|

فرهاد سنت شکنی کرد، این بار خودش باید پاسخگو باشد

به زعم بسیاری از کارشناسان فوتبال حالا می‌توان از مجیدی انتظار داشت و وی باید برای هر نتیجه ای که رقم می‌خورد، پاسخگو باشد.

لینک کوتاه کپی شد

مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در شرایطی از ۲۲ شهریورماه آغاز می‌شود و علاقه‌مندان به فوتبال شاهد تک بازی این روز میان استقلال تهران و الهلال عربستان خواهند بود و روز ﺳﻪشنبه ۲۳ این ماه نیز دیگر نمایندگان فوتبال ایران یعنی تیم های پرسپولیس و تراکتور به ترتیب به مصاف استقلال تاجیکستان و النصر عربستان خواهند رفت.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از پارس فوتبال، استقلال تهران با فرهاد مجیدی روزهای جدیدی را تجربه می کند. به زعم بسیاری از کارشناسان فوتبال حالا می‌توان از مجیدی انتظار داشت و وی باید برای هر نتیجه ای که رقم می‌خورد، پاسخگو باشد. چرا که استقلال را در این فصل مجیدی بسته است. هر چند به دلیل خیلی از مشکلات، استقلال هنوز آن تیمی که می‌خواهد باشد، نشده اما در طرف مقابل الهلال حسابی برای دیداری که پیش رو دارد، آماده است.

نبود قایدی و تاوان سختی که استقلال می‌دهد

مهاجم کوتاه قامت اما تکنیکی استقلال برای هر تیمی خطرناک بود. مهم نبود چه تیمی رو بروی استقلال است، مهم این بود که مهدی قایدی سرحال و آماده باشد. آن وقت خیال هواداران‌آبی پوش راحت بود. هر حرکت او بوی خطر و رنگ گل داشت اما در کمال ناباوری هواداران این تیم و بر خلاف آنچه کادرفنی و مدیریت باشگاه می‌گفت، قایدی ساکش را برای حضور در شباب الاهلی امارات بست و رفت تا بازهم آه عاشقان استقلال به آسمان بلند شود.

بسیاری از موفقیت‌هایی که استقلال رقم زد به واسطه حضور بازیکنانی از جمله قایدی بود و حالا بازیکنان این تیم باید بازی بدون وی را تجربه کنند. نبود شیخ دیاباته هم مزید بر علت خواهد شد و باید دید خط آتش استقلال در ادامه لیگ قهرمانان آسیا چگونه عمل می‌کند.

فرهاد باید پاسخگوی افکار عمومی و هواداران باشد

برخلاف سنوات گذشته فرهاد مجیدی این بار استقلال را می‌بندد و باید در برابر تصمیم‌هایی که امروز می‌گیرد، پاسخگو باشد. مجیدی در هر دوره‌ای که به استقلال آمد در نیمه راه به آبی‌پوشان رسید و با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم کرد و گلایه‌هایی هم داشت، اما در این فصل سنت شکنی کرد و از ابتدا آبی‌پوشان را در اختیار گرفت تا خودش مهره‌چینی کند. استقلال هر نتیجه‌ای که بگیرد چه خوب و چه بد سرمربی تیم باید پاسخگو باشد.

صادق ورمزیار پیشکسوت آبی‌ها در این خصوص تصریح کرد: یکی از مشکلات استقلال این بود که تیم در نیمه راه در اختیار کادر فنی فعلی قرار می گرفت که این مشکل ساز بود اما امسال و در ابتدای فصل کادر فنی خودش تیم را بست و با این شرایط می توان در پایان فصل عملکرد آنها را مورد بررسی قرار داد تا مشخص شود شرایط و وضعیت تیم در طول یک فصل چگونه رقم خورده است، از سویی دیگر کادر فنی هم در خصوص نتایج و جایگاهی که تیم به دست می آورد باید پاسخگو باشد و نسبت به انتظارت هواداران واکنش مثبتی نشان دهد.

ورمزیار اعتقاد دارد که استقلال باید در ابتدا مهره های کلیدی فصل قبل را حفظ می کرد و بعد از آن با بررسی نقاط ضعف، نفرات جدیدی را در اختیار می گرفت تا مکمل بازیکنان دیگر باشند. هر چند استقلال در فصلی که گذشت به مراتب بهتر از سال های قبل بود اما تا رسیدن به نقطه ایده آل هنوز فاصله دارد و باید ترکیب بهتری داشته باشد.

ورمزیار در مورد بازی این تیم برابر الهلال در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم گفت: هیچ وقت نمی توانیم فوتبال خودمان را با تیم های متمولی مانند الهلال عربستان مقایسه کنیم چرا که شرایط مالی و امکاناتی که در اختیار دارند به مراتب بهتر از ما است اما استقلال همیشه برابر چنین تیم هایی خوب نتیجه گرفته و با کار گروهی به اهداف خود رسیده است و امیدوارم این بار نیز شاهد برتری نماینده فوتبال ایران باشیم.

نقاط ضعف استقلال؛ از نبود مهره بازی‌ساز تا دفاع چپ

حضور یک بازیکن و هافبک بازی‌ساز برای هر تیمی ضروری است اما استقلال این روزها در این نقطه از زمین با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند، از سویی با رفتن محمد نادری در جناح چپ زمین نیز ضعف‌هایی دارد که باید به سرعت و در کوتاه ترین زمان آن را حل کرد چرا که همین دو نقطه ضعف کافی است تا استقلال حسابی دچار مشکل شود آن هم برابر تیمی مانند الهلال که از کوچکترین فرصتی نهایت بهره را می‌برد.

دیدار تیم‌های استقلال تهران و الهلال عربستان از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ساعت ۲۱:۳۰ فردا (دوشنبه ۲۲ شهریورماه) به میزبانی کشور امارات برگزار می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه