|

پرسپولیس چطور می تواند از سد شگفتی ساز رقابت ها عبور کند؟

استقلال امشب در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در دوشنبه به مصاف استقلال تاجیکستان شگفتی ساز دور قبل رقابت ها می رود.

لینک کوتاه کپی شد

پرسپولیس نایب قهرمان دوره قبل لیگ قهرمانان آسیا روز سه‌شنبه بیست وسوم شهریور از ساعت ۱۹:۳۰ در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان به مصاف استقلال این شهر می‌رود. پرسپولیس در ۳ تجربه اخیر خود در این مرحله موفق به صعود شده و در صورت راهیابی به دور بعد رکورددار بیشترین حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی بین تیم‌های ایرانی در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

جدال با حریفی غریبه

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، آشناترین اسمی که در فوتبال ایران می‌توان در مقابل اسم پرسپولیس قرار داد، استقلال است ولی رقیب پرسپولیس تیمی کاملاً ناآشناست و این‌بار پرسپولیس باید با استقلال تاجیکستان مبارزه کند. تاجیکستان دهمین کشوری است که پرسپولیس با نماینده‌ای از آن در لیگ قهرمانان آسیا دیدار می‌کند و هیچ تیم ایرانی به اندازه پرسپولیس با کشورهای مختلف در ادوار لیگ قهرمانان آسیا روبه‌رو نشده است.

تاجیکستان برای نخسین بار و به لطف افزایش تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ قهرمانان آسیا موفق به داشتن نماینده در مرحله گروهی مسابقات شد. استقلال تاجیکستان در دور گروهی چشم‌ها را خیره کرد و بزرگترین شگفتی‌ساز جام شد. این تیم با نتیجه عجیب ۴ بر یک تیم بزرگ الهلال را در هم کوبید و در پایان به عنوان تیم نخست گروه به مرحله حذفی راه یافت.

چالش‌های پرسپولیس در دوشنبه

حضور استقلال تاجیکستان در مرحله یک هشتم نهایی افتخار مهمی برای این کشور محسوب می‌شود. تاجیکستان که هیچ وقت در فوتبال آسیا حرفی برای گفتن نداشته در صورت صعود استقلال به یک چهارم نهایی، برای اولین بار تیمی از این کشور در جمع ۸ تیم برتر آسیا قرار خواهد گرفت و این تیم برای از دست نرفتن این فرصت تاریخی با انگیزه مضاعف به میدان خواهد آمد. تاجیکستان برخلاف اکثر کشورهای آسیایی از نظر جلوگیری از شیوع کرونا در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد و هواداران پرشور این تیم که برای نخستین بار تماشای یک بازی لیگ قهرمانان آسیا را از نزدیک تجربه می‌کنند حداکثر تلاش را برای کمک به تیم محبوب خود انجام خواهند داد. بازی در چمن مصنوعی کار را برای پرسپولیس سخت‌تر هم خواهد کرد.

شرایط استقلال تاجیکستان و پرسپولیس یک تفاوت عمده دارد. پرسپولیس که مرحله گروهی را با حضوری مقتدرانه در صدر جدول به پایان رساند، پس از آنکه ۴۶ روز پیش برای پنجمین دوره متوالی در لیگ برتر جشن قهرمانی گرفت دیگر هیچ بازی رسمی انجام نداد ولی استقلال تاجیکستان درگیر رقابت‌های لیگ داخلی است. استقلال که با ۹ قهرمانی پرافتخارترین تیم تاجیکستان است در ۸ بازی قبلی خود به پیروزی رسیده و مقتدرانه در صدر جدول قرار گرفته است.

مشکل پرسپولیس تنها دوری از شرایط مسابقه نیست و برخی از نفرات این تیم در وضعیت ایده‌ال به سر نمی‌برند. وحید امیری و مهدی ترابی دو مهره تاثیرگذار پرسپولیس، بیشتر زمان آماده‌سازی تیم را در اختیار تیم ملی بودند و با حداقل جلسات تمرینی برای این مسابقه آماده شدند. علی شجاعی، کمال کامیابی‌نیا و مهدی مهدیخانی هم به دلیل آسیب‌دیدگی شرایط بازی ندارند البته در سمت مقابل دروازه‌بان اصلی استقلال تاجیکستان هم این تیم را به خاطر مصدومیت همراهی نمی‌کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه