|

کی روش به عراق می رود؟ «شایانیوز» گزارش می دهد

کی روش این بار مقابل ایران

کی روش، سرمربی سابق تیم ملی به همراه یاران جدیدش در عراق در بازی های انتخابی جام جهانی قرار است مقابل تیم سابق خود یعنی ایران قرار بگیرد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی- بحث حضور کارلوس کی روش در تیم ملی فوتبال عراق جدی تر از گذشته مطرح شده است. رسانه‌های عراق از مذاکرات قطعی فدراسیون فوتبال این کشور با کی روش خبر داده‌اند. گفته می‌شود پیشنهاد عراق به سرمربی سابق تیم ملی ایران ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو است. کی روش پیش از این هدایت تیم کلمبیا را در اختیار داشت که برکنار شد. گویا قرار بود ایران بار دیگر پذیرای این مربی باشد اما به دلیل مشکلات مالی این اتفاق رقم نخورد. گفتنی است، سرمربی سابق به همراه شاگردان جدیدش در عراق در بازی های انتخابی جام جهانی مقابل تیم ملی ایران قرار بگیرد.

کی روش که بود؟

به گزارش «شایانیوز»، «کارلوس کی‌روش» مربی اهل پرتغال، در دهه ۹۰ هدایت تیم امید و تیم ملی پرتغال را بر عهده داشت و چند فصلی نیز در کشورهای آمریکا و ژاپن به مربیگری پرداخت.وی در گذشته به عنوان مربی در تیم‌هایی چون رئال مادرید، تیم‌های ملی آفریقای جنوبی و امارات متحده عربی فعالیت کرده و اولین بار در تابستان سال ۲۰۰۲ به منچستریونایتد پیوست.کی‌روش از سال ۱۹۹۰ مربی تیم زیر ۲۰ ساله‌های پرتغال بود و سال ۱۹۹۱ سرمربی تیم بزرگسالان شد و در سال ۱۹۹۴ به تیم اسپورتینگ پیوست و ۲ سال انجا فعالیت کرد.

کارلوس کی‌روش ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۰ با عقد قرارداد ۳ ساله و توافق کامل با فدراسیون فوتبال هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفت و در نهایت، ساعت ۷:۴۰ دقیقه  یک روز سرد زمستانی سال 97 پس از ۸ سال  حضور به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از اتمام قراردادش تهران را به مقصد لیسبون  ترک کرد.

از نفراتی که او را در آخرین پروازش بدرقه کردند می توان به جواد نکونام، سعید احمدوند سرمربی تیم ملی تنیس و حجت‌الاسلام مالک از مسئولان فرهنگی فدراسیون فوتبال، اشاره کرد.علاوه بر این مارکار آقاجانیان دستیار سرمربی پرتغالی در تیم ملی و آرین قاسمی، کی‌روش را در فرودگاه همراهی ‌کردند.

کی‌روش پیش از ترک ایران به خبرنگارانی که در فرودگاه حاضر شده بودند، گفت: از تیم ملی حمایت کنید. تیم ملی شایسته بیشترین حمایت‌هاست.

دقیقا  بعد از ۷ سال و ۹ ماه ۲۷ روز ایران را در شرایطی ترک کرد که در  ۱۰۰ بازی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران حضور یافته بود و  طی  این صد  دیدار ۵۹ برد َ، ۲۷ تسلوی و ۱۴ باخت را به نام خود ثبت کرد .

پرگل ترین برد ایران با کی روش، برابر پاپوآ گینه نو (۸-۱) و فلسطین (۷-۰) بوده و شکست در برابر ژاپن (۰-۳) در ایستگاه صدم نیز سنگین ترین شکست او در این مدت حضورش در تیم ملی بود.

کارلوس کی روش ۶۵ ساله که از ۵۷ سالگی دوران حرفه ای خود را به فوتبال ایران اختصاص داد، صبح ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۷ پایانی شد بر حضور هشت ساله اش؛ با این حال همچنان بحث و جدل میان حامیان و منتقدانش در محافل ورزشی ایران وجود دارد؛ بحث هایی که همواره پس از ناکامی در رقابت‌های جام ملت های آسیا که حالا حسرت رسیدن به جام قهرمانی آن حداقل ۴۷ ساله خواهد شد، به قوت خود باقی است.

کی روش چرا از ایران رفت؟

پس از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، کیروش به خاطر «نتیجه‌گرایی»، «محافظه‌کاری»، «نداشتن تاکتیک جایگزین»، «گلزنی از ضربات ایستگاهی»، «زیبا بازی نکردن» و «دفاعی بازی کردن» تیم ایران مورد انتقاد قرار گرفت. با این حال کارشناسان دیگری، از روش بازی کردن تیم کی روش دفاع می‌کنند و موارد انتقاد را نقاط قوت و حرفه‌ای می‌دانند. کی روش در پاسخ گفته‌است که تیم او با روشی که «توانایی آن را داشته‌باشد» بازی می‌کند.

علی رغم همه آنچه درباره این مربی موفق پرتغالی گفته شده، اکنون وی در حال سفر به عراق است. آیا او می تواند همچنان در دهه هفتم زندگی خود افتاخارات گذشته را در عراق نیز تکرار کند؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها