|

نقش کارساز دلارهای عربستان در شکست استقلال

2 ستاره ای که الهلال با ارقام نجومی در این فصل جذب کرد، سرنوشت مسابقه را رقم زدند دو پاس، که باعث شدند نتیجه مسابقه حذف تیم شایسته‌تر باشد.

لینک کوتاه کپی شد

 بازی حساس استقلال و الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان، با حذف نماینده ایران به پایان رسید. استقلال، با دو گل به الهلال باخت و نمی‌تواند در مسابقات متمرکز مراحل نهایی، شرکت کند. استقلال در این بازی، شروع بهتری از حریف داشت و تا پایان مسابقه هم، شوت‌های بیشتری زد. استقلالی‌ها مجموعا 16 شوت به سمت دروازه حریف زدند و الهلال، 9 بار دروازه آن‌ها را هدف گرفت. در شوت‌های داخل چارچوب هم استقلال 5 به 4، خطرناک‌تر ظاهر شد. استقلالی‌ها با ساختن 13 موقعیت گل مقابل 8 موقعیت الهلال، تقریبا در همه آمارهای هجومی بهتر بودند. بجز دو موقعیت بزرگ، که در اختیار حریف گذاشتند و تبدیل به دو گلی شد که استقلال را از لیگ قهرمانان حذف کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، الهلال نیمه اول، تا پیش از گل موقعیت چندانی نداشت. ماتیوس پریرا خرید 18 میلیون یورویی آن‌ها، باعث شد بر خلاف جریان بازی به گل برسند. پریرا با حمل توپ و پاس دقیق به گومیس، گل اول الهلال را ساخت. نیمه دوم که استقلال حمله می‌کرد و موقعیت‌های خوبی برای گلزنی به دست آورد، نوبت موسی مارگا دیگر خرید الهلال شد تا ضربه دوم را به تیم مجیدی بزند. مارگا که این فصل از پورتو به الهلال منتقل شده، با حرکت از سمت راست و پاس خلاقانه به الدوسری، پایه گذار گل دوم بازی شد.

استقلال هم در این بازی، از خریدهای جدیدش استفاده کرد. عارف آقاسی، جعفر سلمانی، زبیر نیک‌نفس و امیرحسین حسین‌زاده، در ترکیب اصلی قرار گرفتند و امین قاسمی‌نژاد به عنوان بازیکن ذخیره به زمین رفت. خریدهای استقلال، نمایش نسبتا خوبی داشتند و در کنار سایر بازیکنان تیم باعث برتری استقلال در بیشتر دقایق بازی شدند. با این حال، دو ستاره بزرگی که الهلال با ارقام نجومی در این فصل جذب کرده، سرنوشت مسابقه را رقم زدند. دو پاس، که باعث شدند نتیجه مسابقه حذف تیم شایسته‌تر زمین باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه