|

اشتباهی که استقلال را زمین می زند!

خبرهای این چند روز نشان می دهد که استقلال وضعیت نابسامانی دارد و آبی ها در این شرایط روز دوشنبه به مصاف الهلال می روند.

لینک کوتاه کپی شد

این روزها هر سایت خبری ای را باز کنید قطعا توجه تان به چندین خبر در مورد اوضاع آشفته استقلال جلب می شود. آبی های تهران روز دوشنبه باید به مصاف الهلال بروند تا تکلیف یکی از تیم های صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا مشخص شود. 

به گزارش «شایانیوز»، البته این اتفاقات و اخبار برای هواداران استقلال عجیب نیست و موضوعی هم که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، تازگی ندارد؛ استقلال این روزها فقر مهره دارد و نتوانسته به جای بازیکنان جدا شده تیم جایگزین های مناسبی را به خدمت بگیرد. این سناریوی تکراری، سال هاست برای استقلال اتفاق می افتد و به دلیل نوع برنامه ریزی کنفدراسیون فوتبال آسیا استقلالی ها همواره با چنین وضعی باید در مرحله حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف رقبا بروند.

سال گذشته آبی ها بدون سرمربی و با هرج و مرج راهی آسیا شدند و به پاختاکور باختند، دو دوره قبل استقلال شفر مقابل السد شکست خورد… حالا هم اوضاع برای استقلالی ها قبل از تقابل با الهلال خوب نیست و ناامیدی در جامعه هواداری این تیم موج می زند، این در حالی است که اگر استقلال همان عملکرد دور گروهی رقابت ها را از خود نشان می داد قطعا می توانست حریف الهلال شود.

ترکیب استقلال در آخرین بازی خود در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، از این ترکیب دیاباته، قائدی، شجاعیان، ریگی، مظاهری و میلیچ از تیم جدا شده اند و عارف غلامی هم به دلیل پاره شدن رباط صلیبی در اختیار کادرفنی نیست.

علاوه بر این جدایی ها، اردوی تیم ملی هم به یک معضل برای استقلال تبدیل شده و تا همین دیروز، کادرفنی استقلال در مجموع یک مدافع میانی هم در اردوی خود در اختیار نداشت. (مرادمند و دانشگر تازه دیروز به دبی رفته اند. مرادمند با پرواز ۸ صبح و دانشگر با پرواز ساعت ۱۶ عصر، یزدانی و آقاسی هم در اردوی تیم ملی هستند و فرهاد هم تصمیم دارد سه دفاعه بازی کند) این در حالی است که الهلال ژاردیم پیش فصل خوبی در اروپا داشته و سه هفته هم در لیگ عربستان بازی کرده تا به مرز آمادگی نزدیک شده باشد.

در وصف خریدهای استقلال هم باید بگوییم این بازیکنان آن قدر جوان هستند که حتی اگر پتانسیل بالایی هم داشته باشند هیچ تضمینی وجود ندارد مقابل الهلال کمکی به استقلال کنند. این خریدها اگر جواب دهند شاید بتوانند آینده خوبی برای استقلال بسازند که تجربه نشان داده تا بازیکنی بخواهد مطرح شود به فروش می رسد و استقلال کمترین بهره از او می برد.

در واقع نقل و انتقالات تیم به گونه ای بوده که ستاره های زیادی را از دست داده اند اما به جز امین قاسمی نژاد که آماده نیست، باقی خریدهای استقلال مهره های گیم چنجر و بزرگی نیستند. وقتی کادرفنی تیم به این موضوع واقف است که قرار است ستاره های تیم به دلایل مختلف جدا شوند، باید سهمیه های خود را صرف خرید بازیکنان بزرگتری کند.

در مجموع حالا استقلال چند روز بسیار حیاتی را پیش رو دارد تا از خریدهای جدید تیم و بازیکنان سابق ترکیبی متعادل برای رویارویی با الهلال بسازد. استقلالی ها باید بدانند امروز زمان بهانه گیری نیست…

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه