هیچ تیمی به اندازه استقلال نباخته بود ولی حالا استقلال هم آمار مشابهی برابر الهلال دارد و با 4 شکست برابر الهلال از هیچ تیمی به این حد شکست نخورده است. دیدارهای استقلال و الهلال در لیگ قهرمانان آسیا هیچ وقت مساوی نشده و استقلال با پرسپولیس رکورددار بیشترین باخت برابر الهلال بین تیم‌های ایرانی هستند.

استقلال در شرایطی بازی را با نتیجه 2 بر صفر واگذار کرد که تا پیش از این برابر هیچ تیم عربستانی با اختلاف بیش از یک گل مغلوب نشده بود و استقلال برای نخستین بار 2 بازی پیاپی مقابل الهلال تن به شکست داد. با 2 گلی که الهلال به استقلال زد این تیم با 33 گل زده در کنار الاهلی عربستان، الجزیره امارات و الریان قطر رکورددار بیشترین گل زده برابر تیم‌های ایرانی است. الهلال با بسته نگه داشتن دروازه یک رکورد دیگر خود را بهبود بخشید و با 11 کلین‌شیت مقابل تیم‌های ایرانی رکورددار است. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه