|

استقلال فردا شباهتی به استقلال مرحله گروهی لیگ قهرمانان ندارد

فرهاد مجیدی با تغییرات پرتعداد، باید روبروی تیمی قرار بگیرد که نسبت به مرحله گروهی ستاره‌ای از دست نداده و تقویت هم شده است.

لینک کوتاه کپی شد

استقلال در فصل نقل و انتقالات، عملکردی فعال داشت و بازیکنان زیادی، در این باشگاه جابجا شدند. بعضی مثل مسعود ریگی و محمد نادری، بخاطر پیشنهادهای بهتر استقلال را ترک کردند. نگه داشتن شیخ دیاباته و هرویه میلیچ، با قیمت فعلی دلار به صرفه نبود و فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان هم، توسط باشگاه کنار گذاشته شدند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، استقلال مهدی قایدی را بخاطر رقم بالای رضایتنامه به شباب الاهلی واگذار کرد. خریدهای پرتعداد این تیم، قرار است جای جدا شده‌های فصل پیش را بگیرند. تغییرات پرتعدادی که باعث شده استقلال، شباهتی به تیم مرحله گروهی نداشته باشد.

بازی قبلی استقلال در این فصل لیگ قهرمانان، مقابل الشرطه عراق بود. مسابقه‌ای که استقلال با برد 1-0، مجوز حضور در مرحله یک هشتم نهایی را به دست آورد. در بازی استقلال و الشرطه، رشید مظاهری دروازه‌بان آبی‌پوشان بود. دروازه‌بانی که قراردادش با استقلال را فسخ کرده است. عارف غلامی، مدافع میانی استقلال مصدوم شده و تا اطلاع ثانوی نمی‌تواند برای این تیم به میدان برود.

هرویه میلیچ، مدافع چپ و مسعود ریگی، هافبک دفاعی استقلال هم از این تیم جدا شده‌اند. داریوش شجاعیان، در لیست مازاد استقلال قرار گرفته و زوج قایدی و دیاباته هم، فصل بعد در تیم‌های جدیدشان به میدان می‌روند. از ترکیب اصلی استقلال مقابل الشرطه، فقط سه نفر می‌توانند برای این تیم مقابل الهلال بازی کنند. محمدحسین مرادمند، مهدی مهدی‌پور و آرش رضاوند، این سه نفر هستند.

حتی بررسی استقلال نسبت به آخرین بازی فصل پیش، تغییرات زیادی را نشان می‌دهد. استقلال، فصل پیش آخرین مسابقه‌اش را مقابل فولاد در فینال جام حذفی انجام داد. رشید مظاهری، مسعود ریگی و مهدی قایدی در آن مسابقه هم فیکس بودند. علاوه بر آن‌ها، فرشید اسماعیلی و محمد نادری هم در ترکیب استقلال بودند که جزو جدا شده‌های فصل بعد محسوب می‌شوند. این یعنی استقلال حتی نسبت به آخرین بازی فصل هم 5 ستاره‌اش را از دست داده است.

فرهاد مجیدی با تغییرات پرتعداد، باید روبروی تیمی قرار بگیرد که نسبت به مرحله گروهی ستاره‌ای از دست نداده و تقویت هم شده است. البته صعود استقلال از دور گروهی و حذف تیم‌های پرستاره‌ای مثل الدحیل و الاهلی که هم‌گروه استقلال بودند، نشان داد این تیم توانایی کارهای بزرگ را دارد. حتی اگر مجبور باشد با چهره‌ای کاملا تازه، روبروی ستاره‌های گرانقیمت حریف قرار بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه