|

نگاهی به وضعیت استقلال در گروه C

شاگردان مجیدی بعد از برگزاری دو هفته لیگ قهرمانان آسیا، با بردهای پرگل صدرنشینی را تجربه می‌کنند.

لینک کوتاه کپی شد

شاگردان مجیدی بعد از برگزاری دو هفته لیگ قهرمانان آسیا، با بردهای پرگل صدرنشینی را تجربه می‌کنند.

تیم فوتبال استقلال به واسطه نایب قهرمانی در لیگ برتر ایران به صورت مستقیم راهی لیگ قهرمانان آسیا شد. آبی‌پوشان در گروه C لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های با الاهلی عربستان، الدحیل قطر و الشرطه عراق همگروه هستند و رقابت‌های خود را در شهر جده عربستان برگزار می‌کنند. شاگردان فرهاد مجیدی بعد از برگزاری دو هفته از بازی‌های مرحله گروهی، با بردهای پرگل بسیاری از نگاه‌ها را به خود معطوف کرده‌اند. تا اینجای کار استقلال به عنوان حریفی ترسناک برای رقبای خود ظاهر شده است.

*خط و نشان برای رقبا

استقلال در هفته اول بازی‌های گروه B مقابل الاهلی عربستان قرار گرفت و با نتیجه ۵ بر ۲ از سد میزبان عبور کرد. در دیگر بازی این گروه، الدحیل قطر با نتیجه دو بر صفر الشرطه عراق را شکست داد. با این همه شاگردان مجیدی مُزد بازی هجومی و پرگل خود را با صدرنشینی هفته اول گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا گرفتند.

نتایج کامل بازی‌های هفته اول گروه سوم به شرح زیر است:

الدحیل قطر ۲- صفر الشرطه عراق

استقلال ایران ۵ - ۲ الاهلی عربستان

3058196_692

*برد پرگل و دیگر هیچ!

در هفته دوم الاهلی عربستان و الدحیل قطر به تساوی یک بر یک رضایت دادند تا بهترین فرصت برای تثبیت صدرنشینی استقلال فراهم باشد. در بازی دوم این گروه آبی‌پوشان با نتیجه ۳ بر صفر از سد الشرطه عراق عبور کردند. بعد از شکست دوم نماینده عراق برای بقا در لیگ قهرمانان کار سختی را در ادامه کار خواهد داشت.

نتایج کامل بازی‌های هفته دوم گروه سوم به شرح زیر است: 

الاهلی عربستان یک - یک الدحیل قطر

الشرطه عراق صفر - ۳ استقلال

*وضعیت جدول

تا اینجای کار در گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا استقلال و الدحیل در قامت مدعیان صعود خود را نشان داده‌اند. الاهلی عربستان هم با وجود میزبانی تنها یک امتیاز کسب کرده است و کار سختی برای صعود از این گروه دارد. بازی بین استقلال و الدحیل می‌تواند جدول جدول گروه C را با تغییراتی همراه کند. با توجه به نتایج دو هفته اول به نظر می‌رسد نماینده عراق و عربستان شانسی برای بقا در لیگ قهرمانان داشته باشند.

3058177_562

برنامه هفته سوم:

بازی‌های هفته سوم گروه C لیگ قهرمانان آسیا روز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌شود. استقلال با هدف تداوم صدرنشینی خود مقابل الدحیل قطر قرار می‌گیرد از سوی مقابل یاران کریمی هم با هدف اولین شکست رقیب خود وارد این بازی می‌شوند. الاهلی عربستان و الشرطه عراق در حالی مقابل هم قرار می‌گیرند، که در جستجوی اولین پیروزی خود هستند. در  از سوی دیگر تقابل پاختاکور و شارجه می‌تواند شانس صدرنشینی را برای شاگردان خطیبی ایجاد کند. به شرط آنکه با ۳ امتیاز از زمین مسابقه خارج شوند.

الدحیل قطر - استقلال ایران ساعت برگزاری ۲۲:۱۵

الشرطه عراق - الاهلی عربستان ساعت برگزاری ۰۰:۴۵

*نتیجه گیری: 

مجیدی با بهره‌گیری از تجاربش در دوران بازیگری و هدایت استقلال، این بار قصد دارد با بهترین عملکرد ممکن موجب رضایت هواداران تیمش شود. تا اینجای کار آبی‌پوشان بازی زیبا و نتیجه را در کنار هم ارائه داده‌اند تا تغییر فلسفه استقلال با 7 محبوب مورد توجه باشد. یکی از مواردی که باعث موفقیت کادرفنی استقلال در عربستان شده است، اردوی این تیم در عربستان و کنترل لحظه‌ای وضعیت استقلال است. با این همه بازیکنان استقلال به خوبی می‌دانند الدحیل جدی‌ترین رقیبشان در لیگ قهرمانان آسیا است و در لیگ پرستاره قطر رتبه دوم را کسب کرده است. بنابراین نماینده قطر با فراموش کردن نتایج قبلی و با کمترین اشتباه مقابل استقلال قرار می‌گیرد تا به صدر جدول برسد.

منبع:میزان

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها