|

استقلال – الهلال؛ ساعت ۲۱:۳۰؛ بازی بزرگ با رقیب قدیمی

دایره تغییرات در استقلال به‌ حدی وسیع بوده که بی‌تعارف احتمال ناکامی استقلال در بازی امشب بسیار بیشتر از کسب موفقیت است.

لینک کوتاه کپی شد

چنانچه آن تیم پرزرق و برق مرحله گروهی که موفق شد به‌ عنوان تیم اول به مرحله یک‌ هشتم نهایی صعود کند، حفظ می‌شد با اطمینان بیشتری درباره پیروزی امشب استقلال مقابل الهلال سخن به میان می‌آوردیم اما دایره تغییرات به‌ حدی وسیع بوده که بی‌تعارف احتمال ناکامی استقلال در بازی امشب بسیار بیشتر از کسب موفقیت است. در واقع باید از استقلال به اندازه وسع و توانایی‌اش انتظار داشت و خیالات واهی و باطل را از گوشه ذهن دور کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از دانشجو، حتی اگر فرهاد مجیدی باتجربه‌ترین بازیکنان خود را وارد ترکیب اصلی کند، باز هم حضور سه بازیکن تازه‌وارد به ترکیب قطعی خواهد بود ضمن اینکه دست سرمربی استقلال روی نیمکت نیز چندان باز نخواهد بود تا در مواقع لزوم اقداماتی در جهت تغییر رویه بازی را انجام دهد.

بنابراین با تیمی مواجهیم که تفاوت‌های بسیاری با بازی‌های مرحله گروهی دارد هر چند که حضور گابریل پین می‌تواند جای خالی فراز کمالوند که در بازی‌های مرحله گروهی دست راست مجیدی بود را پر کند اما به‌واقع خرید‌های جدید استقلال آنچنانی نامی و پرآوازه نیستند که بتوان آنها را هم‌وزن بازیکنانی دانست که آن سوی میدان حضور خواهند داشت.

البته همانطور که مجیدی هم در روزهای اخیر به آن اشاره کرده، خط دفاع الهلال عربستان می‌تواند نقطه امیدبخشی برای استقلال باشد تا از آن گذشته و تیر خلاص را بر پیکر این تیم متمول سعودی وارد آورند، اما تردیدی نیست که نماینده فوتبال عربستان تمام نیروی خود را صرف استفاده حداکثری از بازیکنانی همچون گومیس، پریرا و مارگا خواهد کرد تا با بهره‌برداری از این مثلث هجومی استقلال را از مقابل کنار زده و یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شود.

شانس قهرمانی استقلال از همه تیم ها بیشتر است

اتفاقاً الهلال در میان تیم‌های غرب آسیا با این هیبت و بازیکنان شانس و اقبال بیشتری در قیاس با همه تیم‌های حاضر برای رسیدن به قهرمانی دارد و اگر تصور کنیم حتی پرسپولیس نیز که یکی از تیم‌های تاکتیک‌مند غرب آسیا محسوب می‌شود از الهلال خوش‌اقبال‌تر است، تحلیل درستی از واقعیت ماجرا نداشته‌ایم.

در واقع استقلال با قوی‌ترین تیم غرب آسیا مصاف خواهد داشت اما در عین حال اگر مدیران این باشگاه می‌توانستند ستاره‌ها را حفظ کنند یا دست‌کم فروش قایدی را به زمان دیگری موکول کنند، استقلال با امید‌های بیشتری گام به این بازی می‌گذاشت. به هر حال اما فوتبالیست‌های ایران حتی در اسفبارترین شرایط نیز امید و انگیزه خود را برای پیروزی مقابل رقبا از کف نخواهند داد و استقلال نیز از این قاعده مستثنی نیست و فرهاد مجیدی نیز تلاش کرده در روزهای اخیر از نظر انگیزشی تیمش را در وضعیت ایده‌آلی قرار دهد تا شانس پیروزی مقابل الهلال فزونی بگیرد.

آنچه بازیکنان استقلال را به این هدف مهم و بزرگ نزدیک می‌کند خودباوری است. آنها نباید ترسی از حریف به دل راه دهند و در این میان بازیکنان باتجربه‌ای همچون وریا غفوری و سیدحسین حسینی که میدان‌های آسیایی بسیاری را دیده‌اند می‌توانند کمک‌حال جوان‌تر‌ها باشند تا شاید استقلال به برنده بزرگ این بازی بزرگ تبدیل شود.

ترکیب احتمالی استقلال مقابل الهلال

دروازه‌بان: سیدحسین حسینی

مدافعان: محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، عارف آقاسی

هافبک‌ها: وریا غفوری، زبیر نیک‌نفس، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند (بابک مرادی)، جعفر سلمانی

مهاجمان: ارسلان مطهری، امین قاسمی‌نژاد

نکته: اگر استقلال قصد بازی با روش چهار دفاع را داشته باشد وریا غفوری به دفاع راست منتقل خواهد شد. جعفر سلمانی هم ممکن است در پست دفاع چپ بازی کند هرچند شانس کریم‌زاده در این شرایط بیشتر خواهد بود. یکی از میان سه مدافع هم بیرون از ترکیب بازی خواهد کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه