|

گزارش ویژه «شایانیوز» از بازی تیم ملی بسکتبال ایران و فرانسه در المپیک ۲۰۲۱

خداحافظی بسکتبال ایران از المپیک/آخرین بازی ستاره تیم ملی بسکتبال/حدادی با مسکن بازی کرد/تقدیر سرمربی فرانسه از حدادی

shayanews

ملی‌پوشان بسکتبال ایران در حالی در سومین و آخرین بازی خود وارد میدان شده‌اند که به واسطه قبول دو شکست از صعود به دور بعد رقابت‌ها باز…

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی- تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مقابل فرانسه شکست خورد.

به گزارش «شایانیوز»، تیم ملی بسکتبال ایران از ساعت ۵:۳۰ امروز (شنبه) ۹ مرداد ۱۴۰۰، در آخرین بازی خود در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو به مصاف تیم ملی فرانسه رفت که با نتیجه ۷۹ - ۶۲ تن به شکست داد تا سرانجام با سه شکست متوالی، به کار خود در این رقابت‌ها پایان دهد.

ملی‌پوشان بسکتبال ایران در حالی در سومین و آخرین بازی خود وارد میدان شده‌اند که به واسطه قبول دو شکست متوالی مقابل تیم‌های جمهوری چک و آمریکا، از صعود به دور بعد رقابت‌ها باز مانده بود.

تیم ملی بسکتبال ایران در حالی مقابل فرانسه شکست خورد که حامد حدادی ضمن ثبت دبل‌دبل، به عنوان بهترین بازیکن زمین نیز معرفی شد.

تیم ملی بسکتبال ایران در سومین و آخرین بازی خود از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، با نتیجه ۶۲ - ۷۹ مقابل فرانسه شکست خورد تا با قبول سه شکست متوالی، با این رقابت‌ها خداحافظی کند.

شاگردان مهران شاهین‌طبع در بازی پایانی خود ۱۴ امتیاز از اشتباهات حریف، ۸ امتیاز از ضد حمله و ۸ امتیاز هم از موج دوم حملات به دست آوردند. بازیکنان ایران در این بازی با درخشش حدادی و کاظمی ۲۴ ریباند دفاع و ۴ ریباند حمله را نیز به ثبت رساندند.

در سمت مقابل نیز فرانسه ۱۹ امتیاز از اشتباهات حریف، ۲۳ امتیاز از ضد حملات و ۶ امتیاز هم از موج دوم حملات به دست آورد. خروس‌ها در ریباندها هم آمار بهتری نسبت به ایران داشتند و ۳۴ ریباند دفاع و ۸ ریباند حمله را برای خود به ثبت رساندند.

در انتهای این بازی حامد حدادی سنتر و فوق ستاره بسکتبال ایران با کسب ۱۸ امتیاز، ۱۲ ریباند، ۵ پاس گل، ۲ توپ ربایی و ۳ بلاک شات ضمن ثبت دبل دبل، با تاثیرگذاری ۲۶ بهترین بازیکن زمین شد. او همچنین امتیاز آورترین بازیکن زمین نیز بود.

پیام فارسی فدراسیون جهانی بسکتبال برای مردم ایران

فدراسیون جهانی بسکتبال با پیامی به زبان فارسی، از هواداران این رشته در ایران قدردانی کرد.فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) نیز پس از اتمام کار تیم ملی ایران در این رقابت‌ها، پیام قدردانی را به زبان فارسی، برای هواداران این رشته در ایران منتشر کرد.

61991780

متن پیام FIBA به شرح زیر است:سپاس از تمام هواداران عالی بسکتبال در سراسر ایران... امیدواریم در المپیک پاریس دوباره ببینیمتون.»

تیم ملی بسکتبال ایران درگروه A رقابت‌های بسکتبال المپیک با تیم‌های آمریکا، فرانسه و جمهوری چک هم گروه بود که با قبول شکست مقابل این حریفان، در جایگاه آخر قرار گرفت و حذف شد.

تقدیر سرمربی تیم فرانسه از حدادی

وینسنت کوله با اشاره به بازی با ایران ادامه داد: ما این شانس را داشتیم که خیلی خوب بازی کنیم اما این را هم نادیده نمی گیریم که دفاع ما تحت فشار بود.»

سرمربی تیم ملی فرانسه در واکنش به سوال خبرنگاری از ایران درباره عملکرد تیم ایران در این بازی و مقایسه با دو بازی قبل گفت: ایران مقابل ما خوب بازی کرد. به خصوص حامد حدادی که بازیکن فوق العاده ای است. حدادی ۳۶ سال دارد و با این سن، عالی بازی می کند. در مجموع تیم ایران خوب کار کرد اگرچه سه بازی، برای آنالیز کامل یک تیم کافی نیست.  

61991661

حواشی بازی ایران و فرانسه

حامد حدادی ستاره تیم ملی ایران خود نیز پس از  دیدار مقابل فرانسه بیان کرد: امروز مقابل فرانسه خیلی بهتر از دیدار با آمریکا بازی کردیم، من همیشه گفتم ما هر چند سال یکبار شانس بازی با تیم‌های بزرگ را داریم و باید از این فرصت‌ها بهترین استفاده را کنیم. به خاطر مصدومیتی که داشتم امروز نمی‌خواستم بازی کنم اما با خوردن مسکن تمام تلاشم را کردم.

61991703

صمد نیکخواه‌بهرامی پس از پایان دیدار تیم‌های ملی بسکتبال ایران و فرانسه در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، درباره بحث خداخافظی‌اش از تیم ملی توضیح داد: احتمال زیاد آخرین مسابقه‌ ملی‌ام بود، اما خیلی از این جوهای حاشیه‌ای و احساساتی را دوست ندارم. مدت طولانی برای تیم ملی بازی کرده‌ام. اولین بار ۱۷ سالگی به تیم ملی دعوت شدم و حدود ۲۴ سال با تمام وجود بازی کردم. همیشه سعی کردم بهترین باشم حالا برخی رویدادها بهتر بودم و برخی دیگر خیلی خوب نبودم اما با تمام وجود کار کردم. 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی