|

برگ برنده پرسپولیس مقابل استقلال چیست؟

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خاتمه راجع به تیم استقلال تاجیکستان خاطر نشان کرد: تیمی که خوب دفاع می‌کند قطعاً برای ضدحمله برنامه دارد.

لینک کوتاه کپی شد

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال تاجیکستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: قبل از هر چیز جا دارد از میهمان‌نوازی و استقبال خوب مردم و باشگاه استقلال تاجیکستان تشکر کنم. در این مدت ایرانی‌های مقیم تاجیکستان نیز ما را مورد محبت قرار دادند. مشترکات فرهنگی زیادی بین دو کشور وجود دارد. وقتی اینجا هستیم احساس نمی‌کنیم در کشوری غریب هستیم. از قدیم نزدیکی فرهنگی بین دو کشور وجود داشته است و امیدوارم روابط خوبی که بین ایران و تاجیکستان وجود دارد، قوی‌تر و محکم‌تر شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تسنیم، می‌دانیم در چه مرحله حساسی قرار داریم و باید مقابل تیمی جوان و پُرتلاش بازی کنیم.»، وی با بیان این جمله در مورد دیدار مقابل استقلال تاجیکستان گفت: برای رسیدن به این مرحله بازی‌های خوبی انجام دادیم و زحمت زیادی کشیدیم. دوست نداریم راحت از این مرحله کنار برویم. قطعاً برای مبارزه و جنگیدن و اینکه بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم وارد زمین خواهیم شد. فکر می‌کنم تجربه خوب بازیکنان‌مان از دوره‌های قبل برگ برنده ما خواهد بود. این تجربه خیلی می‌تواند به کمک ما بیاید. ما تیم خوبی داشته و ایمان و اعتقاد کامل به تیم‌مان داریم. می‌دانیم بچه‌ها همیشه مرد روز‌های سخت هستند و امیدوارم که فردا هم یکی از روز‌های خوب ما رقم بخورد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگاران تاجیکستانی در مورد شرایط این تیم توضیح داد: بیشتر از دو سال است که پرسپولیس به‌ عنوان تیم میزبان بازی نکرده است. نزدیک به ۹۰۰ روز و نزدیک به سه سال است که به خاطر وضعیتی که وجود دارد و بحث تحریم‌ها و ویروس کرونا، خارج از خانه بازی می‌کنیم. این شرایط، کار را برای هر تیمی سخت می‌کند. با توجه به اینکه پرسپولیس پُرهوادارترین تیم آسیاست قطعاً نبود هواداران بیشترین ضربه را به ما می‌زند، اما در هر صورت ما پرسپولیس هستیم و همیشه برای بردن و افتخار به خاطر هواداران جنگیدیم و تا آخرین نفس هر کاری از دست‌مان بربیاید انجام می‌دهیم. بازیکنان هم انصافاً در چند سال گذشته نشان دادند چقدر تفکرات بزرگ، انگیزه بالا و اراده قوی دارند و توانستند مشکلات را برطرف کنند.

گل‌محمدی در مورد شناختش از تیم استقلال تاجیکستان تصریح کرد: شناخت ما این تیم برمی‌گردد به فیلم بازی‌های‌شان در لیگ قهرمانان آسیا. متأسفانه بازی‌های اخیر این تیم از تلویزیون پخش نمی‌شد، حالا نمی‌دانم در مورد دلیلش چه بگویم! ما فقط از مرحله گروهی تیم استقلال فیلم داریم و آنالیز کردیم، اما همانطور که گفتم تیم جوان و باانگیزه‌ای هستند. آن‌ها خیلی خوب هم دفاع می‌کنند و قطعاً بازی راحتی نخواهیم داشت.

وی درباره حضورش در تاجیکستان و اینکه برای چندمین بار مقابل تیمی از این کشور بازی خواهند کرد، گفت: اولاً که خیلی خوشحالم در تاجیکستان هستم و همانطور که گفتم اصلاً اینجا احساس غریبی نداریم. روح و هدف ورزش دوستی بین ملت‌ها و دولت‌ها و ایجاد رفاقت است. همیشه این شعار ورزش بوده است. فردا هم یکی از همین رویداد‌های ورزشی است. احترام زیادی برای تیم حریف قائل هستیم، خصوصاً به خاطر هم‌زبان بودن. همه ما می‌دانیم زبان فارسی یکی از زبان‌های شیرین دنیاست و ما باید به زبان‌مان افتخار کنیم. فردا می‌تواند جشن خوبی برای دوستی بین کشور‌ها باشد. همه ما برای اولین بار است که مقابل تیمی از کشور تاجیکستان بازی می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خاتمه راجع به تیم استقلال تاجیکستان خاطر نشان کرد: تیمی که خوب دفاع می‌کند قطعاً برای ضدحمله برنامه دارد. طبق شناختی که ما داریم تیم استقلال با سرعت ضدحمله می‌زند و بازیکنان خیلی خطرناکی دارد. همه این موضوعات را آنالیز کردیم و هم از قدرت خط حمله و هم قدرت دفاع تیمی‌شان اطلاع داریم. به هر حال راهکار‌های باز کردن دفاع این تیم و مهار مهاجمان‌شان را تمرین کردیم و امیدواریم فردا آن‌ها را اجرا کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه